לימודים בישראל

מכללות להנדסה

מכללות רבות בישראל מציעות תכניות לימודים בתחום ההנדסה. חלקן מתמחות בתחומים נדרשים יותר של הנדסה ומשנות את התכניות אחת לכמה שנים בהתאם לדרישות השוק, וחלקן מוסיפות תתי-מגמות למסלולים ותיקים. בדילמה היכן לומדים הנדסה? כדאי להגדיר מראש, מהו מסלול הלימוד הרצוי. ישנן מכללות להנדסה שכלל לא פותחות מסלולים ותכניות מסויימות בהנדסה.

בנוסף, קיים אי סדר בשמות המסלולים ולעתים גם הבדל בנושאי הלימוד בתכניות ששמן זהה. אמנם בכל המכללות והאוניברסיטאות שמלמדות הנדסה נלמדים נושאי הבסיס של לימודי הנדסה שכוללים לימוד אנגלית מתקדמת, מתמטיקה, פיזיקה ולעתים גם חשמל ואלקטרוניקה – אבל מכאן והלאה כל הבדל קטן הוא מהותי. כך שבירור שטחי לא יענה על השאלה היכן לומדים הנדסה? באופן מעמיק ומספק, ונדרש בירור יסודי יותר שכולל עיון בסיליבוס של כל מכללה – הקורסים המוצעים במסגרת התואר, במסלולי הלימוד השונים.

לימודי הנדסה מוצעים במכללת סמי שמעון, מכללת רופין, המכון הטכנולוגי חולון, מכללת אפקה, הקריה להנדסה בתל אביב, אורט בראודה, המכללה האקדמית להנדסה ירושלים, ספיר ועוד. תוך כדי בדיקה היכן ללמוד הנדסה? לא נדיר להתקל במכללות נוספות, בהתאם למסלול הלימוד הרצוי. קיימות מכללות ללימודי הנדסה בערים רבות בארץ: רעננה, רחובות, פתח תקווה ועוד – שיכולות להתאים או לא, תלוי מהו תחום ההתמחות המבוקש.

» חזרה למדריך: לימודי הנדסה

רשימת מכללות להנדסה

המכון הטכנולוגי בחולון HIT

המכון הטכנולוגי חולון (H.I.T) הוקם בשנת 1969, וב-1999 הפך למוסד אקדמי המוסמך להעניק תואר ראשון ושני. המכון מתמקד בהכשרת אנשי מקצוע בתחומי המדעים, הטכנולוגיה, העיצוב וההנדסה, ולומדים בו למעלה מ-4,000 סטודנטים.

מכללת אורט

מכללת אורט היא למעשה רשת המונה שבע מכללות המתמחות בתחום לימודי הנדסאים, לימודי תעודה בתחום ההנדסה והטכנולוגיה, מכינות ייעודיות ומכינות להשלמת בגרויות. ראשית דרכה של רשת אורט נסללה כבר בשנת 1949.

מכללת אורט בראודה

המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה, נחשבת כיום לאחת המכללות המובילות בארץ ומושכת אליה סטודנטים רבים, אשר לומדים לימודי הנדסה לתואר ראשון ו/או שני, וכן לימודי מכינה.

מכללת אפקה

מכללת אפקה הינה מוסד אקדמי ציבורי אשר הוקם בשנת 1996 המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, ומוסמך להעניק תואר ראשון .B.Sc ותואר שני .M.Sc בהנדסה.

מכללת כנרת

המכללה האקדמית כנרת שוכנת באחד מחבלי הארץ היפים ביותר באזור עמק הירדן, על שפת אגם הכנרת הצופה אל נופם הקסום של רכסי הרי הגולן והגליל.

מכללת סמי שמעון

SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון היא מכללה אקדמית המוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכללה נוסדה בשנת 1995 ומציעה תכניות ללימודי הנדסה לתואר ראשון ולתואר שני.

מכללת רופין

מכללת רופין היא מכללה אקדמית מוכרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה. המכללה פועלת כבר משנת 1949 ועברה כמה גלגולים, מהיותה מדרשה ועד המתכונת הנוכחית שלה כיום – המרכז האקדמי רופין.

מכללת רמת גן

מכללת רמת גן, שוכנת בחלקה הדרום מזרחי של עיר הגנים, לא רחוק מצומת גהה (הכתובת המדויקת היא פנחס רוטנברג 87 רמת גן) ומהווה שלוחה של האוניברסיטה הפתוחה.

מכללת שנקר

מכללת שנקר הוקמה בשנת 1970 והיא מרכז רב תחומי ללימודי הנדסה ולימודי אומנות, אשר קיבל את הכרת המועצה להשכלה גבוהה להענקת תארים אקדמיים.

בית הספר הארצי להנדסאים

בית הספר הארצי להנדסאים מכשיר כח אדם מקצועי ומיומן לקראת מילוי תפקידים מרכזיים במגזרי המשק השונים כגון: מפעלי פיתוח ותעשייה, מכוני מחקר, מפעלים ביטחוניים, תכנון אדריכלי, תחומי ההייטק השונים ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן