לימודים בישראל

קורס פסיכומטרי

קורס פסיכומטרי מציע מסגרת והכנה לקראת המבחן הפסיכומטרי. לקראת לימודים בישראל במסגרת אקדמית, צריך תעודת בגרות מלאה ותוצאות מבחן פסיכומטרי. תוצאות המבחן הפסיכומטרי הן חלק משמעותי מהליך הסינון של מועמדים ללימודים בכל האוניברסיטאות ובחלק מהמכללות.

בשנים האחרונות מסתמנת מגמה של פתיחת עוד ועוד מסלולי לימודים ללא פסיכומטרי ומסלולי לימוד שתנאי הקבלה אליהם לא כוללים ציון גבוה בבחינה הפסיכומטרית. יחד עם זאת, עדיין ישנם הרבה יותר מסלולים המובילים להשכלה גבוהה ולמשרה מתגמלת שכן דורשים ציון פסיכומטרי מרשים. מאחר שחלק ניכר מהצעירים המבקשים להתקבל לאוניברסיטאות ולמכללות האקדמיות בישראל מאמין כי הדרך לציון שכזה עוברת דרך קורס פסיכומטרי, הרי שהביקוש לקורסים אלה נמצא במגמת עלייה מתמדת.

מהו קורס הכנה לפסיכומטרי?

המבחן הפסיכומטרי מצריך דרכי עבודה ויכולות שלא בהכרח נרכשות בתקופת הלימודים התיכוניים. גם שלושת הנושאים המרכיבים את המבחן – חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית – דורשים הבנה, ידע ומיומנות שלא תמיד היא חלק מהלימודים הפורמאליים. עיקר האתגר שמציב המבחן הפסיכומטרי הוא לעבוד מהר, לענות על אחוז גבוה מכלל השאלות במבחן, ולענות על כמה שיותר שאלות נכון. קורסי הכנה לפסיכומטרי מספקים שיטות התמודדות עם האתגר הזה.

קורס הכנה לפסיכומטרי מציע הכרות מוקדמת עם סגנון השאלות המופיע בבחינה הפסיכומטרית במסגרת פרונטאלית ולעיתים גם בליווי אישי, על פי סוג הקורס. קורס פסיכומטרי גם מציע דרכי עבודה מהירות וטיפים שעוזרים להתמודד עם השאלות המרכיבות את המבחן הפסיכומטרי. המדריכים שמעבירים קורס פסיכומטרי הם כאלה שקיבלו ציון גבוה (בדרך כלל מעל 700) במבחן הפסיכומטרי, והם חולקים מניסיונם ומהכשרתם להפיק תוצאות מיטביות במבחן הפסיכומטרי.

מבחן פסיכומטרי מרתיע גם בגלל שזהו מבחן האורך שלוש שעות שבמהלכן צריך להיות מרוכזים כל הזמן. וגם העובדה שזהו מבחן יחסי, כך שאין קורלציה ישירה בין מספר השאלות הפתורות נכון לבין הציון במבחן, עשויה להגביר את הלחץ. קורס פסיכומטרי מציע התנסות במבחנים פסיכומטריים במהלך קורס ההכנה, דבר שעוזר לכל תלמיד או תלמידה בקורס להעריך את יכולותיהם, לדעת במה הם חזקים, להתחזק במה שהם פחות טובים בו במהלך הקורס והלימוד העצמי.

במסגרת קורס הכנה לפסיכומטרי אפשר לפגוש אנשים שחולקים אתכם את ספסל הלימודים ויכולים להשוות איתם תוכניות לקראת הלימודים האקדמיים. אין להמעיט מהחשיבות של קורס פסיכומטרי כדרך להיחשף לאנשים שנמצאים באותו שלב בחיים כמוכם, ולהכיר כל מיני אפשרויות לקראת תחילת דרככם האקדמית. מסגרת קורס ההכנה למבחן הפסיכומטרי מאפשרת לכם להיות חשופים למדריכים שיכירו ביכולות שלכם ויזהו את החולשות שלכם, מה שיאפשר לכם למידה מעמיקה יותר של דרכי הלמידה הטובות ביותר עבורכם והכרות עם דרכי למידה אליהם לא הייתם חשופים בעבר.

מערכת החינוך מרוכזת בעיקר בהעברת מסות של חומר, ואילו הצלחה במבחן הפסיכומטרי, הבוחן כישורים מנטאליים וקוגניטיביים, מאפשר התרכזות בתהליך הלימוד. למי שלא מתייחס אל הקורס רק כפלטפורמה להשגת ציון גבוה, שזו כמובן מטרה חשובה והכרחית, קורס פסיכומטרי הוא מסגרת המאפשרת גם להכיר ביכולותיו הלימודיות של כל אחד ואחד וללמוד איך לשפר אותן.

תרגול פסיכומטרי במהלך הקורס

חשוב להזכיר שקורס הכנה לפסיכומטרי אינו תחליף ללמידה עצמאית או לתרגול פסיכומטרי במשך שעות רבות. אין ספק שזה נוח ועוזר לקבל שיעורי בית, ולדעת עד מתי צריך להשלים אותם. אחת מהיכולות שניתן לרכוש ולמקסם לקראת המבחן הפסיכומטרי היא לדעת כמה זמן פחות או יותר לוקח לכם לפתור חלקים שונים במבחן. קורסים לפסיכומטרי מציעים שלל אפשרויות תרגול של שאלות פסיכומטרי והתנסות בפתירת כמה שיותר מבחנים בזמן אמת ובתנאים המדמים את אלה של המבחן הפסיכומטרי, ובכך מסייעים להפחית את מקדם הלחץ.

ידוע שההתמודדות עם לחץ זמן היא אחת הסיבות העיקריות לחוסר הצלחה במבחן הפסיכומטרי. ההתנסות שתעברו במהלך הקורס תאפשר לכם לתרגל את שאלות המבחן אך גם תלמד אתכם על היכולות והרגלי הלימוד שלכם, באופן שמדמה במעט מסגרת אקדמאית. לפחות מבחינת התחושה שאתם נמצאים במסגרת שאתם מחויבים אליה מבחירה ומשקיעים כסף בקורס. דבר התורם להעמקת המחויבות כלפיו.

כיצד לבחור קורס פסיכומטרי?

ההשוואה בין קורסי הכנה לפסיכומטרי אינה פשוטה מכיוון שכל מכון משתדל להציע תכנית שונה מהמכונים האחרים ולמצוא לו נישה מיוחדת משל עצמו. חלק מהמכונים מציעים תגבור של שיעורים פרונטאליים, וחלק מתמקדים בלמידה מרחוק: שיעורים לצפייה, תרגולים מקוונים ואפליקציות לטלפונים הסלולריים.

קיימים גם הבדלים במספר המפגשים ומספר השעות הכולל של הקורס. ישנם קורסים הכוללים 25 מפגשים וקורסים הכוללים 37 מפגשים, ישנם קורסים של 175 שעות וקורסים של 200 שעות.

ההבדלים נוגעים גם למספר הסימולציות שמציע כל מכון פסיכומטרי, והאם הסימולציות מתבצעות בכיתה או בבית. חשוב לדעת גם כמה תלמידים לומדים בכיתה, הטווח הוא רחב ונע בין 20 ל 40 תלמידים בכל כיתה. העזרים הטכנולוגיים שבכל קורס גם הם מהווים שיקול ולעתים משפיעים על מחיר הקורס. בין האמצעים הטכנולוגיים המוצעים במכונים השונים ניתן למנות אתרי תרגול, שיעורים מקווים, לומדות תרגול, אפליקציות תרגול פסיכומטרי ועוד.

כשמחפשים קורס פסיכומטרי מחירים הם בהחלט פקטור משמעותי בבחירה, כפי שכך הדבר לגבי כל מוצר, אולם חשוב לזכור שבמקרה זה ראשית כל אין מדובר במוצר אחיד – לכל קורס מאפיינים ייחודיים ואם אתם זקוקים לתשומת לב אישית (מי שמתקשה עם לימודי אנגלית למשל, או זקוק לקורס פסיכומטרי ללקויי למידה) מוטב לתת עדיפות למכון שמתחייב לקבוצות לימוד קטנות.

באופן דומה, אם קיבלתם המלצה חמה על מדריך ספציפי במכון לימודי פסיכומטרי כזה או אחר, ומקור ההמלצה אמין לחלוטין בעיניכם, בהחלט כדאי לפנות לאותו מכון גם אם הקורס שלו מעט יקר יותר ביחס לאופציות אחרות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן