לימודים בישראל

קורס חשבי שכר

קורס חשבי שכר נחשב למבוקש בארץ, ולא בכדי. כל ארגון, בכל סדר גודל, זקוק לאיש מקצוע המתמחה בתחום – במיוחד כשמדובר בארגון הכולל מספר גדול של עובדים. קורס זה מציע כלים מעשיים הנדרשים לכל מי שרוצה לעסוק בתחום, וגם עוזר בפיתוח המיומנויות החשובות המסייעות לכל חשבי השכר. קיימות מסגרות לימודיות רבות המציעות את הקורס בישראל, ומעמידות לרשות הסטודנטים הבוחרים בו מרצים מן השורה הראשונה, כיתות לימוד נוחות ומרווחות וגם לימודים מעמיקים הכוללים מגוון נושאים הקשורים אל התחום, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף.

למי מתאים קורס חשבי שכר?

קורס חשבי שכר מתאים לבעלי רקע בתחום. הוא מתאים למנהלי חשבונות, הוא מתאים לכל אלה העוסקים בכוח אדם וגם למי שרואה את עצמו עובד כחשב שכר באופן מקצועי ורוצה ללמוד את כל הנושאים הרלוונטיים לעיסוק עצמו. קורס חשבי שכר מתאים לבעלי גישה לנושאים הקשורים לכלכלה וגם לחשבונאות וגם לאלה הנוהגים להיות דייקנים בעבודתם ולהבין תהליכים לעומקם. על המשתתפים בקורס להיות בעלי כישורים ריאליים, שכן לא אחת נדרשים מהם חישובים מסובכים.

על מנת להתקבל ללימודי קורס חשבי שכר, מעבר לניסיון קודם בתחום, יש להציג תעודת בגרות מלאה, 12 שנות לימוד וגם לעבור ריאיון קבלה.

מה לומדים בקורס חשבי שכר?

במהלך הקורס משתתפים הסטודנטים בשיעורים עיוניים ובשיעורים מעשיים, המאפשרים להם להתנסות באופן מעשי בתחום ולפתח את המיומנויות הנדרשות לעיסוק עצמו. הסטודנטים משתתפים בשיעורים העוסקים בנושאים כמו מס שכר, מס מעסיקים, מדרגות מס, דיני עבודה, ביטוח לאומי, קופות גמל, פנסיה, דוחות לעצמאיים וגם לשכירים, הכנסות פטורות, פסקי דין ועדכוני מחוקק בתחום, הליכי שומה וגביה, הוצאות מוכרות ועודפות, מיסוי בינלאומי ועוד. בנוסף, מתמקד הקורס גם בהכרות עם תלושי המשכורת ועם רכיבי השכר לרבות תנאים סוציאליים, הלנת שכר, גילום שכר, חוק חופשה, מחלה, הבראה, הגנת שכר ועוד.

קורס חשבות שכר חושף את המשתתפים בו גם לטפסים השונים בהם נתקל חשב השכר במהלך עבודתו, כמו טופס 101, טופס 161, טופס 102 וכיוצא באלה.

משך זמן הלימודים

קורס חשבי שכר נמשך לרוב בסביבות 4 חודשים, הכוללים מפגש דו שבועי. בתום תקופת הלימודים מקבלים בוגרי הקורס תעודת גמר מטעם המסגרת הלימודית המציעה אותו, וכן הסמכה רשמית אותה נותנת לשכת רואי החשבון לאחר שעברו בהצלחה את בחינות הגמר החיצוניות.

מי שרוצה יכול להמשיך לאחר השלמת הקורס לקורס חשבי שער בכירים, המיועד לאלה המעוניינים להשתלב כחשבי שכר בארגונים גדולים. הקורס מקנה כלים נוספים ובעיקר פותח דלתות לתפקידים בכירים הרבה יותר. אפשרות נוספת היא להמשיך אל לימודי הנהלת חשבונות סוג 1 ואחר כך לסוג 2, ובהמשך גם לקורס מנהלי חשבונות מדופלמים.

מחיר קורס חשבי שכר

עלות הקורס נקבעת על ידי המסגרת הלימודית המציעה אותו, אולם באופן כללי מדובר בטווח מחירים של בין 5,000 ₪ ל- 8,000 ₪. ישנן מסגרות לימודיות המציעות למתעניינים מלגה המוזילה את עלות הלימודים.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס חשבי שכר שעברו בהצלחה גם את הבחינה מטעם לשכת רואי החשבון יכולים להשתלב במסגרות שונות ולעבוד כחשבי שכר. הם יכולים להתברג בחברות פרטיות, בחברות ממשלתיות, בארגונים גדולים וגם בחברות קטנות. בנוסף, יכולים הבוגרים גם להשתלב במשרדי רואי חשבון המספקים שירותים ללקוחות בסדרי גודל שונים, בעמותות, במשרדי הנהלת חשבונות או אפילו לעבוד באופן עצמאי ולספק שירותים אלה לחברות ולארגונים בתחומים שונים, שאינם מעסיקים חשב שכר באופן קבוע כשכיר.

מוסדות לימוד מובילים

ישנן כיום מספר מסגרות לימודיות שמציעות קורס חשבי שכר – מסגרות הנחשבות למובילות בתחומן. הנה סקירה קצרה על כמה מהן: מכללת חשב, בעלת מספר סניפים הן בתל אביב והן בכפר סבא, שמציעה קורס חשבי שכר וכן קורסים נוספים הקשורים אל תחום הכלכלה, כמו קורס יועצי מס וקורס מנהלי חשבונות. מכללת מישלב שממוקמת בתל אביב, שמציעה קורס חשבי שכר יחד עם השתלמויות ועם ימי עיון. בוגרי הקורס יכולים להמשיך בתום תקופת הלימודים לקורס אחר – קורס שכר, המוצע גם הוא על ידי המכללה.

מכללת רמת גן היא מסגרת לימודית נוספת שמציעה אף היא קורס חשבי שכר, והיא נמצאת תחת פיקוח משרד התמ"ת ומועצת רואי החשבון.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן