לימודים בישראל

מלגות לחיילים משוחררים

מלגות לחיילים משוחררים ניתנות במגוון צורות במטרה לעזור לחיילים ולחיילות לממן לעצמם לימודים בישראל. בכתבה הבאה אספנו עבורכם את כל המידע על מלגות לחיילים משוחררים. חלק מתכליתן של המלגות לחיילים, יחד עם מענק השחרור, היא לשמור את החיילים קרוב לבית, בכדי להימנע מירידתם את הארץ. זהו האינטרס של כולם שאזרחינו ישתלבו כמה שיותר מהר וביתר קלות במסלול הלימודים ובהמשך במעגל העבודה. הרי לפניכם הסוגים הבסיסיים של המלגות המוצעות כדי שתדעו באילו מלגות תוכלו להסתייע.

מלגת קרן גרוס לחיילים משוחררים

קרן גרוס לעידוד חיילים משוחררים מהווה קרן של מלגות חיילים משוחררים המסייעת גם למי שעשו שירות לאומי. התנאי לקבלת מלגה מקרן גרוס הוא שעברו פחות מחמש שנים מיום השחרור ושנותר סכום של 4,500 ₪ ממענק השחרור. מלגה זו תתאים לאילו מכם שהולכים לגשת לתקופת לימודים אינטנסיבית ולא נמרחת שכן חלק מדרישות המלגה הן מספר מינימלי של שעות לימודים שבועיות. בנוסף לקרן גרוס ישנן מלגות לימודים נוספות כמו קרן דלק לחינוך למדע ולתרבות, הקרן בעלת אופי דומה, אשר מחייבת שירות צבאי של לפחות עשרים ושמונה חודשים בצבא. שירות במשמר הגבול או במשטרה כחולה נחשב, אך שירות לאומי לא.

חיילים שלא עברה יותר מחצי שנה מיום שחרורם, לרוב, חיילים שהשתחררו משירות קרבי, זכאים להטבה בצורת ואוצ'ר אותו ניתן לממש בקורס פסיכומטרי. אם אתם משוחררים טריים, חשוב שתדעו זאת ותשקלו לנצל את הקורס בחינם. אפשר לעשות קורס פסיכומטרי ולהשתמש בתוצאות המבחן גם אחרי מספר שנים, כאשר ניגשים ללימודים.

מלגות IMPACT וקרן הישג לחיילים משוחררים

קרן הישג לחיילים משוחררים מעניקה מלגות לחיילים משוחררים במעמד חייל בודד, שניגשים ללימודיהם תוך לא פחות משנתיים מתאריך שחרורם מצה"ל. מלגה אחרת הנקראת מלגת IMPACT מוענקת על ידי הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים, שמטרתה לחזק ולתמוך כלכלית בלוחמים משוחררים בעלי מצב סוציו אקונומי נמוך ומוכח. לרוב חיילי ת"ש. מלגת IMPACT תינתן רק לצורך לימודים בארץ במוסד ישראלי, המוכר על ידי משרד החינוך או משרד העבודה.

מלגות הצטיינות לחיילים משוחררים

מלגות לחיילים משוחררים מצטיינים מוענקות בכל שנה מטעם האגודה למען החייל במטרה להביע את הערכתה לשאיפה למצוינות וכמו כן לעודד את רוח הנתינה בישראל. המלגה ניתנת על שם התורם אותה ומוענקת בטקסים חגיגיים מיוחדים. מלגות לסטודנטים מצטייני הנשיא מוענקות מדי שנה למאה ועשרים החיילים המצטיינים של צה"ל. במעמד המכובד מתכנס הנשיא יחד עם הרמטכ"ל, המעניק אות כבוד מיוחד לחיילים שנבחרו כמסמלים אות ומופת של התנהגות ושירות בצבא. המלגה על סך 4,000 ₪ ניתנת למטרות לימודים.

ישנן מלגות לימודים נוספות לחיילים משוחררים,, אשר אחת מהן היא מלגת מוסיקאים מצטיינים ששירתו בלהקות צבאיות זכאים למלגה מיוחדת המוענקת בטקס המונהג בשטח החל משנת 2004. מטרת המלגה היא להצדיע לחיילים האומנים ולסייע בהמשך דרכם באזרחות. מלגה זו אף כוללת העשרה מיוחדת בדמות מימון טיסה לכיתות אומן בחו"ל שם יזכו לפגוש מוזיקאים מוכרים, בעלי שם ומקצועיים שיתרמו להם מניסיונם.

כפי שאתם רואים קיימים סוגים רבים (ונגענו כאן רק בקצה הקרחון) של קרנות וגופים המציעים מלגות לחיילים משוחררים בצורת שונות. האג'נדה של כל אגודה היא אחרת אבל מה שצריך לעניין אתכם זה הסיוע עצמו שיכול להקל מאוד ולהשפיע על כל חוויית הלימודים שלכם. כדאי לברר זכאות לגבי מלגות חיילים משוחררים במידה והשתחררתם מהצבא ופניכם לאקדמיה.

למדריך המלא בנושא ← מלגות לחיילים בודדים

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן