לימודים בישראל

מכללת מנטור

מכללת מנטור מתמחה במקצועות העיצוב, הניו מדיה והצילום, ומציעה מגוון רחב של קורסים בתחומים אלה. היא מספקת לסטודנטים הבוחרים בה מרחב לימודי נוח וחדשני ומסגרת לימודית ברמה גבוהה. המכללה, שנחשבת כיום לאחת המובילות במקצועות אלה, שמה דגש רב מאד על פרקטיקה: לצד לא מעט שיעורים עיוניים, זוכים הסטודנטים להשתתף גם בשיעורים מעשיים, המאפשרים להם להתנסות בכל אשר למדו.

מידע כללי

מכללת מנטור הוקמה בשנת 2000 ומאז הפכה, כאמור, לאחת המובילות בתחומה. בכל שנה נרשמים למכללה אלפי סטודנטים, שחלקם בעלי רקע מקדים בתחום ורצון עז להמשיך לחקור וללמוד אותו באופן מעמיק. המכללה מציעה מסגרת לימודית מקצועית המספקת לסטודנטים את כל מה שהם צריכים כדי לעסוק בתחום שבו בחרו בתום תקופת הלימודים. במכללה מרצים מן השורה הראשונה, המתמחים הן בהוראה והן בצילום, בעיצוב ובמדיה.

מכללת מנטור מעבירה גם לא מעט הדרכות מקצועיות בכמה מן המכללות האקדמיות הנחשבות כיום בארץ, כמו ויצ"ו חיפה, בצלאל, שנקר, המכון הטכנולוגי בחולון ומכללות נוספות. את המכללה הקים ערן בורוכוב, המשמש גם כמרצה בתחומי לימוד אלה ובעל ניסיון עשיר הן בהדרכה והן בהטמעת תכניות לימודים ותהליכי עבודה.

פעילותיה של המכללה מתייחסות למספר תחומים: תחום הצילום, במסגרתו מוצע מגוון של קורסים ושל סדנאות מקצועיות, תחום הכנסים המקצועיים, המיועדים לקהל הרחב וגם לאנשי מקצוע כמו צלמים, עורכי וידאו ואנשי פרסום, תחום הספרות המקצועית, הכולל ספרי הדרכה בתחומים הנלמדים, תחום המכללות שבמסגרתו מעבירים מרצי המכללה קורסים שונים במכללות אחרות וכן קורסים מקצועיים והדרכה פרטית למתעניינים בכך.

תחילת הלימודים

הלימודים במכללת מנטור מתחילים בדומה לשנת הלימודים במכללות האחרות בארץ.

כתובת

המכללה נמצאת ברחוב ז'בוטינסקי 1, רמת גן.

מסלולי לימוד

מסלולי הלימוד במכללת מנטור מתמקדים בשלושה תחומים עיקריים: לימודי עיצוב, ניו מדיה וצילום. מדובר במסלולי הלימוד הבאים: מבוא ללימודי תקשורת חזותית, מסלול עיצוב גרפי, מסלול עיצוב גרפי ודיגיטל, מסלול עיצוב לדיגיטל ובניית אתרים, מסלול ארטדירקשיין, מסלול מורחב לצילום ולעיבוד תמונה, מסלול לימודי צילום, הפקה ועריכת וידאו ומסלול עיצוב ופיתוח משחקים. בכל מסלול זה מוצע מגוון של קורסים עיוניים ומעשיים, המקנים כלים רבים לסטודנטים המשתתפים בהם ועוזרים בפיתוח המיומנויות החשובות הנדרשות מכל מי שרוצה לעסוק בתחום.

חלק ממסלולי לימוד אלה מתבססים על קורסי מבוא בסיסיים, חלק כוללים גם קורסים מתקדמים, חלק מתמקדים בלימוד תוכנות וחלק מקיפים יותר כדי לספק לסטודנט הכשרה ברמה גבוהה. הלימודים מתקיימים הן בשעות הבוקר והן בשעות אחר הצהריים ומאפשרים לשלב גם עיסוקים אחרים לצד הלימודים עצמם, כמו עבודה וחיי משפחה, למי שמעוניין בכך.

קורסים

המכללה מציעה לקהל הרחב אפשרות לבחור בקורסים קצרים המתאימים ברובם לבעלי רקע קודם בתחום, אלה העוסקים במקצועות העיצוב או הצילום ומעוניינים להרחיב את הידע שלהם ולפתח מיומנויות קיימות חשובות. חלק מהקורסים הם קורסים בסיסיים לחסרי ניסיון וחלק הינם קורסים מתקדמים. במסגרת הקורסים הבסיסיים לחסרי הניסיון אפשר למצוא את הקורסים הבאים: קורס אילוסטרייטור, קורס פוטושופ, קורס אינדיזיין, קורס פלאש, קורס After Effects, קורס בניית אתרים, קורס מפרינט לדיגיטל, פרסום בפייסבוק, עיצוב אתרים, עריכת וידאו בפרימייר ואפיון לדיגיטל.

להלן סקירה על הקורסים המתקדמים המוצעים על ידי המכללה:

קורס פוטושופ למתקדמים – קורס זה חושף את התלמידים המשתתפים בו אל תוכנת עיבוד התמונה המוכרת ביותר כיום, אחת התוכנות החשובות ביותר שבהן משתמשים מעצבים וגם צלמים. הקורס מתייחס לנושאים שונים כמו  צבע, יישור קו ושדרוג, טכניקות מתקדמות ועוד, וחושף את התלמידים אל הכלים המתקדמים של התוכנה ואל האופן שבו ניתן ליישם אותם בעבודה עצמה. את הקורס מעבירים ערן בורוכוב ויגאל לוי.

קורס פרימייר מתקדם – קורס זה, אותו מעבירה מיכל וינס, מיועד לבעלי ניסיון וידע קודם בפרימייר, המעוניינים ללמוד לעומק את התוכנה כדי לנצל את שלל הכלים השונים שהיא מציעה. הקורס מתמקד בתוכנת עריכת וידאו הנחשבת לאחת המובילות ביותר בתחום, והוא מאפשר לבוגריו לשפר את טכניקת העבודה שלהם תוך שימוש מלא בתוכנה עצמה.

קורס After Effects מתקדם – קורס זה, אותו מעביר לירן טביב, מתמקד בכלים השונים של התוכנה ומתאים למי שרוצה ללמוד אותה לעומק. הסטודנטים מתנסים בפועל בתוכנה עצמה ולומדים כיצד לנצל אותה במלואה. הקורס כולל שיעורים העוסקים בכלי ההנפשה שאותם מציעה התוכנה, בכלי ייצוב, עקיבה תלת ממדית ועקיבת משטחים, מחיקת רקעים ועוד.

קורס צילום מתקדם – קורס זה כולל שיעורים עיוניים וגם שיעורים מעשיים. הקורס מתאים לסטודנטים בעלי רקע קודם בצילום, המעוניינים להכיר את המצלמה ואת טכניקות הצילום לעומק. הקורס מאפשר לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בכל מה שלמדו, ולעשות זאת במהלך יציאות אל השטח, למקומות שונים הדורשים התמודדות עם לא מעט אתגרים. את הקורס מעבירים ערן בורוכוב ואווה גז.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן