לימודים בישראל

תואר ראשון באוניברסיטת תל אביב

חשיבותם של לימודים גבוהים בימינו מביאה יותר ויותר צעירים, ובעצם לא רק צעירים אלא בני כל הגילאים, לחפש מסלול מתאים שיכשיר אותם למקצוע מתגמל. אוניברסיטת תל אביב היא אחד ממוסדות הלימוד הבולטים והמבוקשים עם למעלה מ-30,000 סטודנטים (לתואר ראשון כמו גם שני ושלישי) ושורה ארוכה של בוגרים מפורסמים לאורך למעלה מ-50 שנות פעילות (הקמפוס הנוכחי ברמת אביב החל לפעול ב-1964, והוא מהווה למעשה איחוד של מספר מוסדות לימודים אקדמיים שפעלו בתל אביב שנהנתה מתנופת פיתוח מואצת באותם שנים).

הכרה בינלאומית

אוניברסיטת תל אביב נחשבת לאחת המובילות בארץ, ובמובנים רבים גם בעולם, והדבר בא לידי ביטוי בדירוגים בינלאומיים שונים: כך לדוגמה בשנת 2015 דירגה רויטרס את האוניברסיטה במקום ה-75 בעולם (והראשון בישראל) מבחינת רמת החדשנות (הטכניון, אגב, דורג במקום ה-76). גם עפ"י חברת המחקר פיצ'בוק, שבחנה את היקף גיוסי ההון של היזמים בוגרי האוניברסיטאות השונות, זו של תל אביב היא הטובה ביותר בארץ (וה-9 בעולם!).

הוכחה נוספת לכך שכדאי ללמוד באוניברסיטת תל אביב תואר ראשון היא שמבחינת מספר הבוגרים שהשתלבו בעבודה בגוגל אוניברסיטה זו מדורגת במקום ה-20 בעולם והיא למעשה היחידה בדירוג זה ששפת הלימודים בה אינה אנגלית.

9 פקולטות, עשרות מסלולי לימוד לתואר ראשון

למי שרוצה ללמוד באוניברסיטת תל אביב לתואר ראשון ממתינות 9 פקולטות שמציעות עשרות מסלולי לימוד לתואר זה (וכמובן גם מבחר רחב של אפשרויות של לימודי תואר שני).

הפקולטות הן: רפואה, מדעי החיים, מדעי החברה, מדעי הרוח, משפטים, אמנויות, ניהול, מדעים מדויקים והנדסה.

בין מסלולי הלימוד לתואר ראשון: מדעי החיים ומדעי הרפואה (תואר כפול), הפרעות בתקשורת, סיעוד, מתמטיקה וסטטיסטיקה וחקר ביצועים, מדעי כדור הארץ, ביולוגיה עם הדגש על אבולוציה ואקולוגיה, הנדסה ביו רפואית, הנדסת תעשייה וניהול, היסטוריה של המזרח התיכון ואפריקה, ערבית ואסלאם, בלשנות שמית, תרבות צרפת, לימודי נשים ומגדר, היבטים התפתחותיים בחינוך, לימודי עבודה, קולנוע וטלוויזיה ועוד.

אוניברסיטת תל אביב – תואר ראשון ותוכניות למצטיינים

למועמדים בעלי נתונים גבוהים במיוחד מציעה אוניברסיטת תל אביב תואר ראשון ייחודי. בין האפשרויות: פסיכולוגיה ומדעי המחשב עם הדגש על מדעי המוח, פילוסופיה כלכלה מדעי המדינה ומשפטים, וכן תוכניות לימוד מיוחדות בהנדסה, ביולוגיה וכימיה.

קבלה ללא פסיכומטרי

גם למי שלא עבר מבחן פסיכומטרי מציעה אוניברסיטת תל אביב תואר ראשון במגוון מסלולים אפשריים, וביניהם: קולנוע וטלוויזיה (עם ממוצע בגרויות 95 ומעלה), תולדות האמנות (ממוצע בגרויות כללי משוקלל 100 ומעלה או ממוצע מקצועות הומניים ללא בונוסים 85 ומעלה), מתמטיקה (מתמטיקה 5 יח' עם ציון 90 ומעלה וממוצע בגרויות משוקלל 108 ומעלה, או ציון 90 ומעלה ב-5 יח' הן במתמטיקה והן בפיזיקה), פיזיקה (5 יח' הן בפיזיקה והן במתמטיקה עם ציון 90 ומעלה בשניהם), מדעי כדור הארץ (תנאי קבלה זהים לאלה של פיזיקה) ועוד.

עוד כדאי לדעת כי לחלק מהמסלולים מתקבלים מועמדים בני 40 ומעלה עם זכאות לבגרות בלבד.

המכינות האקדמיות של אוניברסיטת תל אביב

עבור מי שלא עומד בתנאי הקבלה של המסלול המבוקש מבחינתו עומדת האופציה של השתתפות במכינה שלא רק משפרת את סיכויי הקבלה אלא גם מכינה את המועמד לחיים האקדמיים.

ישנן 3 מכינות ייעודיות: מסלול מדעים מדויקים והנדסה, מסלול מדעי החברה והרוח ומסלול מדעי החיים. הבחירה ביניהן היא עפ"י תחום הלימודים המבוקש, וכך מי שחפץ להתקבל אל לימודי רפואה באוניברסיטת תל אביב ולא עומד בתנאי הקבלה יכול לקחת חלק במכינה של מדעי החיים, ואילו מי שרוצה ללמוד משפטים, חינוך, ניהול או כל מקצוע מתחומי החברה והרוח מוזמן למכינה של מדעי החברה והרוח.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן