לימודים בישראל

מכללת אפקה

מכללת אפקה, הנמצאת בצפון תל אביב, מציעה לסטודנטים בה מספר מסלולי לימוד בתחום ההנדסה. המכללה, שנחשבת כיום לאחת המובילות בתחומה, מושכת אליה סטודנטים רבים שרואים את עצמם עוסקים במקצועות ההנדסה השונים ושמעוניינים להשתלב בענף ההייטק בתפקידים שונים.

מידע כללי

מכללת אפקה, שהוקמה בשנות התשעים, מתמחה במקצועות ההנדסה והיא מושכת אליה סטודנטים רבים מכל רחבי הארץ. המכללה מעניקה לבוגריה תואר ראשון בהנדסה (B.Sc) וגם ליווי צמוד לאורך כל תקופת הלימודים של מיטב המורים והמרצים. מסלולי הלימוד במכללה מתעדכנים באופן שוטף בהתאם לדרישות שור העבודה ולמתרחש בתעשייה והם כוללים מגוון רחב של קורסים עיוניים וגם מעשיים. נכון להיום מתפארת המכללה בלמעלה מ-4,000 סטודנטים בוגרים, שזכו להשתלב בתפקידים שונים. קרוב ל-85 אחוזים מהם המשיכו לתארים מתקדמים. המכללה מעסיקה 200 אנשי סגל, העומדים לרשותם של הסטודנטים ומספקים להם את המענה האקדמי המקצועי ביותר במהלך תקופת הלימודים.

תחילת הלימודים

הלימודים במכללת אפקה נפתחים בהתאם למועד פתיחת הלימודים במסגרות האקדמיות האחרות בארץ וכוללים סמסטר סתיו, חורף, קיץ ואביב.

שכר לימוד

שכר הלימוד במכללה הינו שכר לימוד אוניברסיטאי, כפי שמקובל כיום.

מלגות

מועמדים מצטיינים בעלי ציונים גבוהים זכאים לקבל מלגת לימודים, החוסכת להם משמעותית את עלות שכר הלימוד במכללה. את המלגה ניתן לקבל לפני תחילת הלימודים וגם במהלכם. מלגה זו מתבססת על סמך ציונים בבחינות הבגרות, על סמך הציון בבחינה הפסיכומטרית ועל סמך ציון דיפלומת הנדסאי הרלוונטי למעוניינים להשתלב בלימודי תואר שני.

כתובת

המכללה נמצאת בצפון תל אביב, ברחוב מבצע קדש 38.

מסלולי לימוד

מכללת אפקה מעמידה לרשות המועמדים ללימודים מספר מסלולי לימוד שונים: מסלול תואר ראשון, תואר שני, מכינה קדם אקדמית ולימודי חוץ. כל אחד מהמסלולים הללו מספק את מירב הכלים למשתתפים בו והוא מועבר על ידי מיטב המרצים בתחום. את הקורסים לומדים בכיתות המצוידות בכל הציוד הנדרש לתחום לימודי ההנדסה, כדי לאפשר לסטודנטים להתנסות באופן מעשי ולרכוש ידע ומיומנויות הנדרשים מכל אלה המעוניינים לעסוק במקצועות ההנדסה השונים.

תואר ראשון

במסגרת מסלול לימודים לתואר ראשון משתתפים הסטודנטים במגוון רחב של קורסים במקצועות ההנדסה ומקבלים את הכלים השונים הנדרשים להם, כדי שיוכלו להשתלב בתפקידים שונים בתחום. מסלול תואר ראשון מתמקד בתחומי הנדסת תוכנה, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת חשמל ועוד. במהלך הלימודים יכול כל סטודנט לבחור בהתמחות אחת מתוך כמה ולסיים את הלימודים כשהוא מוכן לקראת השתלבותו בשוק הפרטי או בכל מסגרת אחרת שיבחר. כדי להתקבל למסלול זה יש להציג ציון 600 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית, תעודת בגרות מלאה הכוללת 4 או 5 יח"ל בלימודי אנגלית ומתמטיקה.

תואר שני

במסלול זה יכולים לבחור בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסה המעוניינים להרחיב את ידיעתם בתחום ולרכוש תואר שני. המסלול מקנה להם תואר מוסמך בהנדסה (M.Sc) והוא כולל מגוון רחב של קורסים, עיוניים ומעשיים. הלימודים במסגרת תואר שני מתקיימים פעמיים בשבוע – באמצע השבוע בשעות אחר הצהריים ובימי שישי בבוקר. משך הלימודים הוא כשנתיים.

לימודי ערב

מסלול לימודי ערב מתאים לכל מי שרוצה להשתלב במסלול של לימודי תואר ראשון בהנדסה ולשלב זאת לצד עבודה או עיסוקים אחרים. הלימודים מתקיימים לאורך כל השבוע ובשעות אחר הצהריים והערב. כל זאת, לצורך אילוציהם השונים של הסטודנטים ומתוך כוונה לספק להם מסגרת לימודית תומכת, המאפשרת להם להמשיך ולעבוד גם במהלך תקופת הלימודים.

לימודי חוץ

לימודי החוץ במכללת אפקה כוללים מבחר של קורסי העשרה ושל קורסים מקצועיים, המתמקדים בתחומי ההנדסה השונים וחושפים את המשתתפים בהם לטכנולוגיות חדשניות במיוחד ולכלים מקצועיים שיעזרו להם להתקדם בתפקידם הנוכחי. לימודי החוץ מוצעים גם לחברות ולארגונים המעוניינים להציע לעובדיהם מסלול לימודי ממוקד, כחלק מתכנית העשרה מקצועית.

מכינה קדם אקדמית

מכינה זו מיועדת לצעירים וגם לחיילים משוחררים המעוניינים להשתלב בלימודים אקדמיים, אולם ציוניהם בבחינות הבגרות אינם מספקים או שהם לא סיימו את לימודי התיכון. בעזרת המכינה משלימים המשתתפים בה את כל הפערים הנדרשים כדי שיוכלו להתקבל בהצלחה ללימודי תואר ראשון ולעבור אותם בקלות רבה יותר. המכינה הקדם אקדמית של מכללת אפקה פתוחה גם לכל אלה המעוניינים להשתלב בלימודים אקדמיים במכללות אחרות, באוניברסיטאות או בכל מסגרת אחרת שיבחרו.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן