לימודים בישראל

קורס הייטק

המילה "הייטק" הפכה בעשור האחרון לשם נרדף לעבודה מתגמלת מאוד, הן מבחינת האתגר המקצועי, הן מבחינת היכולת לשנות את העולם בצורה משמעותית (ווייז, למשל, וישנן עוד דוגמאות רבות), וכמובן שגם מהבחינה הכלכלית, שהרי שכרם של אנשי הייטק איכותיים גבוה בהרבה מהממוצע במשק ובנוסף הם נהנים מהטבות רבות ותנאי עבודה מעולים (אם כי גם נדרשים לשעות עבודה רבות וחשוב לזכור גם עובדה זאת).

הדרך אל עבודה בעולם ההייטק עוברת דרך לימודי הייטק, כשלנוכח הביקוש הרב ללימודים אלה ישנן כמה וכמה מכללות המציעות קורסי הייטק הממוקדים בתחום ספציפי והמכשירים את בוגריהם לעבודה בתחום זה גם ללא צורך בתואר ראשון ומסלול לימודים הנמשך מספר שנים (אלא באמצעות לימודי תעודה בלבד).

היכן ניתן ללמוד קורסים בתחום ההייטק?

ישנן כאמור מספר מכללות המציעות קורסים בתחומי ההייטק השונים. בין המפורסמות שבהן ניתן לציין את מכללת ג'ון ברייס, את בית הספר HackerU, את מכללת סלע, את מכללת נס, את רשת מכללות אורט, את מעוף וישנם עוד מוסדות לימוד שונים המציעים קורס הייטק שעשוי להוות מפתח למשרה הבאה שלכם, משרה מתגמלת ומעצימה.

קורס הייטק – כל האפשרויות

תחום ההייטק הוא תחום מגוון מאוד, ובהתאם גם המונח "קורס הייטק" הוא שם כולל לאינספור קורסים ואפשרויות.

חלוקה גסה של העולם המרתק הזה היא לתחומים הבאים: פיתוח תוכנה, מערכות מידע, אבטחת מידע, רשתות מחשבים, בניית אתרים (כמו גם עיצוב ואפיון אתרים וכן עיצוב חווית משתמש), חומרה, קידום אתרים, שיווק ומכירות של מוצרי הייטק, גרפיקה ומולטימדיה, פיתוח אפליקציות סלולאריות ועוד.

לימודי הייטק במסגרת המכללות ובתי הספר בתחום אינם מקנים תואר ראשון. אלו הם לימודי תעודה "בלבד", אולם מדובר בתעודה שדי בה כדי לפתוח דלתות רבות בעולם ההייטק, ובפרט למי שניחן במצוינות אישית ובאופן כללי באישיות שעשויה להפוך אותו לאיש הייטק מצטיין (יצירתיות, למשל, היא תכונה מוערכת מאוד על ידי מנהלי משאבי אנוש בחברות הייטק, וכך גם מסירות ושאפתנות גבוהות במיוחד).

איך מתקבלים לקורסי הייטק?

ברוב המכללות ובתי הספר בתחום אין תנאי קבלה פורמליים דוגמת אלה שדורשות האוניברסיטאות ברוב מסלולי הלימוד (בגרות, פסיכומטרי וכו').

יחד עם זאת המכללות הרציניות מציעות למתעניינים בלימודים אצלם לעבור מבחני התאמה על מנת לבחון האם באמת כדאי להם ללמוד קורס הייטק זה או אחר, כשבחלק מהמקרים – ובפרט במסלולים שבהם המכללה מתחייבת גם להשמת הסטודנט בתום לימודיו לעבודה בתחום – ישנו ראיון קבלה או שלחילופין הקורס מורכב משלב מבוא שבסיומו נדרשים הסטודנטים לעבור מבחן שמטרתו לבדוק את התאמתם למקצוע.

על מנת לקבל תשובות ספציפיות יותר לגבי קורס זה או אחר במכללה מסוימת מומלץ לפנות ליועצים המקצועיים של אותה מכללה.

מה ללמוד?

ההיצע המאוד נרחב של קורסי הייטק מקנה מצד אחד לכל מי שרוצה להיכנס לעולם המרתק הזה יכולת בחירה גדולה ואפשרות להתמקצע בתחום הקרוב לליבו, אולם מצד שני עלול גם ליצור בלבול ומבוכה בקרב המועמדים.

היועצים המקצועיים של המכללות ובתי הספר בתחום ישמחו לסייע גם מבחינה זו למועמדים, ולכוון אותם אל הקורסים המתאימים להם ביותר, הן מבחינת כישוריהם, הן מבחינת העדפותיהם, הן מבחינת נטיות ליבם והן מבחינת סיכויי ההשתלבות בשוק העבודה בתום הקורס.

מה גובה שכר הלימוד?

לנוכח ההיצע המאוד רחב כאמור של הקורסים אין שום דרך לציין את גובה שכר הלימוד, שכמובן משתנה בהתאם להיקף הקורס ולמכללה בה הוא נלמד.

ככלל כדאי לקחת בחשבון כי קורס הייטק אינו דבר זול, ולפעמים הוא אף יקר – אולם ללא ספק מדובר בהשקעה משתלמת מאוד לנוכח התמורה והאפשרות להשתלב בעבודה מתגמלת במיוחד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן