לימודים בישראל

מכללת הבית

מכללת הבית, מטעמו של המרכז הישראלי לעיצוב, מתמקדת במסלולי לימוד בתחום עיצוב הפנים ומתאימה לכל אלה המוצאים בתחום זה קסם ויופי של ממש. המכללה מעמידה לרשות הסטודנטים הבוחרים לקחת חלק בשורותיה קורסים מקצועיים ברמה גבוהה, החושפים אותם באופן מעמיק אל תחום העיצוב. במכללה מלמדים מרצים ומורים מן השורה הראשונה, העוסקים בתחום ההוראה לא מעט שנים וכן מנוסים באופן מעשי במקצועות העיצוב השונים.

מידע כללי

מכללת הבית נחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בארץ. המכללה מכשירה את הסטודנטים לעסוק בתחום עיצוב הפנים וחושפת אותם אל סגנונות העיצוב השונים הקיימים כיום וגם אל מעצבים מובילים, הן מהארץ והן מהעולם כולו.

המכללה מציעה מגוון תכניות לימודי עיצוב חדשניות המתבססות על תכנים עדכניים ביותר, תוך הכרות מעמיקה עם עולם העיצוב ועם כל היופי והאסתטיקה שהוא מביא אתו. המכללה שמה דגש רב מאד על פרקטיקה, ובשל כך היא מציעה לסטודנטים שיעורים עיוניים לצד שיעורים מעשיים, המאפשרים להם להתנסות בתחום.

תחילת הלימודים

הלימודים במכללה מתחילים בהתאם לתחילת שנת הלימודים האקדמית במכללות ובאוניברסיטאות השונות בארץ.

כתובת

המכללה נמצאת ברחוב הארד 9, תל אביב.

מסלולי לימוד

המכללה שמתמקדת בלימודי עיצוב פנים, כאמור, מציעה למתעניינים מספר מסלולי לימוד שונים:

מסלול עיצוב פנים
מסלול זה מאפשר לסטודנטים לקחת חלק בשיעורים עיוניים ומעשיים הכוללים בחינה מעמיקה של עולם עיצוב הפנים תוך סקירת מגמות שונות בעיצוב לאורך השנים. במסגרת מסלול לימודי זה יכולים הסטודנטים לבחור באחת מתוך שתי האפשרויות הבאות: קורס הום סטיילינג או לימודי התמחות בתכנון ובעיצוב פנים.

מסלול יזמות מעצבים
מדובר במסלול מעשי יותר, המיועד למעצבים מקצועיים, בין אם בתחילת הדרך ובין אם כאלה שעוסקים בתחום זה כבר לא מעט שנים. במסגרת מסלול זה מוצע למעצבים קורס יזמות עסקית מיוחד, המאפשר להם לרכוש כלים חשובים שיעזרו להם כמעצבים, תוך התייחסות אל הפן העסקי.

מסלול תוכנות עיצוב
מכיוון שמעצבים נעזרים כיום לא מעט בתוכנות מחשב, מעמידה המכללה לטובת כל המעוניינים לעסוק בתחום העיצוב מספר אפשרויות שונות, החושפות אותם אל תוכנות עיצוב חשובות המשמשות ככלי עבודה מרכזי. במסגרת מסלול לימודי זה יכולים המתעניינים בלימודים לבחור באחת מתוך שתי האפשרויות הבאות: קורס Dilix Interio או לימודי תוכנות עיצוב ושרטוט.

לימודי תעודה

להלן סקירה של כמה מהאפשרויות המוצעות לסטודנטים, שבסיומן מוענקת להם תעודת גמר מטעם המכללה:

לימודי מעצב פנים רב תחומי
מדובר בקורס מעשי, שנועד להכשיר את כל מי שרוצה לעבוד בתכנון ובעיצוב פנים, בין אם של מבנה פרטי ובין אם של מבנה מסחרי. הקורס שם דגש רב מאד על העמקת הידע בתחום התכנון ועיצוב הפנים, וכן מקנה למשתתפים בו כלים חשובים כמו תוכנות לתכנון ולעיצוב, המהווים חלק בלתי נפרד מעבודתו של המעצב.

הקורס כולל הדרכות מעשיות והדרכות מקצועיות בשטח, במסגרתן לומדים המשתתפים על חומרי הגלם השונים וכן מתנסים בתכנון דירת מגורים ובתכנון מבנה מסחרי כלשהו. הקורס כולל 260 שעות אקדמיות ומתקיים בשעות אחר הצהריים והערב.

לימודי הום סטיילינג
קורס הום סטיילינג, המקנה גם הוא תעודת גמר מטעם המכללה, מציע לסטודנטים הבוחרים בו חשיפה מעמיקה אל עולם ההום סטיילינג וקבלת כלים עיצוביים חשובים, שיעזרו להם במהלך עבודתם. הנושאים שבהם מתמקד הקורס הינם: טרנדים עולמיים עכשוויים, חשיבה עיצובית, אסתטיקה, סגנונות עיצוב בהיסטוריית העיצוב, ריהוט וטקסטיל, צבע, שדרוגים במינימום עלות ובמקסימום עיצוב ועוד.

הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בשיעורים מעשיים ובהדרכות המתקיימות באולמות תצוגה או כחלק מסדנאות מיוחדות, כמו סדנת צביעה. קורס זה כולל 16 שעות אקדמיות הנפרשות על פני 4 מפגשים.

קורס יזמות עסקית למעצבים
הקורס מיועד לאדריכלים ולמעצבים, שכירים או עצמאיים, המעוניינים לפתח את היכולות העסקיות שלהם כדי לשווק את עצמם בצורה טובה יותר ולהרחיב את פעילותם. לימודי קורס יזמות עסקית למעצבים מתמקדים בתכנים המסייעים לאנשי המקצוע לעשות זאת באופן נכון, תוך שימוש בכלים שיווקיים מכירתיים הלוקחים בכך חלק בלתי נפרד.

הקורס דן בנושאים רבים ומגוונים, כמו הקמת עסק וניהולו, עקרונות בהכנת תכנית שיווקית, עקרונות בתמחור עסקי, עקרונות בחשיבה שיווקית, ניתוח חוזקות וחולשות, ניהול תזרים מזומנים ועוד. אורכו של הקורס הוא 10 מפגשים הכוללים 40 שעות אקדמיות.

קורס Dilix Interio
מדובר בתכנת עיצוב והדמיית פנים הבית, המשמשת לעתים קרובות את העוסקים בתחום עיצוב הפנים. במהלך הקורס המשתתפים נחשפים אל התוכנה באופן מעמיק ומתנסים בכלים הרבים שהיא מציעה. הקורס כולל 35 שעות אקדמיות והוא בן 5 מפגשים.

לימודי תוכנות עיצוב ושרטוט
מסלול זה מיועד לכל מי שעוסק בתחום העיצוב וגם לכל מי שמתעניין בו. ניתן לבחור בלימודי אחת מהתוכנות הבאות: תכנת DILIX תלת מימד או תכנת ARC + תלת מימד.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן