לימודים בישראל

מלגות ללימודים בחו"ל

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית מספרם של הישראלים היוצאים ללמוד בחו"ל, כשלצד היתרונות הרבים של הקונספט הזה ישנם גם חסרונות משמעותיים – העלות הגבוהה של רכישת ההשכלה מעבר לים. לא פלא אם כך שרבים מבין היוצאים ללמוד באירופה, ארה"ב או אוסטרליה מחפשים מלגות ללימודים בחו"ל.

כדאי לדעת כי ישנו מבחר רחב של מלגות לימודים בחו"ל, בין אם במימון מדינת ישראל או גוף ישראלי כלשהו ובין אם במימון של המדינה בה לומדים או של אחד הגופים בה. כמעט בכל תחום ובכל מדינה ניתן למצוא מלגה מתאימה, כך שלמתעניינים באופציה של ללמוד בחול בהחלט כדאי להשקיע זמן ואנרגיה בחיפוש מלגה בדיוק כפי שהם משקיעים בלימוד אנגלית לקראת המעבר לחיים במדינה זרה.

מלגות ללימודים בארה"ב

ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות מהווה את אחד היעדים האהודים על ישראלים, וקל להבין למה, שכן רמת האוניברסיטאות והמכללות בה גבוהה מאוד (ובמיוחד באלה המפורסמות דוגמת UCLA, קולומביה, פרינסטון, MIT, הארווארד ועוד). בנוסף ניתן במהלך השהות בארה"ב ליצור קשרים רבים שיתרמו גם הם לפתיחת דלתות אטרקטיביות עם תום לימודי תואר ראשון ובמסגרת חיפוש עבודה, וכמו כן גם מערך המלגות של המדינה מפותח למדי.

בין הגופים המעניקים מלגות לסטודנטים הלומדים בארה"ב ניתן לציין את קרן דיוויס, את USIP (ראשי תיבות של United States Institute of Peace שכפי שניתן להבין משמו עוסק בפתרון קונפליקטים ומניעת אלימות) ואת קרן פולברייט המעניקה, בין השאר מלגות לסטודנטים מצטיינים בלימודי התואר השני, למי שנמצא בשלב הפוסט-דוקטורט, לעוזרי הוראה בשפה הערבית ועוד.

מלגות ללימודים באיטליה

ממשלת איטליה מעניקה מלגות למגיעים ללמוד בארץ המגף היפה, אבל בתנאי שמדובר בלימוד בשפה האיטלקית ובכל מקרה חשוב לציין כי אין מלגות ללימודי רפואה. ברוב המקרים המלגות הם בתחומי מדעי הרוח ומדעי החברה, והן ניתנות לשנה אקדמית מלאה.

מלגות ללימודים בבריטניה

המועצה הבריטית לתרבות בישראל מעניקה מלגות לבעלי תואר ראשון שהצטיינו בלימודיהם ואשר מעוניינים ללמוד לתואר השני בבריטניה. מלגה זו נקראת שבנינג והיא מכסה הן את שכר הלימוד והן את עלויות המחיה בממלכה המאוחדת.

מלגות ללימודים בהולנד

בהולנד לימודי תואר ראשון מסובסדים ע"י הממשלה, והסבסוד תקף גם לסטודנטים המגיעים מישראל. הלומדים לתואר שני או דוקטורט וכן סטודנטים לתואר ראשון המבקשים סיוע לכיסוי עלויות המחיה יכולים לפנות לאתר של נופיק (nuffic), ארגון ללא כוונת רווח שהמטרה שלו היא להנגיש את ההשכלה הגבוהה במדינה לכולם.

מלגות ללימודים באוסטרליה

ישראלים המבקשים ליהנות מהאופציה של מלגות ללימודים בחול ושהיעד שלהם הוא אוסטרליה יכולים לבקש מלגה הן מממשלת אוסטרליה (כשמדובר בלימודי תואר שני ומעלה), הן מהאוניברסיטה האוסטרלית והן מגופים אוסטרליים נוספים. ניתן לקבל מידע מפורט בנושא שגרירות אוסטרליה בישראל.
אם אתם מתכננים ללמוד באוסטרליה היכנסו לאתר הבא: http://www.go8.edu.au.

מלגות ללימודי מנהל עסקים באוסטריה

בית הספר למנהל עסקים לאודר אשר נמצא בווינה, מעניק מלגות הן לסטודנטים לתואר ראשון, והן לסטודנטים לתואר שני. לאחר קבלת המלגה משלמים הסטודנטים ב-LBS (ראשי תיבות של Lauder Business School) סכום של כ-3,500 אירו בשנה עבור הלימודים, המגורים והמחיה גם יחד.

מלגות ללימודים בגרמניה

סטודנטים ישראלים השמים פעמיהם לגרמניה, יכולים להיעזר בקרן DAAD לשם קבלת מלגה, וזאת במגוון רחב של תוכניות לימוד. ניתן לפנות לקרן דרך שגרירות גרמניה בישראל.

מלגות ללימודים בחו"ל מטעם משרד החוץ

משרד החוץ מעניק אף הוא מלגות ללימודים בחו"ל, וזאת במסגרת הסכמי חילופי סטודנטים עם שורה ארוכה של מדינות ובהן דנמרק, נורבגיה, בלגיה, איטליה, סלובניה, רוסיה וקנדה. חשוב להדגיש כי מלגות אלה מיועדות לבעלי תואר ראשון ומעלה אשר גילם הוא עד 35, והן ניתנות לשנה אקדמית.

מלגות ללימודים בחו"ל דרך המוסד בו לומדים

סטודנטים של הטכניון יכולים לקבל מלגות לימודים בחול דרך מוסד הלימודים הוותיק והמוערך עצמו (במימון אגודה גרמנית של ידידי הטכניון) וכן דרך חלק מהאוניברסיטאות המארחות.

אוניברסיטת חיפה מעניקה מדי שנה 25 מלגות לסטודנטים מצטיינים במיוחד – גובה המלגה הוא בהתאם לעלויות המחיה במדינת היעד והוא נע בין 3,000 ל-7,000 דולר.

גם סטודנטים של אוניברסיטת ת"א עשויים לקבל מלגה, בהתאם לרשימת האוניברסיטאות הספציפיות המשתתפות בכל שנה בתוכניות החילופים. כך למשל מי שבחר באוניברסיטת קונסטנץ שבגרמניה נהנה ממלגה של 500-600 יורו בחודש.

בכל מקרה חשוב לזכור שתנאי קבלה בסיסי לתוכניות חילופי הסטודנטים הוא אנגלית ברמה גבוהה (ישנן אוניברסיטאות ברחבי העולם שמחייבות את המבקשים להשתתף בתוכניות חילופי הסטודנטים לעבור מבחן TOEFL, שבודק את הרמה של לימודי אנגלית).

מלגות ללימודים בחו"ל של האיחוד האירופאי

אופציה נוספת של מלגות ללימודים בחול היא תוכנית ארסמוס מונדוס שמפעיל האיחוד האירופי ואשר מעניקה למי שמתקבל אליה מלגות קיום בגובה 1,000 יורו בחודש.

כמו כן כדאי תמיד לבדוק את האוניברסיטאות שאליהן ניתן לצאת במסגרת חילופי סטודנטים: חלק מהן מציעות, בתנאים מסוימים, מלגת קיום שעשויה להסתכם בכמה מאות יורו בחודש – וכדאי לקחת בחשבון גם נתון זה כשבוחרים את היעד בחו"ל אליו יוצאים ללמוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן