לימודים בישראל

מכללת עתיד אום אל פאחם

מכללת עתיד אום אל פאחם הינה חלק מרשת עתיד המפעילה עשרות מוסדות חינוך בכל רחבי הארץ וביניהן 11 מכללות המתמקדות בתחומי המדעים והטכנולוגיה, ואשר שמה לעצמה למטרה להכשיר אנשי מקצוע איכותיים מכל רבדי החברה הישראלית.

מכללה זו שוכנת בשכונת עין אבראהים, מצידו הצפוני של כביש 65 החוצה את ואדי ערה ובאופן טבעי היא מושכת אליה לא רק את תושבי אום אל פחם – עיר בת 50,000 איש המהווה מרכז תרבותי, מסחרי וכלכלי – אלא גם אנשים מכל האזור שמעוניינים לזכות בתעודה מכובדת ובהכשרה מקצועית מעצימה ופותחת דלתות.

חשוב להדגיש כי המכללה אינה אקדמית – כלומר לא מוצעים בה לימודי תואר ראשון כי אם לימודי תעודה ולימודי הנדסאים. עוד כדאי לדעת כי רשת עתיד, ובכלל זה המכללה באום אל פחם, שמה דגש רב על השמתם של בוגריה ומסייעת להם להגיע לעבודה מיטיבה ומשתלמת עבורם.

בית הספר להנדסאים

במסגרת מכללת עתיד אום אל פחם פועל כאמור בית ספר להנדסאים. בית הספר, בדומה לכל המוסדות המכשירים הנדסאים וטכנאים בתחומים השונים, נמצא בפיקוח ממשלתי, וליתר דיוק באחריות גוף הנקרא מה"ט (מכון ממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע).

המה"ט, השייך למשרד הכלכלה, מפקח על רמת הלימוד בכל מוסד ומוסד ובכלל זה במכללת אום אל פחם, מתווה את התכנים בכל מסלול ומסלול ובנוסף קובע את שכר הלימוד ואת תנאי הקבלה לכל מסלול לימודים במוסד זה.

מבחינת תנאי הקבלה הדרישה העיקרית היא בגרות מלאה, כשבנוסף נדרשת רמה מינימלית באנגלית, עברית ומתמטיקה: במתמטיקה ובאנגלית הסף הוא ציון 50 או יותר ב-4-5 יח"ל, או ציון עובר ב-3 יח"ל, ואילו בעברית יש להציג ציון עובר באחד המקצועות הבאים: ספרות, לשון, חיבור והבעה (מקצוע אחד בהיקף של 2 יח"ל או שני מקצועות בהיקף של 1 יח"ל). ממי שעבר את גיל 35 נדרשות 12 שנות לימוד ותו לא, וישנה גם מכינה המאפשרת למי שלא עומד בתנאים הנ"ל לזכות בסופו של דבר בתעודת הנדסאי.

עוד חשוב לציין כי אופציה נוספת להתקבל למכללת עתיד אום אל פחם היא דרך ועדת החריגים של המה"ט, אליה ניתן לפנות באמצעות המכללה עצמה.

המגמות המוצעות במכללה הן הנדסת קירור ומיזוג אוויר והנדסת מכונות – רכב. ייתכנו שינויים משנה לשנה ומומלץ להיעזר במרכז המידע של רשת עתיד על מנת לדעת בוודאות אילו מגמות מוצעות בכל עת.

קורסים מקצועיים במכללת עתיד אום אל פחם

בנוסף לבית הספר להנדסאים מציעה מכללת עתיד אום אל פחם קורסים מקצועיים רבים.

גם רשימת קורסים זו, שנועדו להפוך את מי שהשכלה אקדמית אינה רלוונטית מבחינתו לאיש מקצוע איכותי יותר וכך להעצים אותו ובמקביל להבטיח לכלכלה הישראלית אדם הממצה את הפוטנציאל שלו, עשויה להשתנות משנה לשנה – רשת עתיד מפעילה כאמור מרכז מידע יקר ערך.

באופן כללי הקורסים המוצעים במכללות השונות של רשת עתיד הם בתחומי החשמל (למשל חשמלאי מוסמך), הטכנאות (טכנאי סלולר, טכנאי מזגנים ועוד), הבניין (טפסנים, ממוני בטיחות, מנהלי עבודה), החשבונאות (מנהלי חשבונות בכל הרמות וחשבי שכר), המחשבים (מקורס יישומים בסיסיים ועד עיצוב דיגיטלי) ועוד.

חשוב להדגיש כי המכללה באום אל פחם אינה נמנית על אותן מכללות עם שכר לימוד אוניברסיטאי וכי שכר הלימוד נקבע בהתאם לקורס הספציפי ומפוקח על ידי משרד הכלכלה. במקרה של ביטול מכל סיבה שהיא ניתן לקבל החזר, כשגובה ההחזר נקבע בהתאם למועד הביטול: כך, למשל, מי שמודיע למעלה מ-30 יום לפני תחילת הקורס כי החליט לוותר על הלימודים יקבל החזר מלא.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן