לימודים בישראל

מכללת רמת גן

מכללת רמת גן הוקמה בשנת 1990 והיא מרכז הלימוד המוביל בארץ ללימודי תואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה. במכללת רמת גן לומדים הסטודנטים לתואר אוניברסיטאי יוקרתי בתנאים תומכים של מכללה. מכללת רמת גן מנסה מאז הקמתה לתת מענה למספר קשיים ובעיות שנתקלים בהם סטודנטים מדי שנה כמו הקושי להתקבל לאוניברסיטאות, שכר הלימוד הגבוה במכללות הלא מתוקצבות והצורך לוותר על עבודה במשרה מלאה כדי להקדיש את כל זמנם לחיים הסטודנטיאליים.

במכללת רמת גן לא מבקשים תנאי סף של ציון פסיכומטרי ולא ממוצע תעודת בגרות. המכללה הציבה לעצמה למטרה להיות מכללה שרף הקבלה אליה סביר ופתוח לקהל רחב יותר, המציעה תארים מוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה, תוך הענקת יחס אישי וליווי הסטודנט במהלך לימודי התואר המאתגרים.

מידע כללי

במכללת רמת גן לומדים כיום כ-6,000 סטודנטים לתארים ראשון, שני ובלימודי חוץ אקדמיים המוצעים לקהל הרחב. תכנית הלימודים במכללה מבוססת למעשה על תכניות של שתי אוניברסיטאות גדולות ומכובדות – האחת היא האוניברסיטה הפתוחה והשנייה אוניברסיטת הריוט וואט, אוניברסיטה מובילה לעסקים ותעשייה בבריטניה.

מכללת רמת גן מתמודדת מדי שנה עם החסמים הקיימים בעולם האקדמי שמונעים מסטודנטים רבים למצות את יכולותיהם בגלל תנאים חיצוניים שנקבעים מראש. היא מציעה לימודים פרונטאליים, מקיפים, בחירה ופריסה של הלימודים באופן המתאים לסטודנט ועומד בתקנות המועצה להשכלה גבוהה, המאפשר לו להמשיך ולעבוד אפילו במשרה מלאה.

היחס החם והליווי האישי באים לידי ביטוי כבר מהרגע הראשון של ההחלטה ללמוד במכללה. כל תלמיד מוזמן לפגישת ייעוץ לימודים בה יימסרו לו כל הפרטים הרלוונטיים על התואר, תנאי הקבלה, הליך הקבלה, אופן הלימודים ועוד. מלבד החיים בתוך הקמפוס המכללה מסייעת ותורמת לקהילה בבית הספר המקיף של רמת גן ובכך מעודדת את הסטודנטים למעורבות חברתית.

מטרת מכללת רמת גן היא לסייע לסטודנטים להצליח בלימודי התואר הראשון של האוניברסיטה הפתוחה. מסיבה זו, פותחה במכללה "תכנית המקפצה", שהיא תוכנית בלעדית לסטודנטים במכללת רמת גן. התכנית כוללת מערך מלא של שיעורי תגבור ותרגול במהלך הסמסטר, מכינות ומרתונים לפני הבחינות. בנוסף, עומדים לרשות הסטודנטים צוות יועצים אקדמיים קשוב ומנוסה, המלווה ומסייע לאורך כל לימודי התואר.

במכללת רמת גן הסטודנטים בוחרים את מערכת הלימודים. כמו כן, במכללה מתקיימים לימודי בוקר, לימודי ערב ולימודים בימי שישי, כך שכל אחד ימצא לעצמו את שעות הלימוד המתאימות ביותר עבורו. מסיבה זו, לא מעט מהסטודנטים הלומדים במכללה מצליחים לשלב חיים סטודנטיאליים עם עבודה במשרה מלאה.

תחילת הלימודים

ניתן להתחיל את הלימודים בכל אחד מהמועדים הבאים: מועד חורף (אוקטובר), מועד אביב (מרץ), מועד קיץ (יולי).

שכר לימוד

שכר הלימוד במכללת רמת-גן הינו שכר לימוד אוניברסיטאי (בתוספת דמי מכללה) שנקבע מראש בכל שנה על ידי ועדת ההחלטה של משרד החינוך. שכר הלימוד כולל את כל התשלומים הנלווים, לרבות ספרי לימוד וחניה.

מלגות

מכללת רמת גן וגופים אחרים העובדים איתה בשיתוף פותחים בפני הסטודנטים אפשרויות רבות למלגות כגון מלגת המכללה, מלגה של האוניברסיטה הפתוחה, מלגת פר"ח, מלגת מצטיינים, מלגות לעידוד חיילים וכן גם הלוואות בתנאים אטרקטיביים לסטודנטים. לכל מלגה קריטריונים שונים לקבלתה. ניתן להגיש בקשה למלגה ממגוון הגופים הקיימים כיום.

כתובת

רחוב פנחס רוטנברג 87, רמת גן.

מסלולי לימוד

המכללה מציעה מגוון רחב של תכניות לתואר ראשון, תואר שני ולימודים חוץ אקדמיים. התכניות מבוססות על תכניות הלימוד של האוניברסיטה הפתוחה ונלמדות בהתאמה מיוחדת לכל סטודנט במכללה.

לימודי תואר ראשון

במכללת רמת גן קיימים מסלולי לימוד רבים לתואר ראשון, הנקרא גם "בוגר אוניברסיטה" של האוניברסיטה הפתוחה (B.A.). התואר מוכר ומאושר על ידי המל"ג.

המכללה מציעה כ-99 שילובים שונים לתואר ראשון במסלולים: ניהול, לימודי כלכלה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, מדעי החברה, מדעי ההתנהגות, לימודי פסיכולוגיה, סוציולוגיה, לימודי חשבונאות, לימודי מדעי המחשב, הנדסת תעשייה וניהול, מדעי החיים ועוד. מדובר בקשת רחבה של מסלולי לימוד אפשריים (חד חוגיים ודו חוגיים).

לימודי תואר שני

מכללת רמת-גן משמשת גם כמרכז לימודי תואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה, תואר שני כללי של אוניברסיטת הריוט וואט הבריטית ותואר שני של אוניברסיטת הריוט וואט עם התמחות באחד מהתחומים: מימון, שיווק, ניהול משאבי אנוש וניהול אסטרטגי.

לימודי תעודה

היחידה ללימודים חוץ אקדמיים במכללת רמת גן מקיימת קורסי הסמכה מקצועיים לקראת בחינות רשמיות ממשלתיות ואחרות. היחידה כוללת את בתי הספר הבאים: בית הספר למקצועות הניהול, בית הספר לחשבונאות ופיננסים, בית הספר לעיצוב אמנות ומדיה ובית הספר למקצועות היין. חלק מהקורסים ביחידה ללימודים חוץ אקדמיים מקנים נקודות זכות לתואר ראשון בלימודי האוניברסיטה הפתוחה ברמת גן.

לימודי משפטים במכללת רמת גן

מכללת רמת גן מציעה מסלולים רבים של לימודים אקדמיים אליהם ניתן להתקבל גם ללא בגרות וללא פסיכומטרי – אולם אין במסגרתה לימודי משפטים לתואר LL.B שכן האוניברסיטה הפתוחה מציעה רק חטיבה במשפט עסקי עם מספר מצומצם יחסית של קורסים (ובהם דיני חוזים, דיני תאגידים, ביטחון סוציאלי ושוויון הזדמנויות ואיסור אפליה בעבודה).

מידע נוסף על לימודים במכללת רמת גן

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן