לימודים בישראל

קורס ניהול עסקי

אנשי עסקים וגם בעלי תפקידים בכירים נדרשים להתמודד עם לא מעט משימות וגם עם אתגרים בלתי פשוטים במהלך עבודתם היום יומית, המצריכים מהם מיומנויות מיוחדות וגם יכולת ניהולית ברמה גבוהה. קורס ניהול עסקי, המוצע כיום על ידי מסגרות לימודיות שונות ברחבי הארץ, מציע את כל הכלים הנדרשים מכל אותם אנשים שרוצים להשתלב בתפקידי ניהול בכירים ולעבוד בסביבה עסקית כחלק מחברה גדולה, מארגון או מעסק בכל תחום שהוא. הקורס עוזר בפיתוח מיומנויות ניהוליות חשובות וחושף את המשתתפים בו אל העולם הניהולי-עסקי.

מהו קורס ניהול עסקי ולמי הוא מתאים?

קורס ניהול עסקי מציג למשתתפים בו את מורכבותו של הארגון העסקי ושל עולם העסקים באופן כללי ואת תורות הניהול השונות, העוזרות בהתמודדות עם האתגרים הרבים הנלווים לעולם זה. הקורס מתאים לבעלי תפקידים שונים, המעוניינים להתברג בתפקידים ניהוליים בכירים בחברות, בעסקים וגם בארגונים בסדרי גודל שונים ולכל מי שרוצה לקבל את הכלים הנדרשים מכל בעל תפקיד ניהולי.

הקורס מתאים גם לאלה שכבר עובדים בתפקידים ניהוליים, אך רוצים להרחיב את ידיעותיהם בתחום ולפתח את המיומנויות הניהוליות שלהם. מדובר בלימודי תעודה, ולכן זהו קורס מצוין למי שמחפש מסגרת לימודית ברמה גבוהה אך איננו מעוניין בלימודי מנהל עסקים אקדמאיים. בשל אופי הקורס, ניתן גם לשלב את הלימודים בו לצד עיסוקים אחרים, כמו עבודה במשרה מלאה, חיי משפחה וכדומה.

מה לומדים בקורס ניהול עסקי?

קורס ניהול עסקי כולל שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים. שיעורים אלה נוגעים בנושאים שונים הקשורים אל עולם העסקים, בין אם באופן ישיר ובין אם באופן עקיף. בין השיעורים: כלכלה, גיוס לקוחות, פיננסים, חשבונאות, לוגיסטיקה, רכש, שיטות ניהול שונות, שמירה על לקוחות, קבלת החלטות, שוק ההון והבורסה, שירות לקוחות, דיני עבודה, ניהול משאבי אנוש, פרסום וקידום מכירות, מיומנויות ניהול וגם תוכנות שונות המסייעות למנהל עצמו לבצע את עבודתו.

בתום הקורס נדרשים הסטודנטים לעבור בחינת גמר מטעם המוסד הלימודי עצמו כדי לקבל את תעודת הגמר. מי שרוצה יכול להמשיך ללימודי המשך כדי להרחיב את הידע שלו בתחום. לימודי פיתוח מנהלים וייעוץ ארגוני הם מסלולים רלוונטיים לבוגרי הקורס והם מוצעים במסגרת לימודי חוץ של המכללות השונות בארץ ובמסגרת לימודי תעודה.

משך זמן הלימודים

הקורס אורך לרוב מספר חודשים, אולם משך הקורס עצמו נקבע על ידי המסגרת הלימודית שמציעה אותו. בדרך כלל מדובר בקורס של 180 שעות לימוד במסגרת לימודי ערב.

מחירי קורס ניהול עסקי

עלות הקורס נקבעת על ידי המסגרת הלימודית שמציעה אותו, כשלרוב מדובר בסכום של בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים. ישנן מסגרות לימודיות שמציעות מלגת לימודים, המוזילה את העלות.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס ניהול עסקי יכולים להשתלב, לאור השתתפותם בקורס, במגוון רחב מאד של מסגרות. הם יכולים להמשיך בעבודתם או להתקדם לתפקידים בכירים שונים, תפקידים ניהוליים בתחומים שונים. ישנם בוגרי קורס ניהול עסקי הפותחים בתום הקורס עסק פרטי ומנהלים אותו בכוחות עצמם, לאור הכלים שקיבלו בקורס והמיומנויות החשובות שפיתחו במהלכו. בוגרי קורס זה יכולים להשתלב במשרות בכירות ובמשרות ניהוליות בתחום ההייטק, בתחום הפיננסים, בחברות כוח אדם, במשרדי פרסום, במערכות הבריאות השונות וגם בעסקים פרטיים המתמחים בתחומים שונים.

מוסדות לימוד מובילים בתחום

ישנן כיום בארץ מספר מסגרות לימוד שמציעות את הקורס, וזאת לצד קורסים נוספים בתחומים משיקים. מוסדות הלימוד המובילים בתחום זה שמציעים קורס ניהול עסקי הם: המכללה למנהל, בעלת סניפים בכל רחבי הארץ ומרצים מן השורה הראשונה. המכללה מציעה מסלול של לימודי ניהול עסקי במסגרת לימודי תעודה. הקריה האקדמית אונו מציעה אף היא קורס ניהול עסקי במסגרת לימודי תעודה והמשך וכך גם היחידה ללימודי חוץ של המכללה האקדמית אשקלון.

מכללות נוספות בארץ שמציעות אף הן את הקורס הן: המכללה האקדמית גליל מערבי, מכללת רמת גן, המכללה לניהול שבקרית ביאליק, המכללה להשתלמויות רופין והמכללה האקדמית כנרת שבעמק הירדן. בכל אחת ממסגרות הלימוד הללו יכולים הסטודנטים להתנסות בתחום הלימודי עצמו, ללמוד לא מעט על העולם העסקי ולקבל את הידע הנדרש ממנהל. מסגרות אלו מציעות מרחב לימודי נוח, כיתות מרווחות, מרצים מקצועיים ושיעורים המתמקדים בנושאים רלוונטיים המתעדכנים לעתים קרובות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן