לימודים בישראל

קורסי תעודה

לצד מגוון האפשרויות הנרחב של לימודי תואר ראשון ושני, צמחו בארץ מוסדות לימודים רבים המציעים קורסי תעודה, שגם הם יכולים לפתוח דלתות רבות לקריירה מתגמלת. לימודי תעודה במסגרת קורסים אלה, שלרוב הם ממוקדים מאוד ונמשכים מספר חודשים (ישנם גם קורסים בהיקף רחב יותר הנמשכים שנה וחצי או שנתיים), מוצעים כמעט בכל התחומים הקיימים ומאפשרים לכל אחד לרכוש את המקצוע בו חשקה נפשו.

קורסים אלו מוצעים הן על ידי אוניברסיטאות ומכללות והן על ידי מוסדות לימודים המתמחים בתחום מסוים.

יתרונות קורסים ללימודי תעודה

היתרון הראשון של קורסי התעודה על פני לימודי תואר הראשון הוא כאמור הזמן הקצר יותר שיש להקדיש להם, כשבנוסף ברוב המקרים הם גם הרבה יותר זולים.

יתרון חשוב נוסף של קורסי תעודה הוא ההתמקדות שלהם בדיוק במה שצריך. לימודים לתואר ראשון, בכל אוניברסיטה או מכללה ובכל תחום, כוללים תמיד גם קורסים שלא בהכרח קשורים למקצוע אותו רוכשים, וגם אם הם מרחיבים את האופקים ומעשירים את האדם, הרי שאין שום סיבה לעשות זאת דווקא במסגרת לימודים למקצוע. לעומת זאת, הקורסים המקנים תעודה מקנים בדיוק את הכלים החיוניים ואת הידע הרלוונטי.

בנוסף, ברוב המקרים של קורסים מקצועיים תנאי הקבלה קלים למדי, ובוודאי ביחס לתנאי הקבלה של מסלולי לימודים אקדמיים שונים, כך שכל אחד כמעט יכול לרכוש מקצוע מבוקש (אם כי ישנם גם מסלולים של לימודי תעודה המיועדים לאקדמאים בתחומים ספציפיים המבקשים לרכוש עוד מקצוע או ליהנות מהסבה מקצועית). עוד כדאי לדעת שאמנם יש לא מעט משרות הדורשות תואר ראשון מהמועמדים, אולם גם תעודה ממוסד לימודים מוכר פותחת לא מעט דלתות.

איך לבחור קורסי תעודה?

המגוון הרחב, האינסופי כמעט, של קורסי תעודה מאפשר לכל אחד למצוא קורס שמתאים בדיוק לצרכים שלו, להעדפות שלו וליכולות שלו.

ראשית כמובן צריך להחליט באיזה תחום רוצים להשתכלל ולרכוש תעודה בדרך למקצוע. לאחר מכן יש לצמצם את האפשרויות (וסביר להניח שיהיו כמה וכמה אפשרויות, שכן ברוב התחומים, ובוודאי אלה המבוקשים, ישנן שלל אופציות) לכאלה רלוונטיות מבחינת המיקום הגיאוגרפי – שכן אם על מנת ללמוד תואר ראשון יש כאלה המוכנים למשל לעבור לאזור אחר בארץ, הרי שכדי ללמוד קורס תעודה אין טעם לעשות זאת.

לאחר שנשארתם עם רשימת אפשרויות נגישה, יש להשוות ביניהן על סמך 3 פרמטרים: תוכנית הלימוד בכל קורס, גובה שכר הלימוד והמוניטין של מקום הלימודים. למוניטין חשיבות רבה, שכן ככל שהמקום איכותי יותר, כך גם הידע שיעניק לכם הוא רב יותר ובנוסף תעודה ממנו תפתח בפניכם דלתות רבות יותר.

לשכר הלימוד ישנה כמובן חשיבות רבה, ובפרט בימים אלה שבהם לרובנו לא קל להתמודד עם המציאות הכלכלית במדינה, אולם חשוב לזכור שמדובר בהשקעה בעתיד שלנו, וככזו אסור לתת לגובה שכר הלימוד משקל גבוה מדי.

על מנת לבחור באופן מושכל ניתן להיעזר באופציה של ייעוץ לימודים, כשדרך אחרת היא להגיע לימים פתוחים אותם עורכים חלק ממוסדות הלימוד או לבקש לקבל חוות דעת של בוגרים של אותם מוסדות העומדים על הפרק.

שפע אינסופי של אפשרויות

האפשרויות בתחום קורסי התעודה הן כאמור רבות עד מאוד ומגוונות להפליא.

כך, למשל, תוכלו ללמוד בסמינר הקיבוצים קורס בשם מבוא לפוטותרפיה – לימודים הנמשכים שנה ומכשירים אנשי מקצוע בתחום ייחודי: מטפלים באמצעות צילום.

דוגמה נוספת היא המסלולים השונים להכשרת רפלקסולוגים במכללת מדיסין (ישנו מסלול חד שנתי ומסלול דו שנתי) ובאופן כללי תחום הרפואה המשלימה, שטרם הוכר כאקדמי למרות ההוכחות ההולכות ומצטברות לגבי האפקטיביות של שיטות הטיפול האלטרנטיביות, מציע מגוון רחב של אפשרויות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן