לימודים בישראל

מקצועות לימוד

קיים מגוון רחב של מקצועות לימודים בישראל וקשת רחבה של מסגרות אקדמיות. על מנת לעשות סדר בבלגן, ריכזנו עבורכם מידע אודות שלל תחומי הלימוד ומה יש לכל תחום להציע.

מקצועות לימוד מבוקשים

תחומי הלימוד בישראל מתחלקים לתשע קטגוריות עיקריות, חלקן מבוקשות יותר בשל היכולת ליישם את הידע שנרכש בתחום האזרחי תעסוקתי וחלקן מושכות אנשים צמאי ידע המחפשים הרחבת אופק או התמחות בנושא שמרתק אותם. אנו צמצמנו וסידרנו ב-4 קטגוריות מרכזיות את המקצועות הנכנסים תחת תחומי לימודים בישראל המוצעים על ידי האקדמיה.

מקצועות משפטים וניהול

מקצועות לימודים בישראלבקטגוריה זו איחדנו את תחום המשפטים ותחום הניהול מכיוון שכיום אילו הם שני התחומים המבוקשים ביותר מבין תחומי הלימוד. כאשר מסתכלים על תחומי לימודים בארץ ניתן בבירור לראות שמשפטים, הוא שאיפה פופולרית בעלת ביקוש רב בקרב הצעירים. מסלולי הלימוד הנפוצים: משפטים, עריכת דין, ייעוץ משפטי ולימודי גישור. אולם כשמדברים על מעשיות של תחומי לימוד בישראל, אין ספק שמקצועות הניהול, ובפרט מנהל עסקים, הם תואר אטרקטיבי לשאפתנים מבינינו. מסלולי הלימוד הנפוצים הם: מנהל עסקים, ייעוץ ארגוני ניהול משאבי אנוש, כלכלה וניהול, ראיית חשבון, ניהול אבטחה וחירום, יזמות עסקית, אבטחת איכות, ניהול נדל"ן, וביטוח.

קראו עוד על:

מקצועות מדעים ובריאות

מתוך מגוון של תחומי לימוד בישראל מדעים ובריאות הם שני תחומים העוזרים לנו לחקור ולהבין את החיים הפיזיים מסביבנו, להבין איך תהליכים קורים למה, ואיך לפתור תהליכים בעייתיים. מסלולי הלימוד הנפוצים במדעים הם: ביולוגיה, פיזיקה, כימיה, מתמטיקה, ביוטכנולוגיה, ובריאות. תחום הבריאות גם הוא מתחלק לתחומים רבים חלקם מדעיים יותר וחלקם אלטרנטיביים יותר. מסלולי הלימוד הנפוצים הם: רפואה, רפואת שיניים, רפואה סינית, סיעוד, מעבדה רפואית, רוקחות, פסיכולוגיה, פסיכיאטריה, וטרינריה, רפואה אלטרנטיבית, פסיכודרמה, רפלקסולוגיה.

קראו עוד על:

מקצועות טכנולוגיים

מתוך מגוון תחומי לימודים בארץ, מקצועות טכנולוגיים הם מקצועות שרבים שמים בהם את מבטחם בכל הנוגע לפרנסה והשתלבות בשוק התעשייתי. לפקולטה להנדסה מאז ומתמיד היה שם יוקרתי ולימודי ההנדסה נחשבים ללימודים לא פשוטים אבל לרוב מבטיחים גם עתיד מסודר קצת יותר. תחומי הלימוד המרכזיים המוצעים הם: הנדסאות כימיה, אלקטרוניקה, מכונות, בקרה ואוטומטציה, מכטרוניקה, תעשייה וניהול, מכונאות רכב, אדריכלות ועיצוב פנים, הנדסאות חשמל, הנדסאות תוכנה, הנדסאות בניין, הנדסת מזון, ביוטכנולוגיה, הנדסה ביו-רפואית. בעידן של ימינו, הכולל שימוש נרחב במחשב ובאינטרנט, גם מקצועות המחשבים וההייטק הפכו למבוקשים ביותר.

קראו עוד על:

מקצועות הומאניים

המקבץ הבא של מסלולי לימודים בישראל מציג את התחומים היותר חברתיים, יש יגידו "עם יותר נשמה", כלומר, עשייה שהיא משמעותית מבחינת השפעתה ונגיעתה לחיי אנשים ולא רק למאזן הפיננסי של איזה תאגיד. בתחום החברתי סוציאלי כמו גם במערכת החינוך קשה לומר שההשתכרות גבוהה והוגנת במיוחד אך עם זאת יש שפע של משרות למורים ומורות והיות שאנו חיים במדינת רווחה, השירותים הסוציאליים תמיד זקוקים לכוח אדם חדש.

קראו עוד על:

לא יודעים מה ללמוד?

אם עוד לא החלטתם מה תרצו לעשות בהמשך ומה תרצו ללמוד, אל תמהרו להירשם ללימודים. בדקו בצורה רצינית ועמוקה לגבי המקצועות שמעניינים אתכם, וקחו בחשבון גם אופציות תעסוקה עתידיות, אך אל תחליטו רק לפי השכר שאתם רוצים להרוויח בעתיד, זכרו שהשוק נוטה להשתנות תמיד ומקצועות שיכולים להניב הכנסה גבוהה כרגע עלולים להיות פחות רלוונטיים כשתסיימו את התואר. בנוסף, זהו המקצוע שעלול ללוות אתכם במהלך שארית הקריירה שלכם – חשוב לשלב בין מקצוע שמעניין אתכם לתואר שניתן למצוא בו עבודה מכניסה ושניתן להתקדם בה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן