לימודים בישראל

קורס פיתוח אפליקציות

כולנו משתמשים באפליקציות שבטלפון החכם שלנו – מי יותר ומי פחות – והן תופסות לא מעט משעות היממה שלנו. האפליקציות משרתות אותנו רבות והופכות, במידה מסוימת, את חיינו לפשוטים הרבה יותר. הן מספקות לנו מידע רב על נושאים מגוונים ועל תחומי ידע שונים, הן מאפשרות לנו לבצע פעולות שונות וגם להשתמש בשירותים ממגוון סוגים, וכל זאת בלחיצת כפתור בלבד ולעיתים אפילו מבלי לצאת מהבית.

קורס פיתוח אפליקציות נחשב כיום לאחד הקורסים המבוקשים בתחום, והוא מושך אליו רבים. מציעות אותו לא מעט מסגרות לימודיות שונות ברחבי הארץ המתמחות בלימודי מחשבים או לימודי הייטק, החושפות את המשתתפים בקורס אל עולם האפליקציות המאתגר.

למי מיועד קורס פיתוח אפליקציות?

קורס פיתוח אפליקציות מתאים לכל מי שרואה את עצמו עוסק באופן מקצועי בתחום זה. הקורס מתאים למי שאיננו מעוניין בלימודים גבוהים אקדמיים, כי אם בלימודי תעודה בלבד. הוא מתאים למי שרוצה לשלב לימודים לצד עבודה במשרה מלאה וגם לצד עיסוקים אחרים, למי שמחפש מסגרת לימודית גמישה, אך יחד עם זאת – מקצועית ביותר. הקורס מתאים לבעלי הכרות עם עולם המחשבים ועם יכולת טכנית ברמה גבוהה.

קורס זה מתאים גם למי שרוצה לפתח לעצמו אפליקציה מבלי שיצטרך לפנות לבעל מקצוע לשם כך. מדובר אמנם בקורס מקצועי שאיננו מתאים לחובבנים, אך אלה שמתחברים אל עולם המחשבים, גם אם תחום עיסוקם הוא אחר, קורס כזה יכול להיות הכתובת המתאימה עבורם.

תחומי הלימוד בקורס פיתוח אפליקציות

קורס פיתוח אפליקציות נועד להכשיר את הסטודנטים הלוקחים בו חלק בפיתוח אפליקציות המתאימות לטלפונים החכמים, בין אם מדובר במכשירי אנדרואיד או במכשירי אייפון על דגמיהם השונים. הקורס מעניק למשתתפים בו את כל הכלים הנדרשים להם כדי שיוכלו לפתח אפליקציות לפלטפורמות שונות וגם חושף אותם לתכנים שונים.

במהלך הקורס משתתפים הסטודנטים בשיעורים עיוניים וגם מתנסים בפועל בפיתוח אפליקציות מסוגים שונים. בין נושאי הלימוד השונים בקורס פיתוח אפליקציות אפשר למצוא: שילוב של ווידאו וסאונד באפליקציה, היכרות עם הפלטפורמות הקיימות כמו אנדרואיד למשל, שילוב של גרפיקה ממוחשבת באפליקציה, תכנות בשפת JAVA, היכרות עם התכנות בסביבת Google Play ועוד.

משך זמן הלימודים

משך הקורס נקבע על ידי מסגרת הלימודית עצמה ובהתאם למידת המורכבות שלו. באופן כללי מדובר בקורס שנמשך בין מספר שבועות לכמה חודשים, עד לתקופה של שנה.

מחירי קורס פיתוח אפליקציות

עלות הקורס נקבעת על ידי המסגרת הלימודית. בדרך כלל מדובר בעלות של בין כמה אלפי שקלים לכמה עשרות אלפי שקלים.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס פיתוח אפליקציות יכולים להשתלב במגוון רחב של מסגרות. הם יכולים לעבוד בחברות המתמחות בפיתוח אפליקציות או להציע את שירותיהם באופן עצמאי, כפרילנס. מי שרוצה יכול להמשיך בתום התקופה גם ללימודים מתקדמים יותר כדי לפתח את מיומנויותיו ולרכוש ידע נוסף.

לאור יכולתן של האפליקציות לקדם עסק ולמשוך אליו לקוחות רבים, בעלי עסקים גילו לאחרונה את יתרונותיהן של האפליקציות והם מעוניינים בפיתוח אפליקציה ייחודית לעסק שלהם. הצורך הזה הוליד ביקוש רב לאנשי מקצוע המתמחים בפיתוח אפליקציה, בין אם לסביבת אנדרואיד ובין אם לאייפון. בוגרי קורס פיתוח יכולים לסייע לעסקים אלה ולפתח עבורם אפליקציות ברמה גבוהה, המתבססות על הידע הרב שרכשו במהלך הקורס.

מוסדות לימוד מובילים

ישנן כיום בארץ מסגרות לימוד רבות המציעות מסלול לימודים של קורס פיתוח אפליקציות. מסגרות אלו מעסיקות מרצים מן השורה הראשונה, המתמחים בתחום ומכירים אותו לעומק. הנה סקירה קצרה על מספר מוסדות לימוד המציעים קורס פיתוח אפליקציות: ג'ון ברייס, מדיאטק הייטק, לימודי החוץ של הטכניון, HIT חולון, אורט סינגאלובסקי, מכללת נס, מכללת סלע, האקר יו, מכללת דעת השרון והמכללה הטכנולוגית תל חי.

כל אחת ממסגרות הלימוד הללו מציעה לסטודנטים הבוחרים בה כיתות לימוד נוחות, אמצעים טכנולוגיים חדשניים המלווים אותם במהלך תקופת הלימודים וגם מרצים ברמה גבוהה. חלקן מהן מציעות גם קורסים נוספים, שיכולים להיות המשך ללימודים אלה, קורסים בנושאים הקשורים למחשבים ולטכנולוגיות. מוסדות לימוד אלה פזורים בכל רחבי הארץ ולחלקם יש כמה סניפים, כדי לספק מענה לסטודנטים רבים המחפשים מסגרת לימודית מקצועית הקרובה למקום מגוריהם. ישנן מסגרות לימודיות בתל אביב ובערים השכנות, בחיפה ובסביבתה וגם בבאר שבע ובאזור הדרום.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן