לימודים בישראל

מלגת מפעל הפיס חד שנתית

אנחנו חיים בתקופה שבה השכלה גבוהה היא מצרך יקר ערך במיוחד: מי שמסתפק ב-12 שנות לימוד יתקשה לממש את יכולותיו וכישוריו ולהגיע למשרה מתגמלת, ובהתאם רובנו ממשיכים ללמוד גם בתום תקופת בית הספר, בין אם במסגרת לימודי תעודה ובין אם באוניברסיטה או מכללה אקדמית כזו או אחרת.

ריבוי המכללות ומוסדות הלימוד מאפשר לכמעט כל אחד למצוא אפיק לימודים שמתאים לו, הולם את כישוריו ושהוא יוכל להתקבל אליו. גם קורסי ההכנה לבחינה הפסיכומטרית, המכינות השונות והאופציות הרבות להשלים ולשפר בגרויות מאפשרים לעבור את רף הקבלה למסלולי לימודים שונים – אבל עדיין ישנה עוד משוכה בדרך למימוש הרצון ללמוד: שכר הלימוד.

לימודים גבוהים עולים לא מעט כסף, ואל עלות הלימודים יש לצרף את עלות המחיה שגם היא אינה נמוכה כלל וכלל, ועל כן לא מעט סטודנטים נדרשים לקבל מלגות לימודים על מנת לממן את פרק הזמן שבו הם משקיעים בעצמם וצומחים. בין האופציות הבולטות כדאי להכיר את מלגות מפעל הפיס ובפרט את זו החד שנתית שגובהה 10,000 ש"ח, וכדאי גם לכם לבדוק האם אתם זכאים לה.

למי מיועדת המלגה החד שנתית של מפעל הפיס?

המלגה החד שנתית של מפעל הפיס מיועדת לכלל האוכלוסייה ובפרט ל-3 קבוצות: חיילים משוחררים (שימו לב – לא מדובר במלגות לחיילים בודדים אלא לכלל החיילים המשוחררים שיכולים להגיש בקשה למלגה עד 5 שנים מיום שחרורם מהצבא), סטודנטים מהמגזר הערבי ומסיימי שירות לאומי אזרחי בהיקף של 24 חודשים (שבדומה למשרתים בצבא יכולים להגיש בקשה למלגה עד 5 שנים מיום סיום השירות הלאומי).

מדי שנה מחולקות כמה מאות מלגות שכאלה, וכך למשל ב-2012 חולקו 450 מלגות חד שנתיות ואילו ב-2014 עמד מספר הנהנים ממלגת מפעל הפיס חד שנתית על 1,100 סטודנטים וסטודנטיות.

החלוקה היא: 60% לחיילים משוחררים, עוד 5% למסיימי השירות הלאומי, 20% לבני ובנות המגזר הערבי ושאר ה-15% לכלל האוכלוסייה.

הקריטריונים לקבלת מלגה חד שנתית ממפעל הפיס

על מנת ליהנות מהמלגה החד שנתית של מפעל הפיס יש ללמוד לתואר ראשון במוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (שימו לב – אלה אינן מלגות ללימודי תעודה וגם לא למי שכבר יש באמתחתו תואר ראשון).

הלימודים צריכים להיות בהיקף של לפחות 12 שעות לימוד הן בסמסטר א' והן בסמסטר ב' או לחילופין 3 קורסים בכל סמסטר לסטודנטים באוניברסיטה הפתוחה. בכל מקרה את הבקשה יש להגיש לקראת סמסטר א' שהרי מדובר במלגה שנתית.

הסטודנטים שעומדים בקריטריונים הנ"ל ממוינים על פי מצבם הסוציו-אקונומי, שנקבע על סמך הקריטריונים הבאים: מצב משפחתי, האם שני ההורים עדיין בחיים או רק אחד מהם או ששניהם כבר נפטרו, מספר הנפשות במשפחה (רווקים ורווקות עד גיל 24), המדד הסוציו-אקונומי של מקום המגורים והמצב הסוציאלי של הסטודנט/ית (האם ישנה נכות מוכרת, בין אם של מגיש הבקשה ובין אם של אחד מבני משפחתו).

כשמדובר בסטודנטים שהם הורים גם מספר הילדים שלהם נלקח בחשבון, ובכל מקרה מחושבת ההכנסה ברוטו לנפש על סמך שלושת החודשים שקדמו להגשת הבקשה.

התנדבות בתמורה למלגה חד שנתית של מפעל הפיס

תנאי נוסף לקבלת מלגת מפעל הפיס חד שנתית הוא התחייבות על 100 שעות תרומה לקהילה, שנפרשות לאורך השנה כולה.

הפעילות ההתנדבותית מתבצעת דרך עמותת "ידידים", שפועלת למען הנוער והחברה במגוון דרכים ובהן חונכות לילדים הזקוקים לכך ובפרט לכאלה שעלו לארץ בשנים האחרונות, טיפוח מנהיגות צעירה, צמצום עבריינות בקרב בני נוער, העצמת ילדים בעלי כישורים מיוחדים שמגבלות כלכליות מקשות עליהם לממש את כישוריהם ועוד.

למדריך המלא בנושא ← מפעל הפיס מלגות

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן