לימודים בישראל

מלגות משרד החינוך

מלגת משרד החינוך היא מלגה הניתנת על ידי משרד החינוך לסטודנטים במוסדות לימודים בישראל. המלגה מיועדת לסטודנטים בעלי מעמד של תושבי קבע בישראל, הלומדים לתואר ראשון. בכדי לקבל את המלגה ממשרד החינוך יש למלא טופס בקשה, ניתן לרכוש בחנויות הספרים באוניברסיטאות ובמכללות השונות בתחילת שנת הלימודים, הפרטים המלאים בנוגע לדרישות מובאים בטופס המלגה. ניתן להגיש את הבקשה למלגה עד סוף השנה האזרחית. התשובה על קבלת המלגה ממשרד החינוך ניתנת בחודשים מרץ-אפריל.

הקריטריונים לקבלת מלגות משרד החינוך

ישנם כמה קריטריונים לקבלת מלגות לימודים ממשרד החינוך. קבלת המלגה מותנית בשכלול הקריטריונים הבאים: מצב כלכלי, מצב משפחתי, מספר אחים ואחיות, גיל, אזור מגורים, מגבלות של נכות רפואית, מגורים, שירות צבאי/לאומי, משך לימודים בישראל, מה לומדים, היקף סכום החיוב של שכר הלימוד השנתי, היקף הסיוע החיצוני ועוד.

מלגת משרד החינוך לסטודנטים להוראה

סטודנטים להוראה בשנה א' המתמחים במסלולים למקצועות הוראה נדרשים יכולים להגיש בקשה למלגות מותנות מועדפות של משרד החינוך. המקצועות הנדרשים הם בדרך כלל אנגלית, מדעים, מקרא, ערבית ומתמטיקה. גובה המלגה ממשרד החינוך למתמחים במסלולים שצוינו עומד על סך של 5,400 שקלים לשנה.

הזכאים למלגה הם סטודנטים סדירים ללא חריגה בתנאי הקבלה, במסלול על-יסודי עם ציון משוקלל גבוה, הלומדים בהיקף לימודים מלא, כאשר שכר הלימוד אינו ממומן במלואו על ידי משרד ממשלתי ודורשים התחיבות להמשיך את לימודיהם במסלול הנדרש. מקבלי המלגה מתחייבים ללמוד ברצף בתוכנית לימודים ארבע שנתית לתואר בוגר בהוראה (B.Ed. ) או לימודים לתעודת הוראה לבוגרי מסלולי הכשרה אקדמיים. הסטודנט מקבל המלגה מתחייב לעבוד בהוראה בהיקף של 2/3 משרה בתחום ההתמחות לאחר סיום לימודיו. שנת עבודה לכל שנה בה מקבלים מלגה מותנית. ההשתלבות בעבודה בהוראה היא באחריות מקבל המלגה ממשרד החינוך.

מלגת משרד החינוך לסטודנטים בדואים

משרד החינוך מעניק החל משנת 2007 מלגות לסטודנטים בדואים הלומדים באוניברסיטאות ובמכללות המוכרות על ידי המועצה להשכלה גבוהה. מלגות משרד החינוך מיועדות לסטודנטים בתחומי המדעים, ההנדסה והטכנולוגיה. סכום המלגה ממשרד החינוך הוא 5000 שקלים ויש להגיש את הבקשה בחודש נובמבר לממונה על המגזר הבדואי במשרד החינוך. בקשת המלגה כוללת שם ומספר ת"ז, מספר טלפון, שם ישוב, שם האוניברסיטה, שנת הלימוד, שם תחום הלימודים, מצב סוציו אקונומי והמלצת הדיקן- למניעת כפילות בקבלת מלגות .

גובה הסיוע של מלגות משרד החינוך

הסיוע מטעם משרד החינוך, במידה והמועמד נמצא מתאים בעקבות מילוי טופס הבקשה ומסמכים נלווים, מחולק על פי שתי רמות זכאות. השייכות לכל רמת זכאות היא על פי שכלול הנתונים האישיים של מבקשי המלגה: רמת זכאות א' – מענק בסכום של 2,500 שקלים למי שלומד תואר ראשון. רמת זכאות ב' – הלוואה בסכום של 6,000 שקלים לתואר ראשון או שני. כמו שניתן לראות, רמת זכאות ב' היא הלוואה מטעם משרד החינוך. ההלוואה שמציע משרד החינוך לזכאים הינה ללא ריבית, ותוחזר שנתיים לאחר סיום הלימודים ב-36 תשלומים שווים. ואילו רמת זכאות א' היא למעשה מלגת משרד החינוך.

משרד החינוך מציע מלגות נוספות בשיתוף עם גורמים נוספים וכן ניתן לפנות למשרד החינוך בבקשה למידע על מלגות משרד החינוך הניתנות על ידי קרנות שונות, או להתעדכן באתר האינטרנט של משרד החינוך. לסטודנטים רבים הנתקלים בקשיים כלכליים במהלך לימודיהם האקדמיים מתאפשר סיוע כלכלי בעזרת מלגות משרד החינוך.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן