לימודים בישראל

מכללות ברחובות

כשאומרים מכללות ברחובות, רבים מתושבי הארץ עשויים להרים גבה ולא להאמין שבכלל קיים דבר כזה, אך כשמסתכלים מקרוב מגלים מרכז אקדמי שוקק. בין אם אתם מחפשים לימודי קורס פסיכומטרי, ובין אם חשקה נפשכם בתואר שני במקצועות החקלאות השונים, אתם יכולים להיות בטוחים שרחובות היא העיר בשבילכם. בעמוד שלפניכם נפרוס מידע קצר על רחובות עצמה, ונציין שני מוסדות לימודים אקדמיים ברחובות שהפכו את העיר למקום שוקק ולהקמתן של מכללות ברחובות הנהנות משירותי הלווין של המוסדות האקדמיים הללו.

קצת על רחובות

רחובות נמצאת במרחק נסיעה קצר מתל אביב ומירושלים, ומהווה מוקד תרבותי לכל תושבי ראשון לציון, נס ציונה, יבנה, גן יבנה, אשדוד והסביבה הקרובה. כבר לפני שני עשורים הפכה רחובות מעיר של מעברות שאין בה יותר מדי, לעיר שוקקת חיים ולמרכז בילויים סוער. הקמתו של פארק המדע ושפע המסעדות והפאבים סביבו מושכים יותר ויותר צעירים אל תרבות הבילויים וחיי הלילה של העיר, ומבוגרים שחושקים לסעוד באחת מהמסעדות המעולות שבאזור בין מחקר מדעי למשנהו או בין פגישה עסקית לשניה.

מכללות ברחובות לא קשה למצוא, והן פזורות בכל רחבי העיר, כאשר לכל אחת מהן ייחוד והתמחות משלהן. הקרבה הגדולה לתל אביב ולמרכזי התעסוקה הגדולים של מדינת ישראל, הופכת את רחובות למרכז לימודים פופולרי וסוער במיוחד עבור תושבי האזור שאינם מעוניינים להתרחק יתר על המידה מבית הוריהם במהלך תקופת הלימודים האקדמיים שלהם. גם ההשתלבות בשוק התעסוקה לאחר תום הלימודים נעשית קלה הרבה יותר בזכות חברות ההיי טק והתעשייה הרבות הפועלות ברחובות, מתוך הבנה כי התעשייה לא חייבת להתרכז אך ורק בתל אביב, וניתן להתרחק גם כחצי שעה מהעיר הגדולה.

מכון וייצמן למדע

מכון וויצמן למדע הפועל ברחובות הינו מכון מחקר מהמובילים בארץ. המכון עוסק בחקר תחומי המתמטיקה ומדעי הטבע, והוא מציג תגליות מדהימות ששינו את פני המחקר והמדע העולמיים כמו התפלת מי ים, צמחים עמידים בתנאי יובש, וניצול מחצבים בצורה יעילה. בנוסף להיותו מכון מחקרי, מפעיל מכון וייצמן למדע אוניברסיטה בה ניתן ללמוד לימודי תואר שני ושלישי. הייחודיות הגבוהה של מדרשת פיינברג המופעלת תחת חסותו של מכון וייצמן למדע ברחובות היא שהתלמידים בה מתבצעים בשפה האנגלית, והיא נהנית מאחוז גבוה ביותר של תלמידים מכל העולם. במקרים מסוימים, בהם כל הכיתה שולטת בשפה העברית (וכמובן גם המרצים) הקורסים מועברים בעברית ולא בשפה האנגלית. אמנם לא מדובר במכללה, אך בהחלט מכון וויצמן למדע הוא אחד המרכזים האקדמיים הראויים לציון ברחובות, מכיוון שהוא מהווה מוקד מדעי ומחקרי בו נעזרות מכללות ברחובות וגם מן הסביבה הקרובה לסיורים, לקבלת עוזרי הוראה ומרצים.

הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית

מכללות ברחובות יש הרבה, ולצידן שוכן אחד המוסדות האקדמיים המכובדים והמעניינים ביותר במדינת ישראל. הפקולטה לחקלאות של האוניברסיטה העברית, הממוקמת בצפונה של העיר רחובות, בסמוך למכון וויצמן למדע, היא מוקד משיכה לאקדמיים ואנשי חקלאות רבים מן הארץ והעולם. החקלאות הישראלית ידועה בעולם כמובילה ופורצת דרך בתחומים רבים כגון השקיה, הנדס גנטית, בקרת איכות, גידולי חממה ועוד. תחומי המחקר השונים אותם מובילה הפקולטה לחקלאות הממוקמת ברחובות הם דוגמא וסמל לחקלאים ברחבי העולם בתחומים שונים ומגוונים. מדובר למעשה במוסד המוביל במדינת ישראל ללימודי תואר ראשון ועבור לימודים לתואר שני למקצועות החקלאות השונים. בנוסף, בפקולטה פועלים בתי ספר בתחומים שונים ומגוונים כגון מדעי התזונה, ווטרינריה, חקר מחלות צמחים ועוד.

רשימת מכללות ברחובות

המכללה למנהל

המכללה למנהל היא מבין מוסדות הלימוד הבולטים בארץ להשכלה גבוהה, והיא מציעה מגוון רחב של מסלולי לימוד, מניו-מדיה ועד רפואה משלימה.

מכללת אורט

מכללת אורט היא למעשה רשת המונה שבע מכללות המתמחות בתחום לימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, מכינות ייעודיות ומכינות להשלמת בגרויות. ראשית דרכה של רשת אורט נסללה כבר בשנת 1949.

המרכז האקדמי פרס

המרכז האקדמי פרס שוכן ברחובות והחל את פעילותו בשנת 2006. מדובר במוסד להשכלה גבוהה מוביל וחדשני, הקרוי על שם נשיא המדינה שמעון פרס כהוקרה על מפעל חייו.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן