לימודים בישראל

קורס QA

קורס QA, המכונה גם "קורס בדיקת תוכנה", שייך לעולם המחשבים ומאפשר לבוגריו להתברג במסגרות שונות, לרבות חברות הייטק מצליחות ומובילות. הקורס מעמיד לרשות הבוגרים כלים חשובים שיוכלו לעזור להם בהמשך, בעבודתם כבודקי תוכנה, וכן עוזר בפיתוח מיומנויות חשובות הנדרשות מכל מי שרוצה לעסוק בתחום.

מכיוון שלכל חברה, לכל ארגון או עסק, חשוב לעבוד עם תוכנות איכותיות או לפתח ולייצר כאלו, הדרישה לבעלי הכשרה מתאימה בתחום היא רבה מאוד. זו גם הסיבה בעטיה כל שנה מצטרפים למסלול לימודי זה צעירים רבים אחרים הצבא, המעוניינים לעבוד בתחום.

מהו קורס בדיקת תוכנה QA?

כאמור, קורס QA שייך לתחום לימודי הייטק ומחשבים ומתמקד בנושאים הקשורים לאבטחת איכות. הקורס פופולארי ביותר בקרב הסטודנטים כיום, שכן התוכנות השונות משמשות אותנו כמעט בכל תחום בחיינו ומהוות חלק בלתי נפרד מחברות, מארגונים ומעסקים בסדרי גודל שונים. הקורס מוצע כיום במסגרת מסלול לימודי תעודה לרוב, מסלול לימודי קצר יחסית המקנה בסופו תעודה מקצועית מוכרת.

למי מתאים הקורס?

קורס בדיקת תוכנה מתאים לכל מי שרוצה לשלב לימודים לצד עבודה, לימודים לצד עיסוקים אחרים כמו חיי משפחה, תחביבים או אולי גם קורסים נוספים. הקורס מתאים למי שרואה את עצמו עובד בתחום, מתמקצע בו ומשתלב במסגרות השונות הזקוקות לעובדים בתחום. זהו קורס שמתאים גם לאנשים העובדים בתחומים אחרים שאינם קשורים לכך ומעוניינים בהסבה מקצועית ובאפשרויות תעסוקתיות נוספות. מכיוון שמדובר במקצוע עם פוטנציאל לשכר גבוה, רבים מעוניינים להשתלב בקורס כדי שיוכלו, בסיומו, לעבוד כבודקי תוכנה בחברות הנחשבות למובילות בתחומן.

מה לומדים בקורס QA?

קורס QA כולל מפגשים עיוניים וגם מפגשים המאפשרים לסטודנטים להתנסות באופן מעשי בתחום ולפתח את המיומנויות הנדרשות מבודקי תוכנה. הקורס עוסק במספר נושאים הקשורים אל התחום באופן ישיר ובאופן עקיף. בין התחומים הנלמדים: תקני איכות בינלאומיים, עקרונות האיכות, גורמי האיכות, ציוד מדידה ובדיקה, אימות האיכות, מערכות מדידה שונות לצורך בחינת האיכות, כלכלת האיכות, מערכות איכות מתקדמות, ביקורת סטטיסטית ועוד.

משך זמן הלימודים

משך זמן הלימודים נקבע על ידי המסגרת הלימודית שמציעה אותם, אולם לרוב מדובר בפרק זמן של מספר חודשים, הכוללים 100 שעות לימוד עד 300 שעות לימוד.

כמה עולה קורס QA?

עלות הקורס נקבעת על ידי המוסד המציע אותו. בדרך כלל מדובר בסכום של כמה אלפי שקלים. מסגרות לימודיות שונות בארץ מציעות למתעניינים בקורס זה מלגת לימודים, המוזילה את העלות ומאפשרת להם להשתלב בקורס מבלי שיצטרכו למצוא את עצמם בקשיים כלכליים. בכל מקרה, מומלץ לפנות למספר מסגרות לימוד שונות ולבדוק מולן את העלויות לפני ההרשמה. יש לקחת בחשבון הבדלים בין קורס לקורס, הבאים לידי ביטוי במספר שעות הלימוד בדרך כלל.

אפשרויות תעסוקה בסיום הקורס

אפשרויות התעסוקה העומדות לרשות בוגרי הקורס הן רבות ומגוונות. אפשר למצוא כיום כמעט בכל חברה, ארגון וגם עסק גדול בודקי תוכנה, העובדים לצד מהנדסים ומפתחים. ישנו ביקוש רב לבוגרי קורס QA בעלי הכשרה רלוונטית וכלים מקצועיים שונים הנדרשים לצורך התפקיד.

נכון להיום, שכרם של בוגרי קורס זה שמשתלבים בחברה מסוימת כבודקי תוכנה, עומד על בין 9,000 ₪ ל- 12,000 ₪ נטו, לאחר שצברו 5 שנות ניסיון. בוגרי קורס ללא ניסיון יקבלו בדרך שכר חודשי העומד על בין 6,500 ₪ ל- 8,500 ₪. מי שמתקדם בתפקיד והופך עם הזמן למנהל צוות QA, שכרו צפוי לעמוד על בין 11,000 ₪ ל- 13,000 ₪.

מוסדות לימוד מובילים

ישנם כיום בארץ מספר מוסדות לימוד המציעים קורסים רבים בתחום של לימודי מחשבים, לרבות קורס QA. חלק ממוסדות לימוד אלה נחשבים למובילים ולמוכרים בתחומם וחלקם חדשים. הנה סקירה על כמה מוסדות לימוד מובילים המציעים את הקורס:

 • הטכניון – במסגרת לימודי החוץ המוצעים על ידי קמפוס ירושלים. מדובר בתכנית לימודים בת 200 שעות לימוד, המתנהלת למשך תקופה של 5 חודשים.
 • המכללה למנהל – מציעה אף היא קורס QA שאורכו 350 שעות לימוד.
 • האקר יו – מציעה קורס QA שנמשך כ- 10 חודשים.
 • ג'ון ברייס – מציעה מסלול לימודי בן 470 שעות, ומסלול נוסף שנפתח עבור אזור הצפון ומתקיים בחיפה, הכולל 256 שעות לימוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן