לימודים בישראל

מכללת עתיד לוד

מכללת עתיד לוד נפתחה בשנת 2013 כחלק מהרצון של רשת עתיד להרחיב את התפרסותה בארץ ובפרט להביא את בשורת ההשכלה המקצועית לכל שכבות האוכלוסייה, וזאת במטרה לאפשר לכולם עתיד מקצועי טוב יותר. הרשת מפעילה כמה עשרות מוסדות לימוד וביניהן אחת עשר מכללות שמסלולי הלימוד בהם נבנו תוך שיתוף פעולה עם משרד הכלכלה וגופים חשובים אחרים במשק, כך שהקורסים השונים מכשירים בוגרים שסיכוייהם למצוא עבודה משתפרים פלאים וקל להם הרבה יותר בעקבות הלימודים להשתלב במשרות משתלמות.

המכללה בלוד שוכנת ברחוב החשמונאים 34 – ליד בית יד לבנים ובחלקה המזרחי של העיר, סמוך לכביש 40. מיקומה הנוח הופך אותה לאופציה מבוקשת מאוד של לימודים במרכז לכל מי שרוצה לרכוש מקצוע.

עוד חשוב לציין כי נכון לעכשיו, בניגוד למכללות האחרות של רשת עתיד, במכללת עתיד לוד לא פועל בית ספר להנדסאים אלא מוצעים בו "רק" קורסים מקצועיים במתכונת של לימודי תעודה – כשכאמור המטרה היא לאפשר למי שאינו מתאים למסלולים האקדמיים לממש את יכולותיו, לקדם את עצמו ולשפר את מעמדו בשוק העבודה גם מבלי לעבור קורס פסיכומטרי או להשקיע בשיפור בגרויות.

אילו קורסים מוצעים במכללת עתיד לוד?

קורס מנעולנות – קורס בהיקף 70 ש"ל אקדמיות הכולל נושאים כגון ייצור מפתחות, צילינדרים, מנגנונים, התקנתם של מנעולים חשמליים ופריצת סוגי דלתות שונים.

מטפלות סוג 1 – קורס המכשיר מטפלות במעונות היום (לגילאים מלידה ועד שלוש), ואשר תכניו הם בהתאם לחוק הפיקוח על מעונות. משך הקורס – 800 ש"ל אקדמיות, ובין התכנים הנלמדים: פסיכולוגיה של הילד, משחקים והפעלות, אמנות שימושית, עזרה ראשונה, חינוך לגיל הרך ועוד.

ראש צוות מדידות ומיפוי מקרקעין – קורס מקיף במיוחד בהיקף של 650 ש"ל אקדמיות אליו מתקבלים בוגרי 11 שנות לימוד שעברו ראיון אישי. מטרת קורס זה היא להכשיר ראשי צוות לביצוע מדידות גיאודטיות החיוניות על מנת לבצע עבודות שונות בשטח במסגרת בנייה. התעודה המוענקת בתום הקורס מוכרת ע"י לשכת המודדים.

הנהלת חשבונות 1+2 – קורס בן 320 ש"ל אקדמיות המכשיר מנהלי חשבונות בסיסיים. תנאי הקבלה לקורס זה הוא 12 שנות לימוד, ובסופו עוברים התלמידים בחינות על מנת לזכות בתעודת "מנהל חשבונות סוג 1+2" (תעודה מטעם משרד הכלכלה).

חשבי שכר בכירים – קורס שאורכו חמישה חודשים ואשר כולל 150 ש"ל אקדמיות. מיועד למי שעוסק בתחום הנהלת החשבונות והשכר, בין אם כעצמאי ובין אם כשכיר, ואשר רוצה להתקדם בתחום וכן למי שרוצה לרכוש מקצוע מבוקש. אל קורס זה מתקבלים בעלי 12 שנות לימוד והתעודה המוענקת בסופו מוכרת ע"י לשכת רואי החשבון (לאחר מעבר הבחינות של לשכה זו). בין התכנים בקורס: דיני עבודה, דיני מיסים, משכורות, ביטוח לאומי ועוד.

חשוב לציין כי רשימת הקורסים עשויה להשתנות מעת לעת שכן כאמור היא נבנית בקפידה ובהתאם לצרכי המשק, כך שהבוגרים יזכו במקצוע מבוקש. המעוניינים ללמוד במכללת עתיד לוד מוזמנים לפנות למרכז המידע של הרשת שם יוכלו לקבל מידע מפורט אודות הקורסים הרלוונטיים בכל זמן.

הסדרי תשלום

מכללת עתיד לוד נמצאת תחת פיקוחו של משרד הכלכלה, וכך גם גובה שכר הלימוד בקורסים השונים. על מנת לקבל מידע לגבי עלותו של קורס ספציפי ניתן לפנות גם כן אל מרכז המידע של רשת עתיד.

כדאי לדעת כי מי שמחליט לוותר על קורס אליו נרשם ומודיע על כך לפחות 30 יום לפני תחילתו יקבל החזר מלא של שכר הלימוד ששילם, ואילו הודעה על ביטול שתתקבל במהלך 30 הימים האחרונים שלפני תחילת הלימוד תוביל לדמי ביטול בסך 10% ממחירו המלא של הקורס. ניתן גם לעזוב קורס לאחר שכבר מתחילים ללמוד – אם העזיבה מתרחשת לפני שהתקיימו שליש מהשיעורים יחויב התלמיד ב-40% בלבד ממחיר הקורס המלא.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן