לימודים בישראל

מכללת בינה

מכללת בינה היא מכללה דתית המתמקדת במקצועות הרפואה המשלימה, המציעה לסטודנטים הבוחרים בה מספר מסלולי לימוד ותכניות עשירות ומגוונות מאוד. לימודי רפואה משלימה במכללה עוסקים בנושאי הרפואה הטבעית מהיבטים שונים על מנת לספק לסטודנטים את מירב הכלים שיאפשרו להם לעסוק בתחום באופן מקצועי וליהנות מהכשרה ברמה גבוהה.

המכללה פתוחה בפני כל המתעניינים בתחום ורוצים להיחשף אליו מזוויות שונות בעזרתם של מורים מיומנים, העוסקים בהוראה ובטיפול לא מעט שנים. למכללה ישנם מספר סניפים ברחבי הארץ, וניתן לשלב לצד הלימודים בה גם עיסוקים אחרים, כמו עבודה וגם חיי משפחה.

מידע כללי

מכללת בינה הוקמה כדי לספק לסטודנטים מקום אחד, קורת גג אחת תחתיה יוכלו להיחשף לתחום הרפואה המשלימה באופן מעמיק ולזכות בהכשרה רלוונטית שתאפשר להם לעסוק בתחום. המכללה שמה דגש רב על יצירת סביבת לימודים תומכת ומחזקת, כזו העומדת לרשותם של הסטודנטים, מציעה להם יחס אישי וגם נותנת מענה לצרכיהם, הן הלימודיים והן הרגשיים.

המכללה מפעילה קליניקה, בה יכולים הסטודנטים להתנסות באופן מעשי בתקופת הלימודים וכן לעבור תהליך של סטאז' בתום התקופה. בזכות התנסות זו זוכים הסטודנטים לקבל כלים רבים וחשובים מאד וגם לפתח את המיומנויות הנדרשות ממטפל בתחום זה.

תחילת הלימודים

הלימודים במכללת בינה נפתחים בהתאם לשנת הלימודים האקדמית בישראל ומסתיימים בהתאם לסיום מסלולי הלימוד השונים במכללות ובאוניברסיטאות השונות ברחבי הארץ.

מלגות

המתעניינים בלימודי רפואה משלימה במכללת בינה יכולים ליצור קשר ישיר עם מזכירות המכללה כדי לבחון אפשרות לקבלת מלגה. המכללה מציעה מלגה בשווי של 50 אחוזים מגובה שכר הלימוד, תוך התייחסות למצבו הכלכלי של המועמד ולמצבו הסוציו-אקונומי. יתר על כן, מעמידה המכללה לרשות המועמדים אפשרויות נוספות להוזלת שכר הלימוד, כמו למשל השתתפות בתכניות מיוחדות למען הקהילה בתמורה לקבלת מלגה, מתן טיפולים בקליניקת המכללה בתמורה לקבלת מימון על ידי המכללה ועוד.

המלגות ואפשרויות המימון מתעדכנות בכל שנה, ומומלץ לפנות לפני ההרשמה ישירות למכללה כדי לקבל עליהן פרטים נוספים.

כתובות סניפים

למכללת בינה ישנם 4 סניפים:

 • סניף ירושלים: הסניף הראשי של המכללה, שנמצא ברחוב שמאי 13, במרכז העיר ובמקביל למדרחוב.
 • סניף אשקלון: ברחוב האריה 7, מתנ"ס נווה אילן, נאות אשקלון.
 • סניף רעננה: רחוב השרון 13, מרכז הקליטה.
 • סניף חיפה: רחוב ההסתדרות 68, מול קניון לב המפרץ.

מסלולי לימוד

המכללה מציעה לסטודנטים מגוון רחב של מסלולי לימוד, המתמקדים כאמור בתחום הרפואה המשלימה ומשלבים ברובם גם התייחסות אל הרפואה המערבית – הרפואה הקונבנציונאלית. הנה סקירה של מסלולי הלימוד במכללה:

נטורופתיה – מסלול לימודי נטורופתיה כולל למעלה מ-3,000 שעות לימוד אקדמיות הנפרשות על פני תקופה של 4 שנים לרוב או יותר, במהלכן נחשפים הסטודנטים לעקרונות התזונה ההוליסטיות ולשיטות אבחון בעיות רפואיות שונות, תוך התייחסות לגישה המערבית ולגישת רפואת המזרח. בוגרי מסלול לימודי זה מוסמכים לעבוד כנטורופתים באופן מקצועי ורשמי.

תרפיות העיסוי – מסלול לימודי זה כולל 800 שעות לימוד, במהלכן עוברים הסטודנטים שלושה שלבי הסמכה: מתמחה, מוסמך ולבסוף – בכיר. שלבי הסמכה אלה מוגדרים על ידי אגודת העיסוי וטיפולי הגוף בישראל ומקנים לבוגריהם תעודת הסמכה המאפשרת להם לעסוק בתחום. במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לסוגים שונים של עיסוי ויכולים לבחור באחת מתוך ההתמחויות הבאות: עיסוי תינוקות, עיסוי תאילנדי או עיסוי צלוליטיס. בהמשך לומדים הסטודנטים שיטות עיסוי מורכבות יותר, כמו עיסוי רקמות עמוק ועיסוי רפואי.

רפלקסולוגיה – מסלול לימודי רפלקסולוגיה כולל למעלה מ-1,000 שעות לימוד, מתמקד בטכניקת אבחון מיוחדת, המאפשרת על ידי המגע בכפות הרגליים לזהות בעיות פיזיולוגיות שונות או בעיות רגשיות. הסטודנטים מתנסים במהלך הלימודים בטכניקת אבחון זו וגם לוקחים חלק בשיעורים עיוניים חשובים. בתום תקופת הלימודים השניה מקבלים המסיימים תעודת מטפל בכיר, ואלה הממשיכים לשנה השלישית מקבלים תעודת מטפל בכיר מתקדם.

שיאצו – מסלול לימודי שיאצו כולל 1,100 שעות לימוד ומשלב בין שיעורים עיוניים לשיעורים מעשיים. במהלך תקופת הלימודים הסטודנטים נחשפים לנושאים שונים הקשורים אל התחום ומתנסים באופן פעיל בשיטת הטיפול המיוחדת הזו. בתום השנה השנייה ללימודים מקבלים הבוגרים תעודת מטפל מוסמך ובתום השנה השלישית הם מקבלים תעודת מטפל בכיר.

רפואה סינית – מסלול לימודי רפואה סינית נפרש על פני תקופה של 4 שנים והינו מסלול לימודי לתואר ראשון המשלב את עקרונות הרפואה הסינית עצמה עם יסודותיה של התורה ושל החסידות. התכנית חושפת את הסטודנטים אל טכניקות טיפול שונות ומאפשרת להם להתנסות בתחום באופן מעשי. בתום תקופת הלימודים מקבלים הסטודנטים תעודת מוסמך וכן תעודה הרלוונטית לשיטת הטיפול שבה התמחו במהלך הלימודים.

תזונה טבעית הוליסטית – תכנית לימודי תזונה טבעית הוליסטית מכשירה את הסטודנטים לעבוד כמטפלים על ידי התאמת תפריט נכון ומאוזן למטופליהם, שיעזור להם להתמודד עם בעיות שונות ובעיקר גם ימנע מחלות. מי שבוחר להשלים 3 יחידות הכשרה בלבד מקבל בתום תקופת הלימודים תעודת יועץ לתזונה בריאה, ומי שבוחר להשלים 5 יחידות הכשרה מקבלת תעודת מטפל בתזונה טבעית.

קורסים

המכללה מציעה מגוון רחב של קורסים הפתוחים לקהל הרחב ומתמקדים גם הם בתחום הרפואה המשלימה. מדובר בקורסים קצרים בני 35 עד 80 שעות, המקנים תעודת גמר בלבד. בין הקורסים: קורס פרחי באך, קורס גרפולוגיה, קורס עיסוי תינוקות, אבחון בציורי מרפא, קורס דמיון מודרך, קורס הילינג ועוד.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן