לימודים בישראל

קורס ייעוץ משכנתאות

אנשים בוחרים לקחת משכנתא, בדרך כלל מחוסר ברירה, כדי לרכוש את דירת חלומותיהם. מכיוון שמדובר במסלולי משכנתא מסוגים שונים, האפשרויות העומדות לרשותם הן רבות ובדרך כלל מבלבלות, מה שמצריך סיוע של מומחים.

יועצי משכנתאות, בוגרי קורס ייעוץ משכנתאות, הם הכתובת המתאימה והם בעלי המקצוע בעלי ההכשרה הרלוונטית והכלים הנכונים, שיוכלו לסייע להם בכך. מדובר בקורס המוצע כיום על ידי מסגרות לימוד שונות בארץ, קורס פופולארי בשל הביקוש הרב ליועצים מוכשרים ומקצועיים.

למי מיועד קורס ייעוץ משכנתאות?

קורס ייעוץ משכנתאות הינו קורס המוצע במסגרת לימודי תעודה ומתאים לכל מי שרוצה להתמקצע בתחום ולעבוד בו באופן מעשי בתום תקופת הלימודים. מכיוון שמדובר בקורס ערב בדרך כלל, יכולים הבוחרים בו לשלב בין לימודים לעיסוקים אחרים, כמו עבודה ואף קורסים נוספים.

מה לומדים בקורס ייעוץ משכנתאות?

קורס זה כולל שיעורים מעשיים ושיעורים עיוניים. הוא מקנה לסטודנטים את כל הכלים הנדרשים מיועץ משכנתאות, כדי שיוכל להשתלב במוסדות שונים המתמחים במתן משכנתאות ובייעוץ למבקשים אותן. תוכנית הלימודים של הקורס חושפת את הסטודנטים אל תחום הנדל"ן ואל תחום האשראי וכוללת שיעורים המספקים מידע באשר לטכניקות הייעוץ השונות, לזיהוי צרכיו של הלקוח המתעניין במשכנתא ולבנייה של תמהיל מתאים, הרלוונטי לו.

הקורס עוסק גם באסטרטגיות שונות של הנחייה ושל ייעוץ וכמובן גם במסלולי המשכנתא המוצעים כיום בשוק. הלימודים מתבססים על הרצאות פרונטליות, על סימולציות, על דיונים בנושאים שונים וגם על תרגול מעשי ועל ניתוחי מקרה. הנה דוגמא לכמה נושאים שבהם מתמקד הקורס: דיני מקרקעין, קבוצות רכישה, ביטוח משכנתא, כלים לניהול משא ומתן, בדיקת כדאיות למחזור משכנתא, לוח שפיצר, הלוואת גישור, מס שבח ומס רכישה, תעודת זכאות ועוד.

בוגרי קורס ייעוץ משכנתאות מקבלים תעודת גמר, הניתנת להם על ידי המוסד הלימודי עצמו שבו הם השלימו את הכשרתם – תעודה המאפשרת להם להתברג במסגרות שונות הזקוקות ליועצים. מי שרוצה לקבל תעודת יועץ מורשה, הניתנת על ידי לשכת יועצי המשכנתאות בישראל, עליו לעמוד בבחינה חיצונית מטעמה של הלשכה. אולם, נכון להיום, כל אחד יכול לעבוד כיועץ משכנתאות ואין צורך בתעודה רשמית כלשהי.

משך זמן הלימודים

קורס ייעוץ משכנתאות אורך מספר חודשים וכולל בדרך כלל כ- 30 שעות לימוד. ישנן מסגרות לימודיות שמציעות קורסים מקיפים וארוכים יותר, וישנן כאלו שמציעות פחות. הלימודים מתקיימים בדרך כלל בשעות הערב ובמתכונת חד שבועית.

כמה עולה קורס ייעוץ משכנתאות?

עלות הקורס נקבעת על ידי המסגרת הלימודית שמציעה אותו, והיא תלויה במשך הקורס וגם בהיקף שלו. בדרך כלל מדובר במחירים הנעים בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים, אולם מרבית מסגרות הלימוד מציעות קורס כזה בעלות שנמוכה מ- 5,000 ש"ח.

כדאי לדעת: ישנן מסגרות לימוד שמציעות מלגת לימודים שמוזילה את עלות הקורס. מומלץ לבדוק זאת לפני ההרשמה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס

בוגרי קורס ייעוץ משכנתאות יכולים להשתלב במסגרות שונות ולעבוד כיועצים באופן מעשי. הם יכולים לייעץ הן למשפחות המעוניינות לקחת משכנתא והן ליזמי נדל"ן וגם למשקיעים המעוניינים בכך. הם יכולים לעבוד כיועצי משכנתאות בבנקים השונים, הם יכולים לעבוד כיועצים בגופים פרטיים המתמחים בכך וגם לספק את שירותיהם למתעניינים במשכנתא באופן עצמאי, כיועצים שאינם תלויים (כלומר, שאינם מייצגים גוף מסוים).

מוסדות לימוד מובילים בתחום

ישנם כיום בארץ מספר מוסדות לימוד שמציעים קורס ייעוץ משכנתאות, שבחלקם נחשבים למובילים בתחומם. הנה סקירה על כמה מהם: האוניברסיטה הפתוחה – מציעה קורס יועצי משכנתאות הכולל 50 שעות לימוד בבית הספר "תפנית" השייך ליחידה ללימודי החוץ של האוניברסיטה. המכללה למנהל בראשון לציון – מציעה מסלול הכולל 8 מפגשים, שבו שיעורים עיוניים וגם סדנאות שונות. מכללת סלע דעת כרמיאל – מציעה מסלול של 45 שעות אקדמיות ומכללת וידר משכנתאות רמת גן – עם מסלול של 32 שעות לימוד, המוכר על ידי לשכת יועצי המשכנתאות לישראל.

מוסדות לימוד נוספים שמציעים גם הם קורס יועצי משכנתאות הם: המכללה האקדמית אשקלון עם קורס של 40 שעות לימוד ומרכז פישמן לנדל"ן מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים שמציע קורס יועצי משכנתאות הכולל 16 מפגשים, אחת לשבוע.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן