לימודים בישראל

קורס ניהול פרויקטים

בעלי תפקידים שונים מוצאים את עצמם מתמודדים עם אתגרי ניהול פרויקטים חדשים, אתגרים בלתי פשוטים המצריכים מיומנויות מיוחדות וגם כלים שונים שיעזרו בניהול הפרויקט עצמו. בין אם מדובר בפרויקטים ארוכי טווח של כמה חודשים או אפילו של שנים ובין אם פרויקטים קצרי מועד – ניהולם הוא ללא ספק משימה מורכבת ומאתגרת, בעיקר כאשר רוצים להגיע אל היעד שהוגדר מראש ולהגשים את המטרה.

קורס ניהול פרויקטים עוזר בפיתוח המיומנויות הנדרשות לניהול הפרויקט והוא מציע מגוון רחב של כלים שיעמדו לרשותו של המנהל.

מהו קורס ניהול פרויקטים ולמי הוא מתאים?

קורס ניהול פרויקטים מתאים בעיקר לבעלי תפקידים בכירים, תפקידים ניהוליים, בין אם אלה בעלי עסקים למיניהם, מהנדסים בכירים, אנשי מחשבים, מנהלי פיתוח, טכנאים או הנדסאים. הקורס מתאים לכל מי שרוצה לרכוש כלים מעשיים להובלת פרויקטים בתחומים שונים ולניהול נכון של תהליכי העבודה הלוקחים בו חלק. בקורס בוחרים לרוב גם לא מעט מנהלי פרויקטים בראשית דרכם, כחלק מהכנתם לקראת פרויקט גדול וחשוב, וכן כאלה המספקים שירותים שונים בנושאי פרויקטים למיניהם.

הקורס, כפי שניתן להבין משמו, שם דגש רב מאד על שלבי הפרויקט השונים ועל צורות הניהול הנכונות שיעזרו בקידומם. המטרות העיקריות של הקורס הן לחשוף את המשתתפים בו אל תהליכי הפרויקט ואל האופן שבו הוא בנוי, להכיר את הטרמינולוגיה הייחודית לעולם זה, להכיר את הכלים הנדרשים מכל מנהל פרויקטים וגם לתרגל באופן מעשי את הכלים שנלמדו במהלך הקורס.

מה לומדים בקורס ניהול פרויקטים?

קורס ניהול פרויקטים מוצע כיום במסגרת מתכונות לימוד שונות, והוא מותאם נקודתית למנהלי פרויקט בתחומים שונים. למשל, ישנו קורס ניהול פרויקטים המתאים לאנשי מחשבים, ישנו קורס כללי יותר או כאלה המתמקדים במערכות מידע ועוד. הקורס כולל שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים והוא מציע כלים מעשיים חשובים, שיעזרו למנהל הפרויקט להתמודד עם מצבים שונים לאורכו של הפרויקט עצמו.

הקורס כולל, בין היתר, סימולציות המשמשות כתרגול עבור הסטודנטים והתנסות בפועל בתכנים הנלמדים, וגם שיעורים בהם לומדים על תוכנות חשובות ועל כלים ממוחשבים המשמשים לצורכי הניהול.

השיעורים מתמקדים בנושאים שונים הקשורים לניהול פרויקטים, כמו ניהול סיכונים, עלות ותקציב, הבטחת איכות, בדיקות היתכנות, שימוש במערכות מידע, ניהול חוזים והתקשרויות, בחירת חלופות, שיתופי פעולה, תהליכי עבודה ומבנה הארגון, גורמי הצלחה וגורמי כישלון, תורת האילוצים, ניהול סיכונים, מחזור חיי פרויקט, אינטגרציה בין תהליכים ועוד.

משך זמן הלימודים

קורס ניהול פרויקטים אורך לרוב מספר חודשים, וכולל כ-120 שעות לימוד אקדמיות. בנוסף, הוא כולל בדרך כלל גם תוספת של שעות המוקדשות כולן לפרויקט גמר.

מחיר קורס ניהול פרויקטים

עלות הקורס נקבעת על ידי המסגרת הלימודית עצמה ועומדת לרוב על סכום של בין כמה מאות שקלים לכמה אלפי שקלים בהתאם לאורך הקורס ולתכנים השונים שהוא מציע. ישנן מסגרות לימוד שמציעות מלגת לימודים למתעניינים, המוזילה את העלות. כדאי לבדוק זאת מראש, לפני ההרשמה ללימודים.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס ניהול פרויקטים יכולים להתחיל לעבוד בפועל כמנהלי פרויקט ולהשתלב בתפקידים בכירים יותר במקום עבודתם. בוגרי קורס זה עובדים לרוב בחברות הייטק, בחברות המתמחות בנושאי מחשוב שונים או במערכות מידע.

מוסדות לימוד מובילים בתחום

ישנן כיום בארץ לא מעט מסגרות לימודיות שמציעות מסלול זה כחלק מלימודי החוץ ומלימודי התעודה שלהן. הנה סקירה של כמה מהן:

המכון הטכנולוגי שבחולון – מציע קורס ניהול פרויקטים הכולל 80 שעות אקדמיות במסגרת 20 מפגשים במתכונת ערב, מכללת ג'ון ברייס – מכללת הייטק שמציעה את הקורס במסלול של 40 שעות אקדמיות במסגרת לימודי יום או ערב, המרכז הישראלי לניהול (המי"ל) – מציע את הקורס במסלול של 120 שעות לימוד אקדמיות וכן הקריה האקדמית אונו – במסלול לימוד הכולל 112 שעות לימוד אקדמיות.

מסגרות לימוד נוספות שמציעות גם הן את הקורס: מכון שיפור, עזריאלי לימודי המשך, היחידה ללימודי חוץ של הטכניון, המכללה למנהל, בית הספר תפנית של האוניברסיטה הפתוחה, מכללת מישלב, מכללת אתגר, המכללה העסקית של לשכת המסחר תל אביב ואזור המרכז והמכללה לטכנולוגיות הקלינטק והסביבה.

בכל מסגרות לימוד אלו מנחים את הסטודנטים מרצים מן השורה הראשונה בעלי ניסיון בתחום הפרויקטים, ומוצעות להם כיתות לימוד מרווחות ונוחות ושיעורים מגוונים, הבוחנים את הנושאים הנלמדים מזוויות מעניינות ושונות.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן