לימודים בישראל

קורס ברוקרים

ברוקר הוא סוחר בשוק ההון ומי שמייעץ לציבור הרחב איפה כדאי לו להשקיע את כספו על מנת להגיע לתשואות האופטימליות (בהתאם לרמת הסיכון הרצויה). לימודי ברוקר הם מסלול ממוקד שנועד להכשיר את מי שמגלה עניין בשוק ההון וניחן בתכונות המתאימות להיות ברוקר וליהנות ממקצוע דינמי מאוד, וגם רווחי מאוד כשמממשים את הפוטנציאל. קהל יעד נוסף של לימודים אלה הוא מי שרוצה לרכוש עבור עצמו ידע יקר ירך וכלים שימושיים בתחום ההשקעות בשוק ההון, וזאת על מנת להשקיע את כספו שלו באופן מושכל כך שישיא רווחים גבוהים.

חשוב להדגיש: מי שחושב כי בעקבות קורס זה או אחר במסגרת לימודי שוק ההון יוכל להרוויח סכומי כסף גבוהים מבלי להתאמץ – טועה. השקעה בשוק ההון מחייבת הקדשת פרקי זמן בלתי מבוטלים באופן שוטף (באופן טבעי ישנן תקופות בהן נדרש לבלות יותר זמן בתכנון והרכבת תיק ההשקעות ופרקי זמן בהם ניתן להרפות מעט) ובאופן כללי כדאי להיות כל הזמן עם יד על הדופק, כך שלאמונה כי "הכסף יעבוד בשבילנו" אין אחיזה במציאות. יחד עם זאת מי שלומד בחריצות ובשקדנות בהחלט יכול להרוויח סכומי כסף מכובדים ולראות ברכה בעמלו.

בנוסף רצוי להבחין בין לימודי ברוקר לבין לימודים אקדמיים כגון לימודי כלכלה, שמקנים ידע רחב יותר והבנה טובה יותר של כל תחום הכלכלה, בעוד לימודי הברוקר הם ממוקדים יותר מטבעם. מצד שני, לימודי כלכלה דורשים התמסרות של 3 שנים לפחות והקדשת משאבים נוספים (שכר לימוד וכו') בעוד לימודי הברוקר נמשכים בדרך כלל כשנה ומאפשרים לצאת לדרך וליהנות מהפירות תוך זמן קצר.

מה לומדים בקורס ברוקרים?

לימודי שוק ההון כוללים מבחר רחב של קורסים, ובהם, בין השאר, כאלה המתמקדים במסחר במטבע חוץ, מסחר באופציות, ניתוח טכני, מיקרו כלכלה, דיני ניירות ערך, תזרים מזומנים, ניהול תיקים, אתיקה ועוד ועוד.

מה אפשר לעשות אחרי לימודי ברוקר?

בוגרי קורס ברוקרים יכולים לנצל את הידע שרכשו במהלך הלימודים ולהשקיע את כספם בתבונה, ואם יקדישו לכך כאמור גם פרק זמן מסוים מדי שבוע, יוכלו בהחלט להחזיר לעצמם את ההשקעה בקורס תוך זמן לא רב ולאחר מכן להרוויח היטב.

אופציה נוספת היא לעסוק במקצוע מרתק זה או לעשות תואר ראשון באחד מלימודי הכלכלה כדי להתמקצע בתחום. לשם עבודה כיועצי השקעות או מנהלי תיקים, נדרשים בוגרי לימודים אלה לעבור בחינות מיוחדות שעורכת הרשות לניירות ערך, וזאת על מנת לקבל רישיון ייעוץ השקעות. באופן טבעי, רוב מסלולי הלימוד בתחום כוללים גם הכנה לבחינות אלה.

כיצד לבחור מקום לימודים?

ישנם מספר מוסדות לימוד (באופן טבעי כאלה המתמקדים בלימודי שוק ההון על אפיקיו השונים) המציעים קורסי ברוקרים, ולבחירה ביניהם ישנה כמובן חשיבות רבה.

ראשית, כדאי לקחת בחשבון את המיקום הגיאוגרפי, ורצוי מאוד שיהיה זה מקום קרוב אליכם ונגיש, שכן אחרת מטלות היומיום ושאר הטרדות עלולים לגרום לכם לפספס לא מעט שיעורים ולא למצות את הקורס.

בנוסף, חשוב מאוד כי יהיה זה מוסד לימודים ותיק שכבר הכשיר לא מעט אנשי מקצוע בתחום והקנה ידע רב תועלת לרבים אחרים. מומלץ גם לבקש רשימת תלמידים שכבר סיימו את לימודיהם ושמוכנים להמליץ על המקום.

דרך טובה במיוחד לגלות עד כמה כל מקום אכן יכול לתרום לכם היא להשתתף בשיעורי מבוא, שלרוב ניתנים ללא עלות או בעלות סמלית – כך גם תקבלו כלים התחלתיים וגם תוכלו לתהות על קנקנו של מוסד הלימודים באופן בלתי אמצעי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן