לימודים בישראל

מכללת תילתן לעיצוב ולתקשורת חזותית

מכללת תילתן, המתמחה בלימודי עיצוב ותקשורת חזותית, פונה לכל אלה המעוניינים לרכוש את הידע ואת הכלים הנדרשים כיום ממעצב והיא מציעה מבחר של קורסים עיוניים ושל קורסים מעשיים, אותם מעבירים מיטב המרצים בתחום. המכללה מספקת לסטודנטים כיתות לימוד מרווחות ונוחות ואת כל הציוד הנדרש להם כדי שיוכלו לקבל את הטוב ביותר.

מידע כללי

מכללת תליתן נוסדה בשנת 1994 מתוך מטרה להכשיר את הסטודנטים הבוחרים ללמוד בה לדרישותיו של השוק. המכללה מתמחה בלימודי עיצוב גרפי, עיצוב פנים, צילום, אנימציה, עיצוב בתלת מימד ועוד. היא מציעה, במסגרת כל אחת מהאפשרויות, מסלולי לימוד ייחודיים המתבססים על תכנית לימוד מתקדמת וחדשנית, אותה בנו אנשי מקצוע המגיעים מענפי העיצוב, הפרסום, התקשורת וגם האינטראקטיב. הלימודים במכללת תלתן מוכרים על ידי משרד התמ"ת ובוגריה יכולים להשתלב במקצועות העיצוב השונים ולעסוק בתחום באופן עצמאי או במסגרת חברה או סטודיו קיימים.

תחילת הלימודים

הלימודים במכללת תילתן מתחילים בדומה ללימודים באוניברסיטאות והמכללות בארץ.

כתובת

מכללת תילתן נמצאת בדרך העצמאות 65, חיפה, בסמוך לתחנת הרכבת "מרכז השמונה".

מסלולי לימוד

המכללה מציעה לסטודנטים מבחר מסלולי לימוד שונים, המספקים את כל הכלים המעשיים ואת הידע הנדרש ממי שרוצה לעסוק בתחומים הבאים: עיצוב גרפי, מולטימדיה, עיצוב ופיתוח ממשקים, עיצוב פנים, צילום, קופירייטינג ופרסום, פוסט פרודקשן, אנימציה, עיצוב בתלת מימד ואיור.

תואר אירופאי בעיצוב

במסגרת מסלול לימודי זה משתתפים הסטודנטים במסגרת ייחודית, המאפשרת להם לקבל בתום תקופת הלימודים תואר אירופאי בעיצוב – EBSc. מכללת תלתן הינה המסגרת הלימודית הראשונה כיום בישראל העומדת בכל הקריטריונים והסטנדרטים הנדרשים כדי להעניק את התואר הנכסף, שנמצא תחת פיקוחו של ה– E.A.B.H.E.S. במסגרת לימודי תואר אלה יכולים הסטודנטים לבחור באחת מתוך ההתמחויות הבאות: איור, צילום, מולטימדיה או עיצוב אריזה וחלל מסחרי. תנאי הקבלה למסלול הינם 12 שנות לימוד, מבחן קבלה וראיון אישי.

לימודי תעודה

עיצוב ופיתוח ממשקים – מסלול לימודי זה מיועד לכל אלה המעוניינים לעסוק בתחום ולהעשיר את היעד שלהם בו. ניתן לבחור באחת מתוך שתי התמחויות: התמחות בפן החזותי או התמחות בפיתוח. במסגרת תכנית הלימודים מתנסים הסטודנטים בפועל בעיצוב ובפיתוח ממשקים למיניהם (מחשב, טלפון נייד, קונסולות משחק, טאבלטים ועוד), תוך חשיפתם לתוכנות חשובות, המשמשות ככלי מרכזי לעוסקים בתחום.

עיצוב גרפי – לימודים אלה מיועדים לסטודנטים יצירתיים, הרואים עצמם מעצבים גרפיים בעתיד. במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים בקורסים עיוניים ובקורסים מעשיים עם אפשרות לבחור במסלול של תואר או בתעודה. אם מדובר בתואר, יכולים הסטודנטים לבחור באחת מתוך ההתמחויות הבאות: עיצוב אריזה וחלל מסחרי, צילום, איור או מולטימדיה. נושאי הלימוד במסלול זה רבים ומגוונים: תולדות האמנות, יסודות העיצוב, טיפוגרפיה, חשיבה גרפית, דפוס, קונספט בעיצוב ועוד.

מולטימדיה – מסלול זה מתמקד בעיצוב אתרים ומציע את כל הכלים הטכניים הנדרשים ממי שרוצה לעסוק בתחום. הוא כולל קורסים בנושא חוויית משתמש, ארגונומיה, שיווק באינטרנט, מתודולוגיה של העברת מידע חזותי, ההתפתחות ההיסטורית של הממשק ועוד.

עיצוב פנים – לימודים אלה מתאימים לסטודנטים המעוניינים לעסוק בתחום באופן מעשי ולרכוש מקצוע לחיים. הלימודים חושפים אותם אל עולם העיצוב וכוללים מבחר של קורסים: שרטוט ידני, שרטוט אדריכלי, יסודות בעיצוב סביבה, ניתוח סגנונות בעיצוב אדריכלי, כלים לעיצוב חלל ועוד. הסטודנטים משתתפים הן בקורסים עיוניים והן בקורסים מעשיים.

צילום – במסגרת לימודים אלה נחשפים הסטודנטים אל עולם הצילום המרתק ומשתתפים בקורסים שונים: צילום פורטרט, צילום טבע, צילום סטודיו, צילום תעשייתי, צילום עיתונאי, מבנה המצלמה, האור בצילום, תולדות הצילום ועוד. מסלול לימודי זה מכשיר את המשתתפים בו כדי שיוכלו לעבוד כצלמים בפועל וכולל קורסים עיוניים וקורסים מעשיים שונים.

פוסט פרודקשן – מסלול זה מיועד לכל מי שרוצה לערוך סרטים ולעשות זאת באמצעות תוכנת האפטר אפקט. במהלך הלימודים משתתפים הסטודנטים בקורסים העוסקים בנושאים שונים: מסכים ומסלולים, אנימציה קלאסית, אנימציית טקסטים, סאונד וספיישל אפקטס, תלת מימד, ליפסינג, קומפוזיטינג ועוד.

לימודי חוץ

לימודי החוץ של מכללת תילתן כוללים קורסים שונים, שניתן לבחור בהם מבלי לקחת חלק במסלולים הרב שנתיים: קורס גרפיקה ממוחשבת לדפוס, עיצוב אתרי אינטרנט, צילום חוויתי, פוטושופ למתחילים, הום סטיילינג, ציור ורישום למתחילים ולמתקדמים, לימודי תוכנות ועוד.

ייעוץ אישי בנושא לימודים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן