לימודים בישראל

מכללת הדסה בירושלים

מכללת הדסה הוקמה בשנת 1970, בבניין שהוקם על ידי הברון רוטשילד עוד במאה הקודמת. המכללה נוסדה בכדי לענות על הצורך בפיתוח מדע, טכנולוגיה ותעשייה רפואית שיהיו מתקדמים ויסייעו לקהילה שחיה בארץ באותה תקופה. מאז ועד היום מציעה מכללת הדסה מסלולי לימוד לתואר ראשון ושני וכן ללימודי חוץ, לימודי תעודה ומכינה קדם אקדמית. מטרתה של המכללה היא להכשיר את הדור של היום לעסוק ולפתח את הדור המדעי, טכנולוגי, תעשייתי וכלכלי של המחר. במכללה ארבעה בתי ספר ועוד מספר חוגים בהם קיימים מסלולי הלימוד השונים.

מידע כללי

במכללה האקדמית הדסה ניתן ללמוד לתארים אקדמיים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה בתחומים מגוונים ושכר הלימוד בה הוא אוניברסיטאי. ב-50 שנות פעילותה, המכללה הכשירה אלפי בוגרים במדעי הבריאות והחיים, במדעי המידע והמחשב, בתקשורת, בעיצוב, בממשל וחברה, אשר השתלבו בשוק העבודה ומכהנים אף בתפקידים מרכזיים במשק בתחומי ההי טק, הבריאות, המחקר, התעשייה והמגזר הציבורי.

המכללה בעלת מוניטין רב ומושם בה דגש על יחס אישי, פרטני, תומך ומשפחתי.

אחוז הנשירה במכללה האקדמית הדסה הוא מהנמוכים ביותר במוסדות להשכלה גבוהה בארץ. 92% מהסטודנטים מסיימים את לימודיהם בהצלחה הודות ליחס האישי והתומך המוענק לסטודנטים על-ידי צוותי המכללה השונים לאורך כל שנות הלימוד.

הביקוש ללימודים במכללה במגמת גדילה. כך למשל, מגזין TheMarker פירסם שהמכללה הגדילה את מספר הסטודנטים ב-300% בעשור האחרון, ואילו מגזין "פרובס" דירג את המכללה במקום השלישי בישראל בשיעור הצמיחה הגבוה ביותר. עם זאת, המכללה מקפידה על עמידה בתנאי הקבלה הנדרשים ללא פשרות.

בסקר של התאחדות הסטודנטים הארצית שפורסם בYnet דורגה המכללה, זו השנה החמישית, במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הסטודנטים מאיכות ההוראה ומסגל המרצים ובמקום רביעי בארץ, בעוד שמגזין "פרובס" האמריקאי דירג את המכללה במקום הראשון בירושלים במדד שביעות רצון הכללית של הסטודנטים.

מרכז לניהול קריירה

במכללה האקדמית הדסה פועל מרכז חדשני לניהול קריירה המציע סדנאות בחינם לכלל הסטודנטים ולבוגרים לכתיבת קורות חיים, להכנה לראיונות עבודה, לשכר ולחוזים, לכתיבה שיווקית, למיתוג אישי להכנה למרכז הערכה ועוד. כמו כן המרכז פועל בשיתוף פעולה עם התעשייה ומציע משרות לסטודנטים ולבוגרים כמו גם תכניות התמחות לחלק מן החוגים במקומות עבודה פעילים ונחשקים. אחת לשנה המרכז מארגן יריד תעסוקה יוקרתי שבו משתתפות חברות מובילות בכל התחומים. בזכות הפעולות של המרכז 90% מהבוגרים של המכללה שעובדים, עובדים בתחום הלימודים שלהם.

מעונות

המכללה האקדמית הדסה ממוקמת בלב ליבה של ירושלים במרחק הליכה קצרה מכל מוקדי העניין וההתרחשות. ליד המכללה יש תחנת רכבת קלה וכן כל האוטובוסים המרכזיים עוצרים בקרבתה.

במרחק הליכה קצרה מהמכללה יש מעונות שנבנו על-ידי העירייה.

מעונות אלה נבנו לאחרונה, והחדרים מרוהטים ומאובזרים בכל הנדרש.

שכר לימוד

שכר לימוד אוניברסיטאי הנקבע מידי שנה בהתאם לוועדת ההחלטה של משרד החינוך.

מלגות

המכללה מעניקה עשרות מלגות מידי שנה וכן פועלת עם גופים חיצוניים שמעניקים מלגות.

רשימת מלגות

המכללה האקדמית הדסה מציעה מבחר מלגות שניתן להגיש אליהן מועמדות ולקבל סיוע כספי בהתאם לקריטריונים שונים. המכללה מכבדת את כל המלגות החיצוניות שניתנות לסטודנטים על-ידי גופים פרטיים וציבוריים, כגון פר"ח, משרד החינוך, משרד הביטחון, הישג, אימפקט ועוד.

כמו כן, המכללה מציעה מגוון הלוואות למחייה ולמימון הלימודים שאפשר להחזיר אותן בפריסה רחבה עד 60 תשלומים ללא ריבית והצמדה.

בהתאם לחוק חיילים משוחררים שנת הלימודים הראשונה במכללה ממומנת על-ידי הקרן להכוונה לחיילים משוחררים לבוגרי שירות צבאי או לאומי.

כתובת

רחוב הנביאים 37, ת.ד. 1114, מיקוד 91010, ירושלים.

מסלולי לימוד ותנאי קבלה

תואר ראשון בביוטכנולוגיה

תואר ראשון במדעי המחשב

תואר ראשון בעיצוב תעשייתי מכליל

תואר ראשון בכלכלה וחשבונאות

תואר ראשון במדעי המעבדה הרפואית

תואר ראשון בפוליטיקה ותקשורת

תואר ראשון במדעי איכות הסביבה

ניהול ארגוני שירות תואר שני

תואר ראשון בתקשורת צילומית

תואר ראשון במדעי האופטימטריה

ניהול ארגוני שירות

תואר ראשון במדעי ההתנהגות

תואר ראשון בעבודה סוציאלית

מיקום המעונות

המכללה האקדמית הדסה ממוקמת בלב ליבה של ירושלים במרחק הליכה קצרה מכל מוקדי העניין וההתרחשות. ליד המכללה יש תחנת רכבת קלה וכן כל האוטובוסים המרכזיים עוצרים בקרבתה.

במרחק הליכה קצרה מהמכללה יש מעונות שנבנו על-ידי העירייה.

מעונות אלה נבנו לאחרונה, והחדרים מרוהטים ומאובזרים בכל הנדרש.

מכינות

המכללה האקדמית הדסה מנגישה את ההשכלה הגבוהה לאוכלוסיות שונות,

לכן היא פיתחה מסלולי מכינה ייחודיים המאפשרים למועמדים חסרי בגרות (או בעלי בגרות חלקית) להשתלב בלימודים אקדמיים תוך שנה אחת לכל היותר.

הלימודים במכינה מותאמים לסטודנטים שחזרו לספסל הלימודים גם לאחר זמן רב באמצעות למידה בסיסית והדרגתית אשר מסייעת לסטודנט להסתגל ביתר קלות ללימודים.

המכינה מהווה קרש קפיצה להצלחה בלימודים אקדמיים שכן סטודנט שהשתתף בה מקבל ארגז כלים שלם להתמודדות מוצלחת עם שנת הלימודים האקדמית הראשונה שבה נלמד כל הבסיס לתואר כולו.

תעודת המכינה ממירה את תעודת הבגרות בחישוב הממוצע לציון המתאם לצורך הקבלה לתארי המכללה האקדמית הדסה.

 • מכינה לשיפור והשלמת בגרויות
 • מכינה לבני 30+
 • מכינה ייעודית לתואר ראשון

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן