לימודים בישראל

מכללות בראשון לציון

מאז ומעולם ההתלבטות לגבי העיר ומוסד הלימודים הנכון ביותר עבור הסטודנט החדש הייתה שאלה מהותית ונכבדת. עבור סטודנטים רבים, האפשרות להישאר בבית הוריהם קורצת מאוד לשנים הראשונות של התואר או במשך לימודי התעודה שלהם, אך לא כולם מכירים את אפשרויות הלימוד שהעיר בה הם גרים מציעה להם. בעמוד זה תקבלו את המידע הנחוץ לכם לקבלת החלטה בדבר לימודים במכללות בראשון לציון.

האפשרות הנוחה לתושבי ראשון לציון והסביבה

לימודים בראשון לציון הם אולי לא האפשרות המועדפת והמידית על תושבי הצפון והדרום, אך מה שבטוח שתושבי העיר עצמה נהנים מאפשרויות לימוד רבות במוסדות אקדמיים מובילים מבלי הצורך לצאת רחוק מדי מעיר מגוריהם. בעיר ניתן למצוא שלוחות של המכללות המרכזיות והמובילות אשר שלוחותיהן מפוזרות בכל רחבי הארץ, לצד מוסדות לימוד אקדמיים ייחודים לעיר עצמה כמו מכללת ראשון לציון. סטודנטים רבים שמסיימים את הצבא, וחוזרים מהטיול הגדול שלהם, מתלבטים בדבר העיר הנוחה והטובה ביותר לעבור אליה למטרת לימודים אקדמיים, בעוד שסטודנטים אחרים מתלבטים האם לצאת מבית הוריהם ולחפש אחר מוסדות אקדמיים רחוקים ודירה להשכרה עם שותפים, או להישאר בבית, ליהנות מפטור מלא משכר דירה בבית ההורים, ולסיים את הלימודים בראש שקט. מה שבטוח הוא שלא צריך להתרחק מהעיר, אם מעוניינים להישאר בבית ההורים ולהמשיך לגור בראשון לציון.

האם מכללות בראשון לציון נחשבות פחות ממכללות בערים אחרות?

בראשון לציון ניתן למצוא סניפים ושלוחות של מוסדות אקדמיים מכובדים רבים אשר להם סניפים ושלוחות בשאר חלקי הארץ. מוסדות לימוד כמו האוניברסיטה הפתוחה, מכללת אדלר לגישור, המכללה למינהל ועוד, מציעים מסלולי לימודים הזהים למסלולי לימוד אחרים אליהם ניתן להירשם בשאר חלקי הארץ, גם בעיר ראשון לציון. במידה ואתם מחפשים מכללות בראשון לציון ובהם מסלולי לימוד ייחודיים ויוקרתיים, ייתכן ובחלק מהמקרים אכן תצטרכו לצאת מהעיר, ולנסוע אל העיר הגדולה, בשל היותה של ראשון לציון עיר לווין של תל אביב. בוודאי לא ניתן לומר כי מכללה אחת שווה פחות מחברתה, אך במקרים מסוימים מדובר בסוגי מסלולים שונים, ברמת הוראה אחרת ובשינוי משמעותי של אופי הלימודים והמבנים על אביזרי העזר הלימודיים שבהם.

לאילו תחומי לימוד ניתן להירשם במכללות בראשל"צ?

המחפשים מכללות בראשון לציון יוכלו למצוא את מבוקשם ללא בעיה בחפשם אחר כל אחד מתחומי הלימוד הגדולים והמרכזיים. עם זאת, לימודים מתקדמים כמו לימודי רפואה, או לימודי ביו טכנולוגיה, ייתכן ויהיה בעייתיים יותר למציאה בעיר, והסטודנטים שמעוניינים ללמוד תארים אלו יצטרכו להתרחק קצת יותר אל הערים הגדולות ולנסות את מזלם במוסדות לימוד אקדמיים גדולים ומוכרים יותר. מכללות בראשון לציון מציעות בעיקר לימודי תעודה בתחומים שונים ומגוונים ביותר כגון לימודי אופנה וטקסטיל, לימודי יופי ועיצוב, ולימודים מיוחדים כמו גישור, ניהול אנרגיה ומשאבים ועוד. תארים ראשונים ומתקדמים יהיו אפשריים בחלק ממוסדות הלימוד בראשון לציון, אך המבחר של לימודי תואר ראשון יהיה נמוך בהרבה מזה המוצע לנרשמים ללימודים בתל אביב, באר שבע, או חיפה.

בעיר עצמה ניתן למצוא מוסדות רבים בהם ניתן להירשם ללימודי הכנה לפסיכומטרי, מבחני אמי"ר ומבחנים נוספים המכינים את הלומדים ללימודים אקדמיים גבוהים במוסדות אחרים בעיר. בנוסף, ישנן מכללות בראשון לציון המציעות לסטודנטים הלומדים בהן מסלולי לימוד להנדסאים אשר בסיומם ניתן להירשם ללימודי המשך במוסדות לימוד אקדמיים בערים אחרות ובכך למעשה לפצל לימודי תואר להנדסה לשני חלקים.

רשימת מכללות בראשון לציון

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

המסלול האקדמי המכללה למנהל

המסלול האקדמי המכללה למנהל הייתה המוסד האקדמי הראשון בארץ, שאינו אוניברסיטה, שזכה להעניק תואר ראשון מוכר על יד המועצה להשכלה גבוהה. מאז ועד היום התפתחה המכללה וכיום היא מציעה תשעה מסלולי לימוד לתואר ראשון ומסלולים ללימודים מתקדמים בתואר שני.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן