לימודים בישראל

מכללות הייטק

השכר הגבוה, לפעמים אף גבוה מאוד, המשולם על ידי חברות הייטק לעובדיהן, כמו גם היותה של משרה בתחום רבת עניין ואתגר, הופכים את לימודי ההייטק לאפיק מבוקש מאוד.

ישנן שתי אפשרויות לצאת לדרך אל משרה נחשקת בעולם ההייטק: האחת לימודי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה או תחום דומה באחת האוניברסיטאות או המכללות האקדמאיות בדרך אל תואר ראשון שבאופן טבעי מאפשר לבעליו להשתלב בעולם ההייטק, או לחילופין לימודים באחת מאותן מכללות הייטק שהוקמו על מנת לספק את הביקוש הרב ללימודים בתחום ובפרט לימודים ממוקדים מאוד וקצרים יחסית שגם הם פותחים דלתות רבות בחברות הייטק.

לימודי הייטק במכללות הייעודיות הם לימודי תעודה, ובדרך כלל אין לקורסים השונים המוצעים במסגרתם תנאי קבלה (אם כי מומלץ לעבור מבחני התאמה על מנת לוודא כי אכן אתם במסלול הנכון מבחינתכם) – כך שאין פלא כי רבים מוותרים על תואר ראשון, על אף כל מעלותיו, ורוכשים את כרטיס הכניסה שלהם לעולם ההייטק באחת המכללות בתחום, ובפרט באלה המובילות: ג'ון ברייס, מעוף, נס, סלע או HACKER-U.

» חזרה למדריך: לימודי הייטק

רשימת מכללות מובילות בתחום ההייטק

מכללת מעוף
מעוף היא רשת מכללות איכותית ובעלת נוכחות בולטת באזור השרון והצפון עם סניפים בחדרה, נתניה ועפולה. הביקוש הער לעובדי הייטק בצפון (ישנם מספר מתחמים בתחום והבולטים שבהם הם מת"מ במבואות הדרומיים של חיפה ופארק ההייטק של יקנעם) מוליד ביקוש ער לסוגים שונים של לימודי הייטק – בסניפים השונים של מעוף לומדים מדי שנה כ- 4,000 סטודנטים במגוון רחב של קורסים דוגמת קורס תכנות ג'אווה ובניית אפליקציות לאנדרואיד, קורס מהנדסי רשתות תקשורת, קורס עיצוב ובניית אתרי אינטרנט ועוד.

מכללת נס
כמו מכללות הייטק רבות אחרות, גם מכללת נס מפעילה סניפים בפריסה ארצית, וליתר דיוק שישה במספר בחיפה, נתניה, תל אביב, ירושלים, רחובות ובאר שבע, כך שסטודנטים מהצפון ועד הדרום יכולים ליהנות מקורסים שהיא מציעה ולהגיע דרכה אל עולם ההייטק מבלי להתחיל תואר ראשון. מכללת נס מציעה קורסים במגוון רחב של תחומים בתוך עולם ההייטק, הן למי שמחפש הסבה מקצועית והן למקצועני הייטק שרוצים להעשיר את יכולותיהם. בין האפשרויות: הכשרת מנהלי בסיסי נתונים, קורס מיישמי SAP, פוטושופ למתקדמים, הדרכה והטמעת מערכות מידע, הכשרת מפתחי sharepoint ועוד.

האקר יו

מרכז השמה ולימודי מחשבים שקיים למעלה מ – 18 שנה, והוא נחשב לאחת המסגרות המקצועיות ביותר בארץ ללימוד מקצועות הקשורים לתחום ההייטק.

מכללת ג'ון ברייס הדרכה

מכללת ג'ון ברייס הדרכה, זרוע ההדרכה של Matrix, נחשבת כיום לחברת הדרכת המחשבים וטכנולוגיית המידע המובילה בישראל, והיא נבחרה במקום הראשון כמרכז ההדרכה המקצועי והטוב ביותר ללימודי מחשבים, על פי סקר של מכון גיאוקרטוגרפיה עבור המבחן של המדינה.

המכון הטכנולוגי בחולון HIT

המכון הטכנולוגי חולון (H.I.T) הוקם בשנת 1969, וב-1999 הפך למוסד אקדמי המוסמך להעניק תואר ראשון ושני. המכון מתמקד בהכשרת אנשי מקצוע בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, העיצוב וההנדסה, ולומדים בו למעלה מ-4,000 סטודנטים.

מכללת סלע

מכללת סלע מציעה מסלולי לימוד שונים בתחום ההייטק ומקיימת כנסי מומחים בינלאומיים. הלימודים במכללה הם אינם לימודים לתואר אלא לימודי תעודה והסמכה אשר בסופם מוענקת תעודה מטעם המכללה.

מכללת נס

במכללת נס מתמחה בלימודי מקצועות ההייטק ונחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה ומושכת אליה סטודנטים רבים המבקשים להשתלב בעולם התעסוקה בתחום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן