לימודים בישראל

תואר ראשון במוסיקה

תחום המוסיקה מאפשר להצליח גם ללא לימודים אקדמיים, באמצעות כישרון והתמדה בלבד (וכמובן שגם טיפת מזל לא תזיק). יחד עם זאת, לימודי תואר ראשון במוסיקה מקנים ידע יקר ערך, עיוני ומעשי גם יחד.

בין מוסדות הלימוד המציעים לימודי מוסיקה לתואר ראשון הינם: אוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בר אילן, בית הספר הגבוה למוזיקה Muzik, מכללת הד (בשיתוף פעולה עם הקריה האקדמית אונו) ומכללת לוינסקי.

לימודי מוסיקה לתואר ראשון במכללת לוינסקי

לימודי המוסיקה במכללת לוינסקי מקנים תואר ראשון במוסיקה ובמקביל תעודת הוראה בחינוך מוסיקלי.

על מנת להתקבל ללימודים אלה יש צורך בבגרות מלאה עם ממוצע 92 ומעלה או לחילופין ציון התאמה 525 או יותר. בנוסף עוברים המועמדים מבחן תיאורטי במוסיקה, מבחן פיתוח שמיעה וראיון קבלה שבמהלכו הם מבצעים קטעי נגינה ושירה.

לימודים אלו נמשכים 4 שנים וניתן לבחור במסלול המתקיים תוך שיתוף פעולה עם בית ספר "רימון" – מסלול שבו בשנה הראשונה לומדים אך ורק ברימון וב- 3 השנים הבאות לומדים במקביל ברימון ובלוינסקי וכן מתנסים בהוראה.

כמו כן ניתן ללמוד במכללת לוינסקי לחינוך לתארים מתקדמים במוסיקה.

תואר ראשון במוסיקה במכללת הד

תוכנית הלימודים של מכללת הד ושל הקריה האקדמית אונו שמה דגש על הקניית שליטה מלאה בכל האספקטים של המוסיקה: מילים, לחן, ביצוע, הקלטה, הפקה, שיווק, ועל מנת להתקבל אליה יש צורך בבגרות מלאה, מעבר ראיון אישי, מבדק מוסיקלי ומעבר מבחן תיאורטי בתחום המוסיקה.

הלימודים מתקיימים בקמפוס חדיש ומאובזר להפליא בדרום תל אביב, בסביבה שוקקת חיים ומעוררת השראה, ולאחר מכן בקריה האקדמית אונו עצמה. משך הלימודים 4 שנים, והם מורכבים מקורסי חובה דוגמת קומפוזיציה, אלתור, מוסיקה ומחשבים (לימוד תוכנות רלוונטיות) וקורס הגשת שיר, וקורסי בחירה דוגמת ניצוח סימפוני, תולדות הג'אז ומוסיקה מן המזרח.

חשוב לציין שנכון לקיץ 2014 עדיין לא התקבל אישור סופי מהמל"ג לגבי הענקת התואר הראשון.

לימודים באוניברסיטת בר אילן

על מנת להתקבל למחלקה למוסיקה של אוניברסיטת בר אילן יש לעבור מבחני כניסה הכוללים תיאוריה ותיווי, פיתוח שמיעה, נגינה בכלי (על מנת להשתבץ באחת מקבוצות הביצוע במסגרת המחלקה) והרמוניה ליד מקלדת (על מנת להשתבץ לרמה המתאימה).

ניתן לבחור בין לימודי תואר ראשון בטכנולוגיות מוסיקליות (ראשי / מורחב), תואר ראשון + תעודת הוראה (ראשי / מורחב) ותואר ראשון במגמת מוסיקה (ראשי / מורחב / משני / דו חוגי), כשברוב המקרים האוניברסיטה מעודדת את הסטודנטים ללמוד לצד המוסיקה תואר נוסף על מנת להעשיר את יכולותיהם ולפתוח דלתות נוספות בתום הלימודים.

בוגרי תואר ראשון במוסיקה יכולים ללמוד בבר אילן לתואר שני ב- 3 מגמות: מוזיקה, תרפיה במוזיקה וקומפוזיציה.

תואר ראשון במוסיקה באוניברסיטת תל אביב

בית הספר למוסיקה של אוניברסיטת תל אביב מציע מספר מסלולי לימוד (למשל, מסלול לכלי תזמורת, מסלול לקומפוזיציה ועוד). הלימודים נמשכים 3 שנים, ומדי שנה מתקבלים 100 סטודנטים (מתוכם 80 נגני כלי תזמורת) למסלול המעניק פטור מלא משכר הלימוד.

באוניברסיטת תל אביב מוצעים גם לימודי תואר שני בתחום.

בית ספר Muzik

Muzik, בית ספר גבוה ליצירת והפקת מוזיקה, מכשיר בוגרים רבי יכולות בתחום המוסיקה אולם על מנת לקבל תואר ראשון יש צורך בלימודי המשך – או באוניברסיטה הפתוחה (לקראת BA באמנויות) או ב- LIPA, מוסד לימוד יוקרתי במיוחד שהוקם על ידי לא אחר מאשר פול מקרטני, ושבו ניתן לזכות בתואר ראשון במוסיקה או בטכנולוגיות סאונד.

תנאי הקבלה כוללים מבחן שמיעה, מבחן קצב, אודישן בנגינה או שירה, מבחן בסיסי בכל הקשור לתיאוריה של המוסיקה וראיון אישי. הלימודים נמשכים 3 שנים, כשבכל שבוע ישנם 4-5 ימי לימוד ובכל אחד מהם 4-5 שעות לימוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן