לימודים בישראל

מכללות בתל אביב

תל אביב היא לב ליבה הפועם של מדינת ישראל, בתחום הטכנולוגי, התרבותי, הכלכלי והגאוגרפי, היא מרכזה החי והנושם של מדינתנו הקטנה בה יש הכל מהכל, והרבה. כיום בתל אביב ניתן למצוא למעלה מ-160 מוסדות לימוד אקדמיים שונים, בתחומי הפיזיקה והמדע, החינוך וההוראה, תרבות, אמנות, טכנולוגיה, ועוד. מה שבטוח הוא שמי שמעוניין ללמוד בתל אביב, בוודאי ימצא מכללות, בתל אביב הן לא חסרות. השאלה האמיתית לאלו מביניכם שמתחילים לאת חייהם האקדמיים היא לא רק באיזה מוסד ללמוד אלא גם באיזה עיר לעשות זאת, וגם מה ללמוד, ומתי להתחיל. שאלות רבות עומדות בפני הסטודנט המתחיל, ובדיוק בשביל זה אנחנו כאן, לספק לכם את הייעוץ הנכון ולכוון אתכם בדרך אל ההצלחה.

יתרונות וחסרונות ללומדים בתל אביב

תל אביב היא העיר השוקקת והעמוסה ביותר בארץ, ובכך טמונים חסרונות ויתרונות רבים. לאלו מביניכם שאוהבים את הרעש, את הרבגוניות, את מקומות הבילוי הייחודיים ואת ההמולה הבלתי פוסקת, כנראה שהלימודים בתל אביב יכולים להיות מתאימים בדיוק בשבילכם. עבור אלו מביניכם שמעדיפים את החיים השקטים והרגועים, את ההליכה הפשוטה בבוקר למוסד הלימוד במקום הנסיעה בפקקים או בתחבורה ציבורית עמוסה, מכללות בתל אביב יכולות להיות פתרון קצת פחות פרקטי. עם זאת, רוב המכללות בתל אביב הן מכללות ותיקות, המשלבות את הסטודנטים שלהם בתעשייה בצורה מוצלחת כבר שנים רבות, דבר שמהווה קרש קפיצה לשוק העבודה כבר בימים הראשונים לאחר סיום התואר. גם במהלכו, תל אביב מספקת אפשרויות תעסוקה רבות ומגוונות ללומדים בה, אפשרויות תעסוקה במגוון תחומים ובאפשרויות רווח משתנות.

חשוב לזכור שרמת המחירים בתל אביב גבוהה משאר אזורי הארץ, אך אפשרויות התעסוקה בה רבות ומגוונות כך שהדבר מתאזן בסופו של דבר. נקודה חשובה נוספת שכדאי לשים אליה לב היא תרבות הבילויים וחיי הלילה, שיכולים לגרור את הנהנתיים שביניכם לחיים של הוללות במקום לימודים והשלמת דרישות התואר, כך שאם אתם יודעים שאתם מועדים לסיכון בתחום זה, כדאי לכם מאוד לחשוב פעמיים לפני המעבר לעיר הפיתויים הגדולה.

תלמידי מכללות בתל אביב שאינם גרים בעיר עצמה

רבים מהסטודנטים שנרשמים אל מכללות בתל אביב אינם מתגוררים בעיר עצמה, אלא בוחרים ללמוד במוסד לימודים אקדמי נחשב ומכובד, ולהישאר בבית הוריהם בגוש דן, או בסביבה הקרובה לתל אביב. מדובר בבחירה שחוסכת כסף רב לסטודנטים שגם ככה מתקשים לגמור את החודש, ומאפשרת להם להתרכז בלימודים במקום באפשרות ההכנסה הבאה.

בחירת מכללה בתל אביב

כל אחד והדרישות השונות שלו. יש כאלה שירצו לחפש מכללות ללימודי תואר שני, ויש כאלה שרק מתחילים את דרכם בעולם של לימודים אקדמיים מורכבים. לימודים במוסדות שונים כמו אוניברסיטאות או מכללות בתל אביב לקראת התואר הם התחייבות גדולה לשנים הקרובות ולכן חשוב מאוד לעשות את הבחירה הנכונה, במיוחד כשהאפשרויות הן רחבות ואדירות.

על מנת להתמצא בים האפשרויות הרחב כדאי לכם מאוד להיעזר ביועץ חיצוני, שאינו מוטה לטובת בית ספר כזה או אחר או מוסד אקדמי כזה או אחר. תבחרו ביועץ שאך ורק ההצלחה שלכם עומדת לנגד עיניו ולא שום דבר אחר. כך תוכלו להיות בטוחים שתקבלו את הייעוץ האמיתי והנכון ביותר מפי איש מקצוע שמכיר את עולם הלימודים האקדמיים ויודע לסייע לכם לבצע את הבחירה הנכונה.

רשימת מכללות בתל אביב

מכללת ג'ון ברייס הדרכה

מכללת ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של Matrix, נחשבת כיום לחברת הדרכת המחשבים וטכנולוגיית המידע המובילה בישראל, והיא נבחרה במקום הראשון כמרכז ההדרכה המקצועי והטוב ביותר ללימודי מחשבים, על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המבחן של המדינה.

המכללה האקדמית תל אביב יפו

מכללת תל אביב-יפו או בשמה הרשמי "האקדמית תל אביב–יפו" היא מכללה ציבורית שהוקמה בשנת 1994. הקמתה הייתה ביוזמה משותפת של שלושה גופים חשובים – עיריית תל אביב-יפו, אוניברסיטת תל אביב והמועצה להשכלה גבוהה.

מכללת אורט

מכללת אורט היא למעשה רשת המונה שבע מכללות המתמחות בתחום לימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, מכינות ייעודיות ומכינות להשלמת בגרויות. ראשית דרכה של רשת אורט נסללה כבר בשנת 1949.

מכללת אפקה

מכללת אפקה הינה מוסד אקדמי ציבורי אשר הוקם בשנת 1996 המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומוסמך להעניק תואר ראשון .B.Sc ותואר שני .M.Sc בהנדסה.

מכללת לוינסקי

מכללת לוינסקי נוסדה בשנת 1912 כסמינר יהודי בנווה צדק שביפו. הסמינר הוקם על שמו של אלחנן לייב לוינסקי, צעיר ציוני שעסק בחינוך ובלשון העברית ופעל רבות להפצת השפה העברית ולתחייתה.

מכללת מישלב

מכללת מישלב הינה מכללה ללימודים מקצועיים. כלומר היא אינה מציעה תכניות לימוד לתואר ראשון או שני, אלא לימודים פרקטיים ומעשיים שבסופם מוענקת דיפלומת סיום.

מכללת סמינר הקיבוצים

מכללת סמינר הקיבוצים היא מכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאומנויות הממוקמת בפאתי העיר תל אביב. המכללה הוקמה בשנת 1939 ביוזמתה של התנועה הקיבוצית ומסוף שנות ה-80, כאשר קיבלה את הכרתה של המועצה להשכלה גבוהה.

מכללת עתיד

מכללת עתיד היא למעשה רשת פרטית של מכללות ובתי ספר המציעה לימודים בתחום הטכנולוגיה והמדעים. הרשת הוקמה בשנת 1990 ומאז ועד היום התרחבה פעילותה רבות.

מכללת רידמן

מכללת רידמן היא מכללה בינלאומית לרפואה משלימה אינטגרטיבית. מלבד לקמפוס הראשי ברמת אביב למכללת רידמן קמפוסים בחיפה, ירושלים, כנרת, באר שבע, אילת, ספיר ובמשגב.

סטודיו 6B

סטודיו 6B הוקם על ידי שני אדריכלים ומעצבים – אמיר נבון ומיכאל בן גן. הסטודיו, שפועל משנת 2000, משמש כבית ספר לעיצוב ולאדריכלות ומציע מסלול מיוחד של מכינה לעיצוב.

איל מקיאג'

בית הספר למקצועות האיפור "איל מקיאג'" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המבוקשים בתחום והוא כולל מספר סניפים הפזורים בכל הארץ ומציע הכשרה מקצועית ברמה גבוהה למקצועות האיפור.

ירין שחף

בית הספר למקצועות היופי "ירין שחף" נחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים בארץ בתחומו. בית הספר חושף את התלמידים אל תחום היופי מהיבטיו השונים ומציע מגוון רחב של כלים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום.

פסיכומטרי Ez Way

בית הספר EZ WAY מתמחה בהכנת לבחינה הפסיכומטרית, והוא נפתח לראשונה בשנת 1998 על ידי ד"ר זיו הדסה, ונחשב כיום לאחד מבתי הספר המובילים מסוגו בארץ.

וול סטריט לימודי אנגלית

בית הספר וול סטריט לימודי אנגלית נחשב לאחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ בתחום זה והוא מושך אליו תלמידים רבים לאורך כל השנה. בית הספר מציע קורסי אנגלית ברמות שונות ובסביבת לימודים חווייתית ונעימה.

מכללת הבית

מכללת הבית, מטעמו של המרכז הישראלי לעיצוב, מתמקדת במסלולי לימוד בתחום עיצוב הפנים ומתאימה לכל אלה המוצאים בתחום זה קסם ויופי של ממש.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

המכללה לפיננסים וביטוח

המכללה לפיננסים וביטוח, מטעם לשכת סוכני הביטוח בישראל, מציעה קורסים שונים בתחום הפיננסים והביטוח המתאימים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום ולרכוש את הכלים ממיטב המומחים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן