לימודים בישראל

מלגות לימודים

חשוב להכיר את ההיצע של מלגות לימודים בישראל. לימודים בישראל הם עניין לא זול, שכר הלימוד, מחייה ולימודים תובעניים לא משאירים אפשרות להתפרנס במהלך הלימודים האקדמיים. כאשר הוצאות רבות כל כך כרוכות בחיי הסטודנטים, מעטים הסטודנטים שיכולים להרשות לעצמם להתרכז בלימודים בגלל הלחץ הכלכלי הזה, לכן חשוב לדעת כי יש מאות גורמים המחלקים מלגות לימודים בישראל, וכדאי להתאמץ ולהיחשף להיצע מלגות לימודים גדול ככל האפשר. סכומי הכסף המוענקים במלגה מתחיל בסכום של 500 שקלים ועד לסכום של 16,000 שקלים לשנת לימודים.

קרנות לימודים להענקת מלגות

מלגות לימודים בישראלמשרד החינוך מחויב לפרסם רשימה של מלגות לימוד בישראל, שניתנות על ידי קרנות שונות, ולפרסם מידע על הדרך לקבלתן מתוקף חוק מרשם מלגות. באתר רשם הקרנות ניתן להיחשף למספר רב של מלגות לסטודנטים הממוינות לפי הקריטריונים של אפיון ייעודי, אפיון מקצועי כגון מלגות להנדסאים, אפיון עדתי ואפיון עירוני. עבור מי שמחפשים מלגות ללימודים, זו דרך טובה להתעדכן בהיצע, מה גם שהאתר מציע פרטים מלאים על דרך ההתקשרות אל קרנות המחלקות מלגות, הדרישות ואינפורמציה על אופן הפנייה לקרנות השונות.

בנוסף על כך ישנן גם מלגות לימודים בישראל לסטודנטים לתארים מתקדמים ולחוקרים, המתקבלות על ידי המועצה להשכלה גבוהה אשר מפרסמת אינפורמציה לגבי מלגות שנועדות לקידום המחקר באוניברסיטאות וליצירת תשתית למחקר. אינפורמציה על מלגות אלה והדרך לקבלתן מפורסמת באתר האינטרנט של המועצה להשכלה גבוהה. לקבלת מידע נוסף קראו את המדריכים הבאים:

חשוב לדעת כי בנוסף למלגות שונות המיועדות לסיוע לסטודנטים בלימודיהם באקדמיים, קיימות גם מלגות ללימודי תעודה לכל מי שלומד לתעודה ולאו דווקא לתואר אקדמי.

מלגות לימודים באמצעות מעורבות חברתית

מעורבות חברתית יכולה לעזור בקבלת מלגות לימודים בישראל. סטודנטים רבים רוצים לשלב בתקופת לימודיהם האקדמיים גם נתינה לחברה. פרויקטים רבים באוניברסיטאות ומכללות פונים לסטודנטים אלה, ומציעים להם מלגות נאות תמורת מספר שעות מוגדר של עבודה בקהילה. פר"ח הוא הפרויקט הוותיק והפופולרי ביותר בתחום זה, תמורת ארבע שעות שבועיות של חונכות לילד או לילדה מגילאי בית ספר יסודי ועד התיכון, מקבלים הסטודנטים מלגה המכסה כחצי מגובה שכר הלימוד.

סטודנטים הלומדים באוניברסיטת בן גוריון יכולים להציע את מועמדותם לפעילות חברתית במסגרת שבעה כפרי סטודנטים במקומות שונים בנגב תמורת מלגה נאה (10,000 שקלים למסלול מלא, 5000 שקלים למסלול חלקי) בשילוב עם מגורים בכפר סטודנטים בעלות מוזלת.

לעמותת איילים יש גם ארבעה כפרי סטודנטים בגליל, שמציעים גם הם פעילויות כמו מועדון להפעלת ילדים ונוער, פעילות בבית לנערות בסיכון ועוד. סטודנטים הלומדים באוניברסיטת בן גוריון או במכללות בגליל, יכולים להגיש מועמדות להצטרפות לעמותה באתר האינטרנט של עמותת איילים. אוניברסיטת חיפה, לדוגמה, מציעה גם היא מלגות לימוד בישראל הניתנות על מעורבות חברתית כמו פרויקט דירות פתוחות או פרויקט כפר הסטודנטים. ניתן לקבל אינפורמציה על מלגות אלה באתר המדור למעורבות חברתית.

כדאי להתעדכן באתרי האוניברסיטאות השונות לגבי פרויקטים ספציפיים. מכיוון שמרבית מהאוניברסיטאות והמכללות מציעות מלגות לימודים בישראל, בהן תמורה כספית ניתנת תמורת פעילות חברתית בקהילה.

מלגות של מוסדות לימודים בישראל

אוניברסיטאות ומכללות מעניקות מלגות לימודים בישראל על מנת למשוך לשורותיהן סטודנטים בעלי פוטנציאל גבוה. על מענק לימודים מסוג זה ניתן להתעדכן דרך אתרי האינטרנט של האוניברסיטאות והמכללות השונות. ישנן מלגות עידוד הרשמה המעניקות סכומים נאים על מנת לעודד סטודנטים פוטנציאליים עם ציונים טובים. כמו כן מוצעות מלגות הצטיינות, הניתנות על ידי הפקולטות השונות על סמך הישגים בלימודים באוניברסיטה. הבחירה במקבלי מלגות הצטיינות נעשית בפקולטה ומידע עליהן ניתן לקבל במזכירות הפקולטות השונות.

אגודות הסטודנטים השונות מציעות גם הן מלגות לימודים וכן אינפורמציה על דרכים להשגת מלגות. דקאנט הסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות מרכז אינפורמציה על מלגות לימוד בישראל לסיוע כלכלי בשביל סטודנטים נזקקים לתואר ראשון ושני. טופס בקשה למלגות סיוע כלכלי נמכר בדרך כלל בחנות במתחם הקמפוס.

לקבלת פרטים אודות ← מלגות ללימודים בחו"ל

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן