לימודים בישראל

קורס NLP

שיטות טיפול אלטרנטיביות רבות בימינו מסייעות לנו להתמודד עם אתגרי החיים השונים. כזו היא שיטת ה- NLP, עליה אנו שומעים לא מעט בשנים האחרונות, ולא בכדי. קורס NLP מאפשר לבוגריו להתברג בתחום הטיפולי, תוך התמקדות בשיטת הטיפול המתבססת על דמיון מודרך.

הקורס מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים ממטפל מקצועי וכן חושף אותם לאחת משיטות הטיפול המרתקות ביותר כיום. הקורס מוצע על ידי מספר מסגרות לימוד שונות ומעבירים אותו מרצים מקצועיים שבחלקם גם עוסקים בתחום זה באופן מעשי.

מה זה NLP?

NLP, ראשי התיבות של Neuro Linguistic Programming, הינה שיטת טיפול ייחודית שמטרתה שינוי מחשבתי, שינוי דפוסים אוטומטיים והרגלים הגורמים לנו לסטות ממסלול חיינו ומהווים גורמים מעכבים. ה- NLP פותחה בארצות הברית בשנות השבעים של המאה העשרים על ידי פרופסור ג'ון גרינדר וריצ'ארד בנדלר ומשמשת כיום כשיטת טיפול פופולארית בכל העולם, לרבות בישראל. מדובר בשיטת טיפול המיושמת בפורמט של "אחד על אחד" או במסגרת סדנאות.

הטיפול מתבצע באמצעות שיחה, שהוכחה ככזו המצליחה להשפיע על המערכים הנוירולוגיים שלנו בגוף בדומה להיפנוזה קלינית. שיטת טיפול זו יכולה לטפל במגוון רחב מאד של בעיות, לשנות דפוסי התנהגות, לשנות אמונות מגבילות, לשנות ערכים נוקשים, רגשות קשים ועוד.

קורס דמיון מודרך NLP

קורס דמיון מודרך NLP מוצע כיום על ידי מוסדות לימוד שונים בארץ במסגרת לימודי תעודה המוצעים ברמות שונות (מתחילים, בינוניים ומתקדמים). הקורס מתמקד בשיטת טיפול זו הנחשבת לשיטת טיפול אלטרנטיבית וכולל שיעורים עיוניים, שבחלקם גם בוחנים שיטות טיפול קונבנציונאליות, וכמובן גם שיעורים מעשיים, המאפשרים לסטודנטים להתנסות בטיפול עצמו ולפתח את המיומנויות הנדרשות ממטפל מקצועי.

משך הקורס הינו לרוב מספר חודשים, עם אפשרות להמשיך לקורס הבא, המתקדם יותר.

למי מתאים קורס NLP?

קורס NLP מתאים לכל מי שרואה את עצמו עוסק בתחום או מתעניין בו ורוצה לקבל עליו כמה שיותר מידע. הקורס הינו קורס תעודה, הנערך לרוב בשעות אחר הצהריים והערב, מה שהופך אותו לכזה המתאים גם לכל מי שרוצה לשלב לימודים לצד עבודה ועיסוקים אחרים, לרבות חיי משפחה. הקורס מתאים למי שרוצה להתקדם בתחום ובעל ניסיון קודם ראשוני. הוא גם מתאים למטפלים המתמקדים ברפואה המשלימה ורוצים להיחשף לשיטת טיפול נוספת וכן גם לחסרי ניסיון.

מה לומדים בקורס NLP?

הקורס כולל התייחסות לנושאים שונים, כמו שיטות הרפיה, יצירת תהליכי שינוי, שחזור זיכרונות, שינוי הרגלים, תקשורת עם הלא מודע, טיפול בפוביות, שחרור מתלות, ריפריימינג, עוגנים, רמזי עיניים ועוד. נושאים אלה מאפשרים למטפל לסייע למטופליו, הבוחרים בשיטת טיפול זו, בבעיות שונות בהן הם נתקלים במהלך החיים – בעיות שאינן תמיד מצליחות להיפתר בשיטות טיפול אחרות, ובמיוחד בכאלו הנחשבות למסורתיות יותר. השיעורים המעשיים של הקורס חושפים את הסטודנטים אל טכניקות הטיפול השונות, המאפשרות זיהוי מסרים של הלא מודע ועיצובם מחדש.

מחיר קורס NLP

עלות הקורס נקבעת על ידי המוסד הלימודי עצמו. מדובר בדרך כלל בעלות של כמה אלפי שקלים או של כמה עשרות אלפי שקלים, בהתאם למשך הלימודים ולרמתם. ישנן מסגרות לימוד שונות בארץ שמציעות אף הן את הקורס, ומעמידות לרשות המתעניינים מלגות לימוד המוזילות את עלותו.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

בוגרי קורס NLP יכולים לעבוד כמטפלים מקצועיים באופן פרטי ולפתוח קליניקה המתמחה בכך. אחרים יכולים לעבוד כשכירים בקליניקות המציעות טיפולים משלימים וכן במרפאות שונות ברחבי הארץ.

מוסדות לימוד מובילים

בשל הביקוש הרב ללימודים אלה וגם בזכות חשיפתה של שיטת הטיפול ברחבי העולם כולו, יכולים המתעניינים בתחום למצוא כיום בארץ לא מעט מסגרות לימוד המציעות את הקורס. הנה סקירה של כמה מהן: מכללת רטר מציעה קורס NLP המיועד למאמנים ולכל המתעניינים בתחום. הקורס מוצע בחסות הפקולטה לבריאות ולרווחה של אוניברסיטת חיפה ובחסות בית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן. הוא מוכר גם לגמול השתלמות עבור מורים בשנת שבתון והוא נחשב כיום לאחד המבוקשים בארץ.

מכללת קגן היא מוסד לימודי נוסף המציע אף הוא את הקורס. המכללה מציעה את הקורס ברמות שונות, מהרמה הבסיסית ביותר ועד לרמת Ph.D. סניפי המכללה נמצאים בקריית חיים ובגבעת שמואל ומאפשרים לכל מי שרוצה להתמקצע בתחום ליהנות ממסגרת לימודית ברמה גבוהה.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן