לימודים בישראל

קורס יזמות עסקית

אנשים רבים חולמים להקים עסק, להרוויח מיליונים ובעיקר – להפוך את החלום שלהם, את הרעיון הקטן, למציאות עסקית מצליחה. קורס יזמות עסקית, המוצע כיום על ידי מסגרות לימודיות שונות בארץ, הוא ללא ספק הכתובת הנכונה להגשים את החלום, או לכל הפחות, ללמוד איך לעשות את זה. הקורס כולל מפגשים עיוניים לצד מפגשים מעשיים, החושפים את הסטודנטים אל תחום היזמות ומספקים להם את סל הכלים הגדול, שיעזור להם בהמשך.

קורס יזמות עסקית – למי הוא מתאים?

קורס יזמות עסקית מתאים לכל יזם "בנשמתו", המעוניין להקים עסק או חברה חדשה. הוא גם מתאים ליזם בעל עסק פעיל, המעוניין לקבל את הכלים כדי לפתח את העסק שלו בצורה הנכונה ולהגשים את המטרות שלשמן הוא הוקם. קורס זה מוצע במסלול של לימודי תעודה, ולכן מתאים לכל אלה שרוצים לשלב לימודים לצד עיסוקים אחרים, כמו עבודה וחיי משפחה (או קורסים נוספים) ויכולים להקדיש את הזמן ללימודים בעיקר בשעות אחר הצהריים והערב.

הקורס מתאים למי שמתעניין בעסקים או בתחום הפיננסים, למי שמעדיף קורס על פני לימודי מנהל עסקים אקדמיים,  ולמי שרוצה להעמיק בתחום היזמות. הוא יכול להתאים לבעלי ניסיון או לחסרי ניסיון וגם לאלה שמתעניינים בתחום עצמו ולאו דווקא מעוניינים להמשיך לעסוק בו אחר כך או לפתח רעיונות ומיזמים שונים.

מה לומדים בקורס יזמות עסקית?

הקורס כולל מפגשים המתמקדים בתחום באופן ישיר או עקיף וגם התנסות מעשית. במסגרת הקורס נחשפים הסטודנטים אל נושאים ואל תחומים שונים, כמו תמחור ותמחיר, רשויות המס, בניית אסטרטגיה שיווקית, ניתוח הסביבה התחרותית, הכנת תכנית עסקית, דרכי איסוף מידע, סיכויים מול סיכונים, תפיסת השיווק המודרנית, סוגים של תזרים מזומנים, כלים לפיתוח רעיונות ומימושם, יסודות להקמת עסק, יסודות הניהול הפיננסי, פרופיל היזם העסקי, פתיחת עסק הלכה למעשה, טיפול התנגדויות ועוד.

בנוסף, הקורס דן גם בנושאים כמו גיוס הון, יזמות בנדל"ן, מנגנון האקזיט, מודל איתור, מודל יזמות, ניתוח רעיונות עסקיים, ניתוח הצלחות יזמיות, תבניות להצלחה יזמית ועוד. נושאים אלה ונוספים מאפשרים לסטודנטים שבוחרים את הקורס וליזמים בתחילת דרכם, לרכוש כלים רבים ולפתח מיומנויות חשובות. הלמידה בקורס עוזרת להתמודד עם האתגר הרב שבתחום ועם סימני השאלה הרבים, שצצים לא אחת במהלך הדרך.

משך זמן הלימודים

משך תקופת הלימודים נקבע על ידי המסגרת הלימודית שמציעה את הקורס. לרוב מדובר בקורס שנמשך בין מספר חודשים לבין שנתיים, במסלול של לימודי ערב.

מחירי קורס יזמות עסקית

עלות הקורס משתנה ממוסד למוסד. העלות תלויה במשך הקורס וגם ברמתו. ישנן מסגרות לימודיות שמציעות למתעניינים מלגת לימודים, המוזילה את מחיר הקורס ומאפשרת להם להשתלב בו מבלי שיצטרכו להתמודד עם הוצאה כלכלית כבדה. בכל מקרה, לפני ההרשמה מומלץ לערוך סקר שוק, לפנות לכמה מוסדות לימוד שונים ולבדוק את העלויות. יש לקחת בחשבון שככל שהקורס ארוך ומתקדם יותר, העלות שלו בהתאם (תהיה גבוהה בהשוואה לקורסים קצרים, פחות מקצועיים).

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס יזמות עסקית יכולים להתחיל במימוש יוזמתם באופן מעשי ולהפוך את החלום שלהם למציאות. בסיום הקורס יכולים היזמים, שנמצאים בשלבים הראשוניים של הקמת העסק שלהם, להמשיך ולפתח אותו ואף לעזור לאחרים בעתיד. הם יכולים להתברג בחברות שונות העוסקות בגיוס משאבים ואסטרטגיה שיווקית ולעבוד בהן בתפקידים שונים הקשורים אל התחום.

מוסדות לימוד מובילים בתחום

ישנן כיום בארץ מספר מסגרות לימוד שמציעים את הקורס. חלקן מוכרות ומובילות וחלקן נחשבות לחדשות. הנה סקירה של כמה מהן: מרכזי מט"י – מרכזים לטיפוח יזמות עסקית נחשבים כיום לאחת המסגרות המובילות בתחום, זו המושכת אליה יזמים רבים המעוניינים לרכוש את הכלים הרלוונטיים ולפתח את המיומנויות הנדרשות לכל יזם. מרכזי מט"י מעמידים לרשות המתעניינים קורסי יזמות עסקית בכל רחבי הארץ, אותם מעבירים מיטב המרצים.

מוסד לימודים נוסף שמציע גם הוא קורס יזמות עסקית הוא המרכז הישראלי ליזמות – ISEMI, המעמיד לרשות המתעניינים קורס מקיף, הכולל את כל השלבים להקמת העסק ולקידומו. מוסד נוסף הוא Cash Flow, בעל 4 סניפים בארץ: ראשון לציון, הרצליה, ירושלים וחיפה, שמציע גם הוא קורס יזמות עסקית, הכולל שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן