לימודים בישראל

מלגות לסטודנטים

כדאי לברר על מלגות לימודים לסטודנטים כדי להתפנות ללימודים אקדמיים, שעולים לא מעט ולא מאפשרים הרבה שעות פנויות לעבוד בהן. כל המידע על מלגות לסטודנטים במאמר הבא! חיי סטודנט הם חיים טובים, תקופת לימודים בישראל היא תקופה של התבגרות מאוחרת, נקייה מדאגות, כשהראש יכול להיות מרוכז בלימודים. עבור סטודנטים בישראל יש מגוון מלגות אפשריות, כדי שתקופת הלימודים תאפשר התרכזות בלימודים עם מינימום דאגות פרנסה, כדאי לחקור את הנושא של מלגות לימודים לסטודנטים.

מלגת משרד החינוך לסטודנטים

משרד החינוך מציע שלל מלגות לימוד לסטודנטים על פי קריטריונים הנעים החל ממוצא עדתי, מצב כלכלי, יעוד מקצועי ועד עיר המוצא. משרד החינוך למעשה מרכז את המלגות לימודים שמציעות קרנות פרטיות וציבוריות שונות, חלקן נתמך על ידי כספי ציבור. ניתן להתעדכן במלגות השונות, במועדי ההרשמה אליהן ובטפסים שצריך למלא כדי להגיש מועמדות באתר משרד החינוך.

למדריך המלא בנושא ← מלגות משרד החינוך

מלגות פרויקט פר"ח

כ-15% מכלל הסטודנטים בישראל משלבים את לימודיהם במלגת פר"ח. פר"ח הוא פרויקט חונכות שמעניק מלגות לסטודנטים, המלגה היא חלקית ולעיתים גם נקודות זכות אקדמיות במסלולים הדורשים התנסות בחונכות. סטודנטים חונכים בפר"ח מוצמדים בדרך כלל לילד או ילדה, מגילאי בית ספר יסודי ועד התיכון. החניכים הם משכבות סוציו אקונומיות נמוכות, או ילדים עם קשיים בלימודים או קשיים חברתיים.

עבור ארבע שעות לשבוע במשך תקופת הלימודים, המחולקות בדרך כלל לשתי פגישות עם החניך, החונך מקבל מלגה המכסה כמחצית מגובה שכר הלימוד. יש פרויקטים נוספים בהם ניתן להשתלב, ואינפורמציה עליהם ניתן למצוא באתר האינטרנט של פר"ח. זוהי אחת משלל מלגות לימוד לסטודנטים הכרוכות במעורבות חברתית והתגמול בהן הוא גם סיפוק מעשייה חינוכית ברמה האישית. קרן אייסף הבינלאומית לחינוך מציעה גם היא מלגות לימודים חלקיות תמורת ארבע שעות פעילות למען הקהילה ומציעה גם תוכניות לימודים עיוניות משלימות המהוות חלק מהפעילות.

לפרטים נוספים אודות ← מלגות פרח

מלגות של מוסדות הלימוד

אוניברסיטאות ומכללות מציעות גם הן מלגות לסטודנטים הלומדים במוסדותיהן. חלק מהמלגות מיועדות למשוך סטודנטים לאוניברסיטה והן ניתנות על סמך ציונים גבוהים מחתך הקבלה. סטודנטים נוספים שמוסדות להשכלה גבוהה מעוניינים לקדם הם סטודנטים בציוניהם עומדים בדרישות, אך ידם אינה משגת תשלום שכר לימוד. מלגות כאלה נקראות לעיתים מלגות עידוד הרשמה, מלגות קיום או מלגות סיוע כלכלי. אוניברסיטאות ומכללות רבות מציגות את המלגות שהן מציעות בחלון הראווה שלהן, כדי למשוך אליהם סטודנטים וזהו מידע שלא קשה לברר בהתאם למוסד בו בוחרים ללמוד.

מלגות נוספות לסטודנטים

האפשרויות של מלגות לסטודנטים הן רבות וניסיון של חברים לא תמיד יכול לעזור כאן, שכן המלגות פעמים רבות מבוססות על נתונים אינדיבידואליים. כדאי לבדוק אפשרויות רבות ככל האפשר, להגיש הרבה טפסי בקשה למלגה כדי להגדיל את הסיכוי לקבלת מלגה. ניתן להתעדכן במדור המלגות באוניברסיטה, לברר בדקאנט הסטודנטים לגבי מלגות הקשורות במעורבות חברתית ולרוב גם אגודת הסטודנטים מציעה סיוע של מלגות לימודים אקדמאים. להלן דוגמאות לגופים נוספים דרכם ניתן לקבל מלגות:

חשוב בעת מילוי בקשת המלגה למלא פרטים מדויקים ונכונים, להגיש את הבקשה בזמן ולצרף את האישורים הנדרשים. לא צריך להתייאש אם מקבלים תשובה שלילית ממלגה אחת, יש סוגים רבים של מלגות ואם לא הצלחתם להשיג מלגה אחת הרי שיש שלל אפשרויות נוספות להשגת מלגות לימודים לסטודנטים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן