לימודים בישראל

קורסים

קורסים מוצעים בישראל על ידי מספר גדול של מוסדות לימוד. בכתבה הבאה ריכזנו עבורכם את כל המידע החיוני על לימודים בישראל במסגרת קורסים מקצועיים או אקדמיים, ומאיפה יש להתחיל. חלק מהקורסים הללו מיועדים לאוכלוסייה המשכילה והעובדת, כאשר הקורס משמש למעשה כהשתלמות מקצועית, שמאפשרת להשיג כלים חדשים בתחום העבודה וחלקם אף מוכרים לצורכי שכר. בתחום של לימודים בישראל קיימים גם קורסים שהם למעשה חלק מתכנית הלימוד של אותו מוסד לתואר ראשון או שני, וסטודנטים שעדיין חייבים בחובות למוסד הלימוד לצורך קבלת התואר, נדרשים להירשם אל אותם קורסים אקדמיים כדי להשלים את חובותיהם.

קורסים אקדמיים

האוניברסיטאות הציבוריות בישראל וחלק גדול מהמכללות והמוסדות הפרטיים שמציעים לימודים גבוהים, מציעים קורסים גם לקהל הרחב ופותחים חלק מהקורסים שלהם לתלמידי חוץ – כלומר, סטודנטים שאינם 'מן המניין' ואינם רשומים לתואר ראשון או שני – או פותחים תכניות לימוד ייחודיות, שאינן מיועדות לקבלת תואר ראשון או שני אלא כהעשרה והשתלמות. לאנשים שמעוניינים ללמוד לצורך העשרת שעות הפנאי, הרחבת ידיעותיהם הפרטיות ישנם קורסים של לימודים אקדמיים. בנוסף מתקיימים כמובן קורסים שונים במסגרת הלימודים האקדמיים של הסטודנטים הלומדים לקראת תואר, כמו למשל קורס מיקרו כלכלה, הנחשבים חלק מהחובות אותם צריכים להשלים הסטודנטים כתנאי לקבלת התואר.

קורסים אקדמיים להתקדמות מקצועית

בעלי מקצוע בכל תחום כמעט שהגיעו לצומת תעסוקתית בחייהם, ומעוניינים להקנות לעצמם כלים חדשים ולהתפתח מקצועית, יכולים לקחת קורסים של לימודים אקדמיים במטרה להשיג מטרות אלו. אפשרות אחת היא לקחת קורסים אקדמיים בתחום המקצועי בו עובדים – למשל, במידה ומישהו עובד בתחום אותו למד לתואר ראשון, אינו מעוניין לעשות תואר שני בתחום אולם מעוניין להתפתח מקצועית ולקבל תוספת שכר כלשהי, יש באפשרותו לחפש קורס אקדמי או תכנית אקדמית חלקית כלשהי, שגם תתאים לתחום עבודתו ותעשיר אותו מקצועית, וגם תתאים לצורך גמול השתלמות. אפשרות נוספת היא למצוא קורסים אקדמיים בתחום שאינו קשור ישירות לתחום בו עובדים – אדם שעובד במסגרת החינוך המיוחד, למשל, יכול לקחת קורסים בטיפול ביצירה, על מנת להרחיב את ארגז כלי העבודה שלו, ולאפשר לו להתמודד בדרכים חדשות עם הצרכים של הילדים ובני הנוער במסגרת בה הוא עובד.

קורסים אקדמיים לשינוי תעסוקתי

במקרים אחרים, קורסים אקדמיים יכולים להוות את המוצא היחיד אל מקום עבודה טוב יותר. כאשר אדם מנוסה כבר בתחום עבודתו וגם רכש השכלה אקדמית, קורס אקדמי או השתתפות בתכנית השתלמות מקצועית אקדמית יכולים לתת לו את הרקע ההשכלתי המתאים על מנת לעבור לתחום עבודה חופף או מקביל, במקום עבודה חדש. לא נדירים גם מקרים בהם אדם העוסק בתחום מקצועי מסוים נתקל פתאום בתחום חדש ש'פולש' אל תחום עבודתו, ונדרש ללמוד אותו דרך קורסים אקדמיים – למשל, דיאטנית עלולה למצוא את עצמה נאלצת להשתלם אקדמית בתחומים כמו תזונה, רפואה או רוקחות; מנהל – בתחומים כמו כלכלה או ספציפית בתחום בו עוסקת החברה אותה הוא מנהל – וכן הלאה.

חיפוש קורסים אקדמיים

מי שמעוניין להתחיל לקחת קורסים אקדמיים בכל תחום שהוא, צריך לפנות אל מוסדות הלימוד המוכרים בארץ, ולבקש מכל מוסד להפנות אותו אל תכניות ללימודי חוץ, תכניות השתלמות או קורסים שפתוחים לציבור הרחב. ניתן לגלוש לאתרי האינטרנט של כל המוסדות, לעיין בתכניות הלימוד השונות ולהתרשם מהיקפן ומרמתן. רצוי לשים לב לדקויות: חלק מהקורסים יציעו גמול השתלמות ואחרים לא. חלקם דורשים תנאי קבלה מהמועמד, ויש לוודא שאכן קיימת התאמה לדרישות. קיימים קורסים אקדמיים שמתפרשים על פני חצי שנה ואפילו שנה, ובהיקף לימוד גדול יחסית – בעוד אחרים 'דחוסים' יותר, ומאפשרים לסיים אותם תוך זמן קצר יחסית. הרבה פעמים, אין ברירה אלא להתפשר בשאלות של נוחות כגון מרחק מהבית של מוסד הלימוד או שעות שמתנגשות עם שיגרת החיים הנוכחית.

יש לזכור שמדובר במאמץ קטן יחסית שמוביל כמעט תמיד לשיפור משמעותי בתנאי העבודה בדרך זו או אחרת, ועל כן כאשר מדובר בלקיחת קורסים אקדמיים במטרה לשפר את התחום התעסוקתי האישי המאמץ הוא כדאי ומשתלם.

קורסים מקצועיים

עבור אדם המעוניין לרכוש מקצוע או לרכוש ידע בכל תחום שהוא ממבחר האפשרויות האינסופי בעולם של היום השמיים הם הגבול, אם יש משהו שאתם מאוד אוהבים לעשות ורוצים לעסוק בו, כנראה שיש בארץ קורס בתחום שייתן לכם את הכלים לעשות ממנו קריירה מבלי שתצטרכו להתפשר. במוסדות הבאים תוכלו למצוא קורסים מקצועיים ברמה הגבוהה ביותר בתחומים שונים ומגוונים ביניהם קורסי תעודה בתחומי הבישול והקולינריה, פרסום ושיווק, מלונאות, שייט, קורס חשבי שכר, הנהלת חשבונות, עיצוב, אמנות, אדריכלות, מוזיקה, תקשורת, הנדסאים, חשמל ואלקטרוניקה, קורס ברמנים וכן קורסים בכל תחום שתוכלו לדמיין.

בנוסף, קיימת אפשרות ללימודי הכשרה מקצועית במסגרת מוסדות שונים ואף במימון המדינה, כמו למשל קורסי הכשרה מקצועית בביטוח לאומי, ואף לימודים מקצועיים המיועדים במיוחד עבור הכשרה מקצועית לחרדים, ומותאמים למגזר החרדי.

יש לכם חלום? יש מי שיעזור לכם להגשים אותו! להלן רשימת המוסדות המובילים בישראל בהם תוכלו למצוא בדיוק את מה שאתם צריכים בשביל להגשים את החלומות שלכם יהיו אשר יהיו: בית ספר רימון, הבצפר, מכללת קווים, חישובית, מכללת מעוף, מכללת אתגר, מכללת השף, מכללת בישולים, תדמור, שיא גל ,דרך הים, מכללת עתיד, זמן אמיתי, המכינה הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות, מכון אבני.

קורסים ללימודי שפות, בגרויות ופסיכומטרי

על מנת להתקבל ללימודים גבוהים במוסדות מובילים, לעתים קרובות הדרישות יהיו כרוכות בהשלמת לימודי שפות, השלמה או שיפור בגרויות, ומעבר של הבחינה הפסיכומטרית או מבחני אמי"ר ואמיר"ם בציון גבוה. כמו כן לימודי שפות ובפרט לימודי אנגלית ברמות השונות עשויים להיות הכרחיים לקידום הקריירה בכל שלב ובפרט בשלבים מתקדמים יותר, ישנם קורסים באנגלית ברמות שונות ממתחילים למתקדמים, ישנם קורסים באנגלית מדוברת וקורסים באנגלית עסקית, קורס לשיפור האנגלית ועוד.

קורסי ההכנה לבגרות האפשריים הם בכל נושאי הלימוד: מתמטיקה, לשון, היסטוריה, גיאוגרפיה וכו'.

להלן מוסדות לימוד מובילים בישראל המציעים קורסי הכנה לפסיכומטרי, לבגרות, למבחני אמי"ר/ם וקורסים שונים בשפות: וול סטריט , לחמן , קידום , אנקורי, הבי"ס האמריקאי ,ברליץ, המכון לידידות אמריקה, היי קיו, יואל גבע, חרשן , זיו כספי , תיכון תל אביב, חרשן , ירדן.

קורסים ללימודי שוק ההון

קיים מגוון גדול של קורסים אקדמיים בסיסיים ומתקדמים, תיאורטיים ויישומיים בתחום שוק ההון המוצעים על ידי המוסדות השונים, ביניהם קורסי ניהול תיקים, אג"ח, מט"ח, ניהול השקעות עצמאי או מסחר עצמאי ברשת, קורס ברוקרים וקורסים נוספים הנותנים את הכלים הנחוצים על מנת להשתלב בשוק ההון או בבורסה כמשקיעים, סוחרים, יועצים או מנהלי תיקים.

להלן כמה ממוסדות הלימוד המובילים בתחום: פסגות, מגמות, טאגו טריידר, אפיק פיננסים.

קורסים למקצועות האיפור והקוסמטיקה

תחום האיפור והקוסמטיקה הוא תחום רחב מאוד וקיימות אפשרויות רבות להתמחות במגוון מקצועות היופי וגם בקוסמטיקה רפואית הקורסים השונים המוצעים על ידי המוסדות המובילים בארץ הינם מקיפים ומקצועיים ביותר בכל תחומי ההתמחות – קיימים קורסים לבניית ציפורניים, פדיקור ומניקור, קורס איפור ברמות שונות, עיצוב שיער, עיצוב גבות, ריסים וכדומה. הקורסים השונים מציעים הזדמנות לעבוד עם ציוד מקצועי, להתמקצע בתחום ברמה גבוהה, ולהכיר אנשי מקצוע ותיקים ומנוסים בתחום ולקבל את כל הכלים הדרושים להשתלבות קלה ומהירה בשוק העבודה.

בין מוסדות הלימוד המובילים המציעים קורסים אלה: איל מקיאג' , ירין שחף , ביוטי קולג', יוליה אקדמי, רווית אסף, מיכל אברהמי.

קורסים בתחומי מחשבים והייטק

מעוניינים להשתלב בעולם ההייטק? לא כל עבודה בתחום מצריכה 4 שנות לימודים באוניברסיטה, קיימת היום כמות אדירה של קורסים אקדמיים בתחום המחשבים וההייטק הנותנים ידע מקיף ומקנים את כל הכלים להתמקצע ברמה גבוהה בתחומים ספציפיים בעולם המחשוב וההייטק, ביניהם קורסי ניהול אבטחת מידע, קורס מחשבים, תכנות והנדסת מערכות, עיצוב אתרים, קורס קידום אתרים, ניהול אתרים, קורס פיתוח אפליקציות, פיתוח תוכנה, קורס בניית אתרים, ועוד המון קורסים שונים כגון קורס עיצוב גרפי, שיווק באינטרנט, גרפיקה, אלקטרוניקה, תקשורת, תשתיות, וכמו כן קורסים בתחזוקה ותיקון של מחשבים, רשתות, טלפונים ניידים, וכן הלאה. תוכלו לבחור את מה שהכי מתאים לכם ולהתמקצע בו ברמה הגבוהה ביותר בלי הסחות דעת מיותרות. להלן מספר מוסדות לימוד מובילים בתחומי ההייטק והמחשבים המציעים את מגוון הקורסים:

מוסדות לימוד בתחום: ג'ון ברייס, מכללת נס, האקר יו , מכללת דעת, מכללת אין ליין, מכללת סלע.

קשה להחליט? מלאו את פרטיכם בטופס צור קשר ונציגינו יחזרו אליכם עם התשובות לכל השאלות ויסייעו לכם בקבלת החלטה ללא תשלום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן