לימודים בישראל

מכללת מגמות

מכללת מגמות מתמחה בלימודי שוק ההון ונחשבת לאחת המכללות הוותיקות ביותר בתחום זה בארץ, וככזו מושכת אליה המכללה לא מעט סטודנטים חדשים בכל שנה. למכללה ישנם מספר סניפים ברחבי הארץ והיא פונה הן לאנשים בעלי רקע בתחום והן לחסרי ידע, הנחשפים אליו בפעם הראשונה. מכללת מגמות מציעה מספר מסלולי לימוד שונים, המשלבים בין לימודים עיוניים ללימודים מעשיים והיא מספקת לסטודנטים כלים חשובים ויעילים שיוכלו לעזור להם בעתיד בתפקידם.

מידע כללי

מכללת מגמות, שנמצאת בבעלותו של מאיר ברק, העוסק בתחום מסחר המניות וגם פרשן בתכנית "לילה כלכלי" המשודרת בשעות הערב בערוץ 10, מציעה מבחר רחב של קורסים המתמקדים בנושא לימודי שוק ההון. מטרתה העיקרית של המכללה היא להוביל בתחום זה ולספק לסטודנטים סביבה לימודית ברמה גבוהה, החושפת אותם לידע רחב, ובעיקר עדכני מאד בתחום.

המכללה מעמידה לרשות הסטודנטים כיתות לימוד מרווחות וגם אולמות לכנסים, בהם עורכים בין היתר גם ימי עיון חשובים, וכן אפשרות להתמחות בתחום המסחר. המכללה פונה לחסרי ידע ורקע מקצועי כלשהו בתחום ההון וגם לבעלי רקע המעוניינים לרכוש ידע נוסף וכלים חשובים. המכללה גם מהווה מקום מתאים לסוחרי מניות המעוניינים לשפר את תוצאות המסחר שלהם ולפתח את מיומנויותיהם הקיימות. במכללה מרצים מיטב המרצים בתחום שוק ההון והבורסה, כמו אייל גורביץ', מאיר ברק, דני שוורץ, שלמה קופר, חזי זקן ועוד.

תחילת הלימודים

הקורסים המוצעים על ידי המכללה נפתחים לאורך כל השנה.

כתובות סניפים

למכללת מגמות מספר סניפים ברחבי הארץ, הפרושים מהצפון ועד הדרום:

 • סניף פתח תקווה: הסניף הראשי, ברחוב דרך אם המושבות 94, פאר עופר.
 • סניף חיפה: ברחוב מרקוני 27, צ'ק פוסט.
 • סניף ירושלים: באוניברסיטה העברית – קמפוס הר הצופים.
 • סניף באר שבע: רחוב העצמאות 79, פארק קרסו למדע.
 • סניף רחובות: רחוב אלי הורוביץ 19, בית גל, קומה 5.

מסלולי לימוד

המכללה, שמתמקדת בתחום שוק ההון, מאפשרת לסטודנטים המעוניינים לקחת חלק בשורותיה לבחור באחד ממסלולי הלימוד הבאים: מסלול המסחר בשוק ההון, מסחר במניות V.I.P, מסלול השקעות ויזמות נדל"ן, מסלול מסחר במט"ח, מסלול מתקדם למסחר במניות – הטופ טריידר ומנהל עסקים בשוק ההון.

כל אחד ממסלולי לימוד אלה מתבסס על מפגשים עיוניים ועל מפגשים מעשיים, המאפשרים לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בתחום הלימודי עצמו ולפתח את המיומנויות החשובות הנדרשות מכל מי שרוצה לעסוק בתחום מרתק, מגוון ומיוחד זה.

לימודי תעודה

בוגרי כל אחד ממסלולי הלימוד והקורסים השונים המוצעים על ידי מכללת מגמות מקבלים בתום תקופת הלימודים תעודת גמר מטעם המכללה, המאפשרת להם להשתלב במסגרות השונות ולקחת חלק בתחום זה. הנה סקירה על אפשרויות הלימוד המוצעות כיום על ידי המכללה:

מסלול המסחר בשוק ההון

מסלול זה מתבסס על 21 מפגשים הכוללים 3 קורסים שונים, וכן קורס אינטראקטיבי הכולל 29 שיעורים. המסלול מיועד לאנשים פרטיים המעוניינים לנהל את תיק ההשקעות שלהם באופן עצמאי ולסחור בשוק ההון. הוא חושף אותם אל תחום זה באופן מעמיק ומאפשר להם לתרגל את כל מה שלמדו בעזרת תוכנות ושיטות עבודה מיוחדות, שבהן נעזר כל מי שעוסק בתחום.

במהלך הלימודים לוקחים הסטודנטים חלק בקורס ניהול השקעות בן 10 מפגשים, קורס מסחר יומי בן 8 מפגשים ובקורס פסיכולוגיה בשוק ההון בן 3 מפגשים. הם נעזרים בסימולטור מסחר המסייע להם ללמוד על התחום בזמן אמת, ולגלות את כל הסודות החשובים הקשורים לשוק ההון.

קורס מסחר במניות V.I.P

קורס זה מיועד לאנשים פרטיים המעוניינים לסחור במניות בוול סטריט ולייצר הכנסות שוטפות, ללא קשר לתנאי השוק. קורס מסחר בבורסה מסוג זה כולל 7 מפגשים וכן קורס אינטראקטיבי בן 29 שיעורים. במהלך לימודים אלה נחשפים הסטודנטים לנושאים שונים, כמו מסחר במניות, קביעת יעדים, ניתוח טכני, תזמון הכניסה, מסחר בשורט, הפעלת מערכת המסחר, ניהול סיכונים ועוד. קורס זה מאפשר לסטודנטים לתרגל את הנלמד ולרכוש כלים חשובים שיוכלו לסייע להם בהמשך.

קורס השקעות ויזמות נדל"ן

קורס השקעות ויזמות נדל"ן פונה לכל מי שרוצה להרחיב את הידע שלו בתחום ההשקעות בנדל"ן וגם להשקיע בו בצורה חכמה יותר. הקורס שם דגש רב מאד על הפרקטיקה וכולל לא מעט תרגולים וגם יציאה אל השטח. זהו קורס בן 14 מפגשים לרבות סיור בשטח, והוא מתנהל בכל אחד מחמשת סניפי המכללה.

קורס הטופ טריידר

מדובר באחד הקורסים המובילים והמתקדמים של מכללת מגמות והוא מתאים לבעלי ניסיון של לפחות 4 חודשים. מטרתו העיקרית של הקורס היא לשפר את יכולותיהם של הסוחרים ולהוביל אותם אל ההצלחה. קורס ברוקרים מסוג זה חושף את הסטודנטים הלוקחים בו חלק אל מאחורי הקלעים של עולם המסחר ומספק כלים חשובים הנדרשים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום זה באופן מקצועי, ובעיקר – להצליח בו. זהו קורס בן 10 מפגשים, הכוללים שיעורים מעשיים ושיעורים עיוניים.

קורס מסחר במט"ח

קורס זה, הכולל 6 מפגשים פרונטליים, מיועד לאנשים פרטיים חסרי ידע וניסיון המעוניינים לסחור בבורסה באופן עצמאי. הקורס חושף אותם אל התחום באופן מעשי ומספק להם את כל הכלים החשובים הנדרשים לשם כך. הקורס דן בנושאים רבים ומגוונים, כמו עולם הפורקס, פקודות מסחר, ניתוח טכני, ניהול סיכונים, ניהול עסקה וכיוצא באלה.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן