לימודים בישראל

קורס אנגלית

קורס אנגלית
מעוניין לשפר את רמת האנגלית שלך? קורס אנגלית מספק הזדמנות של לימודי אנגלית ומשפר מיומנויות שימוש בשפה זו לכל רמה, החל ממתחילים ועד מתקדמים וכאלה שפשוט צריכים הזדמנות לתרגל את האנגלית. במסגרת הקורס, שמתנהל בקבוצות קטנות ותוך יחס אישי, התלמידים מרחיבים את ידיעותיהם באנגלית, משפרים מיומנויות דיבור, קריאה וכתיבה ולומדים כלים שיאפשרו להם להרגיש נוח יותר בתוך השפה האנגלית ולהשתמש בה בצורה נכונה ושוטפת.

קורסים שמיועדים לשפר מיומנויות שפה מתחלקים לרמות – רמת מתחילים, בינוניים ומתקדמים ולעתים ישנן רמות ביניים כמו מתחילים-בינוניים או בינוניים-מתקדמים. קורס אנגלית מהווה גם מקום שבו יכולים הלומדים לתרגל את מיומנויות השיחה הנרכשות במהלך הקורס בסביבה לא ביקורתית ומפרגנת. בדרך כלל, לאנשים שמעוניינים לשפר את האנגלית שלהם לא מומלץ ללמוד לבד אלא בקבוצה – את המסגרת הזו נותנות מסגרות לימוד שונות או קורס ללימוד אנגלית.

קורס לשיפור האנגלית

קיימים הבדלים בין הקורסים השונים לשיפור האנגלית המוצעים ברחבי הארץ, אולם באופן עקרוני יקנה קורס כזה מיומנויות כתיבה מתקדמות בשפה זו, קריאה שוטפת יותר, כלים לבניית משפטים המתאפיינים בדקדוק נכון וכן יכולת דיבור קולחת, עשירה ומדויקת.

בדרך כלל יתנהל קורס לשיפור רמת האנגלית בשפה זו, וזאת מתוך מטרה להטמיע בתלמידים את הדיבור, הקריאה והכתיבה באופן המיטבי, ורוב מוסדות הלימוד המציעים קורס שכזה מתהדרים בקבוצות קטנות המאפשרות למורים להקדיש תשומת לב אישית לכל תלמיד ותלמיד ולעבוד איתו על האספקטים הספציפיים אצלו שדורשים שיפור.

כדי למצות את המירב מהקורס ומסביבת הלימוד, השיטה הטובה ביותר עבור המורים והתלמידים כאחד היא שיטת החלוקה לרמות. קורס לימוד אנגלית למתחילים יכלול את הבסיס ויקלוט תלמידים שרמת הידיעות שלהם באנגלית היא נמוכה או נמוכה מאוד. חומרי הלימוד אינם משתנים אבל צורת ההוראה יכולה להשתנות בהתאם למוסד הלימודים הנבחר – ישנם מקומות שמעבירים קורס אנגלית בשיטות אינטראקטיביות וחדשניות, למשל תוך שימוש במוסיקה, סיורים, סרטים ועזרים אחרים – וישנם מקומות שמלמדים את הקורס בשיטות הוראה שמרניות יותר.

הדבר נכון גם כשמדובר על קורסי אנגלית לרמה בינונית ולמתקדמים, שם חומר הלימוד מותאם לרמת הקבוצה וכולל מבני משפטים מורכבים יותר ואוצר מילים רחב יותר. באופן טבעי ישנם הבדלים בין הרמות גם בתוך הקבוצות עצמן, אבל נושאי הלימוד הרחבים ותרגילי הבית מאפשרים לכל אחד להתקדם בקצב שלו.

קורסי אנגלית מקצועיים

קורס אנגלית יכול לענות גם על מטרות מקצועיות: ישנם קורסי אנגלית מקצועיים שמתמקדים באנגלית לאנשי עסקים, באנגלית לקראת לימודים באוניברסיטה בחו"ל או באנגלית לאינטרנט. קורסים כאלו מיועדים למי שמעוניין לדעת אנגלית למטרה מוגדרת. ישנם מקומות שמקבלים לקורס מקצועי כזה רק תלמידים שיש להם אנגלית ברמה בינונית, בעוד מקומות אחרים מקבלים גם כאלו שנמצאים ברמת מתחילים.

הקורס יתמקד בהוראה של מילים, משפטים וצורות ביטוי מקובלות בתחום המוגדר הנבחר. קורס אנגלית עסקית למשל, ייתן כיסוי למונחים עסקיים, יספק דוגמאות לאיך מתנהל משא ומתן באנגלית, לביטויים ולמונחים המקובלים בין אנשי עסקים דוברי אנגלית. את הנושאים האלה ואחרים יתרגלו התלמידים בכיתה, אחד עם השני, ובבית. תרגול שיחה והתנסות בדיבור ולעתים גם בכתיבה תורמים לביטחון ולהפנמת החומר, וזה היתרון של קורס אנגלית קבוצתי.

קורס אנגלית או לימוד עצמי

שפה היא דבר חי, ולכן הדרך הטובה ביותר ללמוד אותה היא להשתמש בה. מצד שני, אנשים שלא שולטים בשפה מתקשים לדבר בצורה שוטפת למשל עם תיירים או עם דוברי אנגלית שחיים בארץ. קורס לימוד אנגלית הוא סביבה שבה אפשר להשתמש בשפה אבל תוך כדי לימוד, וברמה שמתאימה לכל אחד.

לימודי אנגלית בבית יכולים להיות טובים אם מישהו מעוניין להעשיר את אוצר המילים שלו, אבל קורס אנגלית ילמד לבנות משפטים מורכבים, להבין מה השימוש הנכון בכל מילה ומהם ההקשרים בתוך משפט ויתן מסגרת ממריצה ומקדמת. בנוסף, טכניקות לימוד עצמי מבוססות לרוב על חזרה על משפטים ושינון. קורסים באנגלית לעומת זאת מספקים כלים רחבים יותר להבנת השימושים השונים בשפה, ומכאן את היכולת לא רק לחזור על משפטים אלא להרכיב משפטים – כלומר, לדבר בצורה שוטפת.

היכן לומדים קורס אנגלית?

בית הספר האמריקאי

בית הספר האמריקאי מפלח את הבאים לשפר בו אנגלית ל- 10 רמות, מכאלה שטרם החלו ללמוד את השפה ועד למי ששולט באנגלית ברמה גבוהה למדי. הפילוח המדויק מאפשר להתאים לכל תלמיד תכנים וקצב לימוד שיאפשרו לו לשפר את האנגלית באופן יעיל במיוחד, והתוצאות בהתאם.

בנוסף מתקיימים בבית הספר האמריקאי, המפעיל שלוחות ברמת גן, רעננה, ירושלים, באר שבע וחיפה, קורסים ייעודיים לשיפור האנגלית לקראת מבחני אמי"ר, אמיר"ם, TOEFL, מתא"ם (מבחן ייעודי למבקשים להתקבל ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה), GMAT, GRE, IELTS ואחרים.

בית הספר – ברליץ

מוסד לימודים ידוע אחר בתחום השפות הזרות הוא ברליץ, המציע קורס לשיפור האנגלית במתכונת קבוצתית וכן במתכונת אישית, ובנוסף קורסים ייעודיים דוגמת לימוד אנגלית עסקית, אנגלית לעובדי הייטק ועוד. ברליץ מפעילה מרכזי לימוד בתל אביב, באר שבע, רעננה, אשדוד, ראשון לציון, רמת גן, ירושלים ובקריות.

בית הספר לשפות – דיאלוג

דיאלוג, בית הספר לשפות של האוניברסיטה הפתוחה, מציע לימודי תעודה לשיפור האנגלית ב- 9 קמפוסים הפזורים ברחבי הארץ. המסלולים הרלוונטיים למי שכבר שולט בשפה החיונית אבל רוצה לשכלל את כישורי האנגלית שלו נקראים Real Life (אנגלית למדברים) ו- Business & Pleasure (אנגלית לשולטים). המסלול הראשון הוא קורס לשיפור האנגלית שמחזק את היכולת לנהל שיחה שוטפת בלי לגמגם, מעשיר את אוצר המילים ומאפשר לקרוא מאמרים במהירות כולל כאלה מקצועיים.

המסלול השני מקרב את התלמידים בו לשלוט באנגלית ברמת שפת אם, מפחית משמעותית את הסיכוי כי למייל עסקי או למאמר מקצועי שתכתבו תסתנן שגיאה מביכה והופך את ההגייה והביטוי למדויקים במיוחד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן