לימודים בישראל

קורס מתא"ם

חשיבותו של קורס מתא"ם רבה מאוד שכן הוא מעלה מאוד את הסיכויים של הלומד בו להתקבל למסלול היוקרתי של לימודי פסיכולוגיה לתואר שני. קורס זה ניתן ללמוד במוסדות לימוד שונים, על ידי מדריכים מקצועיים. יש בנמצא מסלולים ללימוד עצמאי בשיעורים אונליין, יש קורסים הכוללים מספר פגישות מצומצם ויש גם קורסים מורחבים וכן כאלה הכוללים תרגול וסימולציות וכן חומר כתוב וספר המלווה את הקורס.

מהו מבחן מתא"ם?

על מנת לקבל את ההסמכה לעסוק בפסיכולוגיה קלינית או כדי להמשיך גם ללימודים גבוהים למטרות מחקר בפסיכולוגיה, לא די בלימודי התואר הראשון בלבד. יש צורך בלימודי התואר השני ולכן – תואר שני הוא התנאי לעיסוק במקצוע היוקרתי. מבחן מתא"ם מנפק ציון שנע בין 50 לבין 150. אין ציון שמשמעותו "עובר" או "נכשל" שכן זהו ציון יחסי שנועד להראות מהו מיקומו של כל נבחן ביחס לנבחנים האחרים.

מטרתו של המבחן – לאפשר לאוניברסיטאות למיין את הסטודנטים על פי מדד אובייקטיבי, אמין ומהיימן, וכך להחליט מי יתקבל ומי לא יתקבל ללימודי התואר השני בפסיכולוגיה. יש לציין שקבלת מועמד כזה או אחר מתבססת גם על ציוני התואר הראשון ולעיתים גם על ראיון קבלה. המבחן כולל שני חלקים – חלק אחד בודק את הידע אודות שיטות מחקר בפסיכולוגיה וחלק נוסף שכולל בדיקת ההבנה של קטעי קריאה מקצועיים (קטעי הקריאה הינם באנגלית, בדומה לספרות המקצועית המקובלת במקצוע הפסיכולוגיה).

מטרת קורס הכנה למתאם

מטרתו של הקורס הינה להכין את התלמיד לקראת הצלחה בבחינת מתא"ם. בקורס עונים על שאלות עיוניות ותיאורטיות, מתבססים על מבחנים לדוגמא מהשנים האחרונות ועורכים הדגמות של מקרים גם בצורה של סימולציות והדגמות. המטרה היא לאפשר לנבחן לממש את מקסימום הפוטנציאל הגלום בו ולהביא אותו לידי ביטוי ברגע האמת – במהלך הבחינה.

למי מיועד הקורס?

קןרס מתא"ם מיועד למועמדים לתואר מוסמך (M.A) בפסיכולוגיה. לאחר הבחינה, בתוך כחודש עד חודשיים, נשלחים ציוני הבחינה למוסדות הלימוד הרלוונטיים, כלומר כאלה שאושרו להעניק תארים מתקדמים בפסיכולוגיה.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

מכיוון שניתן למצוא קורסים שונים, ברמות העמקה והרחבה שונות, הרי שהיקף הלימודים איננו אחיד. קורס בסיסי יכול להימשך כחודש עד חודשיים. קורס מורחב יכול להימשך פרק זמן כפול מזה – שלושה חודשים ואפילו ארבעה.

קורס הכנה לבחינת מתא"ם – עלויות ומחירים

מחיריהם של קורסים לבחינת מתא"ם תלויים באורכו של הקורס ובמידת האינטנסיביות שלו. ככל שהקורס אינטנסיבי וארוך יותר, כך מחירו יהיה גבוה יותר. קורס בסיסי מקוצר הינו הזול ביותר.

היכן לומדים?

קורס מתא"ם ניתן ללמוד בכמה מוסדות המציעים מסלול הכנה. למשל: פתרונות – במקום קורסים הבנויים על פי מסלולים שונים, קיים קורס יחידני, למעוניינים ללמוד באופן עצמאי, קיים מסלול ובו שילוב של לימודים פרונטליים פלוס שיעורים בווידאו וסימולציות וקיים גם מסלול מקיף יותר, המוגדר על ידי מוסד הלימודים כאינטנסיבי במיוחד. גם באוניברסיטת תל אביב ניתן ללמוד קורס זה, במסגרת "אקסטה סטודנט", מרכז ללימודי קורסים שהוקם על ידי אגודת הסטודנטים. כיום, הקורס בשיתוף אופק מתא"ם. ניתן ללמוד גם ישירות באופק מתא"ם, בשלושה מסלולים לבחירה – מסלול אקספרס, מסלול בפגישות דו שבועיות או מסלול מורחב, הקורס מתקיים בכל רחבי הארץ.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן