לימודים בישראל

קורס ברמנים

קורס ברמנים מקצועי נלמד בבתי ספר שונים ברחבי הארץ, ומטרתו להכשיר אנשי מקצוע שיהיו מומחים בכל הקשור לאלכוהול, אמונים על מתן שירות יעיל וגם מיומנים ביצירת שואו והתרחשויות שונות שיהפכו את הבר למקום מבוקש.

רבים סבורים כי ברמנים הם בסופו של דבר סטודנטים שחיפשו עבודה זמנית וכיפית ועברו לשם כך התלמדות קצרה על מנת שידעו מה ההבדל בין וודקה לוויסקי, אולם במציאות המצב שונה, וביותר ויותר ברים ומסעדות רף הקבלה לעבודה שהיא אכן כיפית ורוויית התרחשויות ואקשן מחייב הכשרה מקצועית בקורס ברמנים. קורסים להכשרת ברמנים מוצעים במתכונת של לימודי תעודה ומחירם משתנה בין מוסדות הלימוד.

מה לומדים במסגרת קורס ברמנים?

קורס ברמנים לחיילים, כמו כל קורס ברמנים בעצם, מכשיר ברמנים מקצועיים בעלי ידע נרחב בכל הקשור לאלכוהול, ולא פחות חשוב – מיומנויות חיוניות לצורך תפעול הבר ויצירת קשר מוצלח עם קהל רחב.

קיימים הבדלים בין קורס לקורס, אולם ככלל שלומדים על אופן ייצור המשקאות האלכוהוליים השונים, מהי תכולתו של כל משקה, כיצד משפיעים משקאות אלכוהוליים שונים על גופנו, איך להתאים משקה לכוס הנכונה ולמזוג בכמות המדויקת, איך להתאים משקה לאדם בהתאם לטעמו ולפרמטרים אחרים (ובכלל פיתוח תודעת שירות ברמה גבוהה), איך לרקוח קוקטיילים, איך לעצב את המשקה כך שלא רק ישמח לבב אנוש אלא גם ייראה יפה לעין, איך לנהל בר (כולל הפן החשוב של עבודת צוות) וגם הושטת עזרה ראשונה במקרה הצורך.

חלק מהקורסים, מלמדים גם את אמנות הפליירינג – להטוט באמצעות כוסות ובקבוקים על מנת להפוך את הבר לזירת התרחשות אטרקטיבית ולתת שואו לקהל הבליינים.

תנאי קבלה לקורס ברמנים

ברוב המקרים אין תנאי קבלה לקורס ברמנים, ובכל מקרה לא נדרשים ציונים גבוהים כך שאין צורך בהשלמת בגרויות בצבא או קורס פסיכומטרי.

מרבית המקומות בהם מתקיים קורס זה מזמנים את המועמדים למפגש אישי עם אנשי בית הספר, וזאת על מנת לאפשר התרשמות הדדית ולסייע למי שחפץ להפוך לברמן לברר אם אכן עיסוק זה מתאים עבורו. בחלק מהמקרים ניתן גם להגיע לשיעור הדגמה על מנת להתרשם באופן בלתי אמצעי מהמדריכים ומרמת הקורס.

איך לבחור קורס ברמנים?

על מנת לבחור את קורס הברמנים המתאים לכם ביותר וזה שיהפוך אתכם לאנשי מקצוע מעולים באמת, חובה לבחון את הפרמטרים הבאים:

 • אלכוהול אמיתי – קורס ברמנים שלא נעשה בו שימוש באלכוהול אמיתי אינו קורס איכותי, וגם אם בסופו תקבלו תעודה מרשימה בכל זאת לא תזכו במיומנויות החשובות באמת (וחוצמזה, כשיש אלכוהול אמיתי, הקורס יותר מהנה…)
 • האם הקורס כולל גם אקסטרות דוגמת לימודי פליירינג (החלק הלהטוטני של עבודת הברמן שכולל הטלת בקבוקים באוויר, ג'אנגלינג עם שייקרים וכו').
 • השמה והכוונה מקצועית – האם בית הספר מסייע לבוגרים למצוא תעסוקה בתחום או לכל הפחות עוזר לכם להתכוונן אל המקומות האופטימליים מבחינתם.
 • מיקום הלימודים – שכמובן כדאי שיהיה מקום שנוח לכם להגיע אליו.
 • פקטור חשוב אחר הוא כמובן מועד הקורס, ובפרט חשוב הדבר למי שעובד – ישנם בתי ספר לברמנים המציעים לימודים לאנשים עובדים (לימודים בשעות הערב, לימודים בימי שישי בבוקר וכו').
 • מחיר הקורס – בהקשר זה כדאי לברר מראש מהי עלות הקורס, האם ניתן להשתמש בפיקדון של החיילים המשוחררים (למי שהדבר רלוונטי עבורו, כמובן), לכמה תשלומים ניתן לפרוש את התשלום והאם ישנן הנחות.

היכן מוצעים קורסים מקצועיים להכשרת ברמנים?

קיים מבחר רחב של בתי ספר המציעים לימודי קורס ברמנים בישראל. לפניכם רשימה של המוסדות הבולטים בתחום.

בית ספר לברמנים זמן אמיתי

בית הספר לברמנים "זמן אמיתי" מכשיר אנשי מקצוע בתחום המבוקש מאז 1989, ומתהדר בתנאי לימוד מעולים במיוחד וכן בליווי צמוד לכל מי שרוצה עזרה במציאת עבודה לאחר השלמת לימודי הבירמון. עוד מדגישים ב"זמן אמיתי" כי התעודה שהם מעניקים היא מטעם איגוד הברמנים הבינ"ל (IBA).

קורס ברמנים בבית ספר זה מועבר בשיטה חדשנית הנקראת OTJ – ראשי תיבות של "On The Job" – ואשר מדמה בצורה הטובה ביותר תנאים של בר אמיתי, כך שבוגרי הקורס של זמן אמיתי יוצאים ממנו כשהם מוכנים לכל אתגר והתמודדות תוך כדי עבודה. הלימוד משלב ידע תיאורטי אודות משקאות, קוקטיילים ותפעול בר עם התנסות מעשית וכן מכשיר את הבוגרים בפן החשוב לא פחות של אינטראקציה עם לקוחות.

סניפים ברחבי הארץ: תל אביב, הרצליה, חיפה, טבריה, ירושלים, באר שבע, אילת.

בית ספר לברמנים ברטנדר

בית הספר ברטנדר, המגדיר עצמו כ"בית ספר לברמנים ולתרבות השתייה", היה בית הספר הראשון לברמנים שהחל לפעול בישראל, בשנת 1987, ומאז ועד עתה הוא הכשיר אלפי בוגרים שעובדים במסעדות, בתי קפה, פאבים, בתי מלון ובתעשיית האלכוהול במגוון רחב של תפקידים. קורס ברמנים בברטנדר כולל הדרכות קפה ופליירינג, סיורים ביקבים נבחרים, אפשרות להשתתף בתחרויות בינ"ל – והמון טעימות של אלכוהול איכותי…

סניפים ברחבי הארץ: תל אביב, חיפה, ירושלים, כרמיאל, זכרון יעקב, נתניה, ראשון לציון, באר שבע, אילת.

בית ספר לברמנים בר מאסטר

בית הספר ברמסטר, שמגדיר עצמו כ"בית הספר המרכזי לברמנים", מציע קורס ברמנים עם תוכנית לימוד מקיפה במיוחד ומדריכים מקצועיים להפליא ומנוסים עד מאוד. בר מאסטר נהנה משיתופי פעולה מעצימים עם חברות מובילות בתחום האלכוהול, דבר שבא לידי ביטוי גם ברמת הלימוד בקורס הברמנים וגם בסיוע במציאת עבודה בתום הקורס.

שיטת הלימוד של בר מאסטר נקראת F.M.T – ראשי תיבות של Full Menu Train – ובנוסף לשיעורים הפרונטליים עם מדריכים בעלי ניסיון עשיר, יכולים התלמידים להעשיר את ידיעותיהם גם בבית וללמוד במקביל גם בקורס וירטואלי ייחודי שפותח במקום.

משך הקורס הוא 80 שעות אקדמיות, כשבנוסף לכל הקשור לאלכוהול זוכים התלמידים גם להדרכה מקיפה בתחום הקפה (ולתעודת בריסטה).

סניפים ברחבי הארץ: תל אביב, חיפה, הרצליה, ירושלים, באר שבע, רחובות, אשדוד, אילת.

בית ספר לימון להכשרת ברמנים

בית הספר לימון מפעיל 2 סניפים, בהרצליה ובאשקלון, ובשניהם מתקיימים במקביל מספר קורסי ברמנים שונים (מבחינת שעות הלימוד וכן מבחינת התחומים הנלמדים). האווירה בקורסים אינטימית ותוססת גם יחד, והבוגרים משתלבים במקומות הבילוי הנחשבים ביותר.

קורס ברמנים לחיילים משוחררים

ברמן הוא אחד המקצועות הנחשקים ביותר בקרב צעירים – ובצדק. השכר גבוה, האווירה מגניבה, פוגשים המון אנשים חדשים ומעניינים (שהרי נכנס יין יצא סוד, ונכנס אלכוהול יצאו המון סודות…) ואין אף רגע דל. הדרך לעיסוק המבוקש עוברת בקורס ברמנים, כשבחלק מהמקרים ניתן ליהנות מאופציה זו של לימודים כבר במהלך השירות הצבאי.

מי שלא מצליח להשתתף בלימודי קורס ברמנים תוך כדי השירות הצבאי עקב שירות בבסיס סגור או בגלל שהוא מעדיף לנצל את שעות הפנאי לעבודה יכול ללמוד את מקצוע הברמנות כמובן גם לאחר השחרור – כשבחלק מהמקרים הוא יוכל לנצל את הפיקדון עבור הקורס המהנה.

חלק גדול מהמוסדות המציעים קורס ברמנים מאפשר שימוש בכספי הפיקדון לחיילים משוחררים לטובת התשלום לקורס, ובאופן טבעי למי שהוא חייל משוחרר כדאי לתת עדיפות למקומות שבהם הדבר אכן אפשרי. התנאים עשויים להשתנות משנה לשנה ועל כן מומלץ פשוט להתקשר לכל אחד מהמקומות בהם מתקיימים קורסי ברמנים ולוודא איתם האם אכן ניתן ללמוד על חשבון הפיקדון – וכאמור לקחת זאת בחשבון.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן