לימודים בישראל

מכללת עתיד מעלות

מכללת עתיד מעלות היא אחת האופציות הבולטות של לימודים בצפון, הן במסגרת בית ספר להנדסאים והן במסגרת הקורסים המקצועיים הרבים שהיא מציעה.

המכללה שוכנת ברח' המעפילים 2 במעלות, סמוך לכניסה המערבית לישוב ולכביש 89 המחבר את נהריה עם צומת מירון, כך שהגישה אליה נוחה מכל רחבי הגליל המערבי והעליון, וכמו כל מכללות הרשת מתאפיין הלימוד בה בהתאמה מלאה לצרכי התעשייה. כמו כן מפעילה המכללה מרכז מידע האמון על מתן ייעוץ הן למתעניינים והן לסטודנטים שכבר לומדים בה.

ביה"ס להנדסאים של מכללת עתיד במעלות

מכללת עתיד מעלות מפעילה כאמור ביה"ס להנדסאים, שכמו כל בתי הספר להנדסאים וטכנאים נמצא תחת אחריותו של המה"ט – המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע – אשר משויך למשרד הכלכלה.

מכון זה קובע את גובה שכר הלימוד ומפקח על התכנים במסלולי הלימוד השונים, כשבשלוחת מעלות של מכללת עתיד ניתן להגיע לתעודת הנדסאי במגמות אלה:

* הנדסה אזרחית – בניין
* הנדסת מכונות – תיב"ם (תכנון וייצור בעזרת מחשב)
* הנדסת מכונות – רכב
* הנדסת תעשייה וניהול
* הנדסת חשמל

כמו כן ישנה מכינה קדם הנדסאית על מנת לאפשר למי שנתוניו לא מאפשרים לו ללמוד בבית הספר להנדסאים לעשות זאת ולרכוש מקצוע מבוקש.

יצוין כי גם תנאי הקבלה לביה"ס להנדסאים נקבעים ע"י המה"ט. תנאי הסף הם בגרות מלאה וציונים נאותים במתמטיקה ובאנגלית (או ציון עובר ב-3 יחידות או ציון 50 ומעלה ב-4 או 5 יחידות). כמו כן נדרש ציון עובר בחיבור, ספרות, לשון או הבעה כשהלימוד הוא בהיקף של 2 יח', או בשני מקצועות מהנ"ל שכל אחד מהם הוא ברמה של 1 יח"ל. למועמדים בני 30 ומעלה במסלולי הכשרת הטכנאים או בני 35 ומעלה במסלולי הכשרת ההנדסאים ישנם תנאי קבלה מיוחדים – הדרישה היחידה מהם היא 12 שנות לימוד. בחלק מהמקרים ניתן להתקבל לביה"ס להנדסאים במעמד "על תנאי" ולהשלים חלק מהדרישות לאחר שכבר מתחילים ללמוד בו.

עוד כדאי לדעת כי מכללת עתיד מעלות רשאית להעביר לוועדת החריגים של המה"ט בקשות לקבלת מועמדים שלא עמדו בכל התנאים.

הקורסים השונים במסלול העסקי

לצד בית הספר להנדסאים מפעילה רשת עתיד מסלול עסקי ובו מבחר קורסי הכשרה מקצועית, וזאת מתוך הבנה כי לא כל בוגר 12 שנות לימוד מסוגל לרכוש השכלה אקדמית (תואר ראשון, תואר שני וכו'), וכי על מנת למצות את הפוטנציאל – הן מבחינת הפרטים במשק והן מבחינת הכלכלה כולה – כדאי להציע למי שהמסלולים האקדמיים אינם רלוונטיים מבחינתו הכשרה מקצועית איכותית.

בהתאם, מכללת עתיד מעלות מציעה קורסים מגוונים מאוד, ובהם, בין השאר, חשמלאי מוסמך, בקרים מתוכנתים, התקנה ושירות למזגנים מפוצלים, בנייה וגבס, שרברבות תברואתית, חשבי שכר בכירים, הנהלת חשבונות 1+2, מזכירות רפואית, עיצוב דיגיטלי לדפוס ופרינט, ועוד.

רשימת הקורסים משתנה משנה לשנה בהתאם לביקוש ולהערכות ראשי המכללה וראשי הרשת לגבי הצורך של המשק בעובדים בכל תחום ותחום וכדאי להיעזר במרכז הייעוץ על מנת לדעת מהם הקורסים העתידים להיפתח בכל רגע נתון כמו גם לקבל מהם חוות דעת איזה קורס מתאים לכם במיוחד.

יודגש כי גם קורסים אלה נמצאים בפיקוח משרד הכלכלה, וכי לכל מי שמתקבל למכללה ישנה האופציה לבטל לימודים מתוכננים – הודעה על כך 30 יום ומעלה לפני תחילת הקורס תוביל להחזר מלא של שכר הלימוד ששולם, ואילו הודעה במהלך החודש האחרון שלפני תחילת הקורס תוביל לתשלום דמי ביטול בסך 10% משכר הלימוד המלא. ניתן לפרוש גם לאחר תחילת הקורס, כשהתשלום ייקבע בהתאם למספר השיעורים בהם השתתף האדם.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן