לימודים בישראל

תואר ראשון באנגלית

לצד רבים הלומדים אנגלית בקורס כזה או אחר במטרה לשלוט בשפה זו ולהיות מסוגלים להשתמש בה למטרות שונות, ישנה אופציה נוספת והיא ללמוד אנגלית במתכונת של לימודי אנגלית אקדמיים בדרך לתואר ראשון.

לימודי תואר ראשון באנגלית מוצעים ע"י אוניברסיטת חיפה, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת בן גוריון ואוניברסיטת תל אביב, וכן על ידי מספר מכללות. בחלק מהמקרים המטרה היא רכישת ידע מעמיק במיוחד אודות השפה הפופולארית ביותר בעולם כולל התייחסות לאספקטים תרבותיים ובלשניים הקשורים לשפה זו, ובמקרים אחרים המטרה היא הוראת אנגלית בבתי הספר.

תוכנית לימודי אנגלית לתואר ראשון

ישנם כמובן הבדלים בין התוכניות השונות של לימודי אנגלית לתואר ראשון אולם באופן עקרוני מי שבוחר באחד המסלולים הנ"ל יזכה לשלוט באנגלית – הן בדיבור, הן בהבנת הנשמע, הן בקריאה והן בכתיבה – ובנוסף ירכוש ידע נרחב לגבי ספרות אנגלית, דקדוק, עריכה אקדמית, תרבות (לעתים בריטית ולעתים אמריקאית) ועוד.

במקרים שבהם המטרה של לימודי תואר ראשון באנגלית היא להפוך למורים, חלק מתוכנית הלימודים מוקדש לקורסים המקנים מיומנויות הוראה נדרשות והנדרשים לצורך קבלת תעודת הוראה.

תואר ראשון באנגלית באוניברסיטת תל אביב

במסגרת לימודי אנגלית לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב ניתן לבחור בין מסלול דו חוגי לבין מסלול מורחב המיועד לסטודנטים מצטיינים ואשר ניתן לעבור אליו בתום שנת הלימודים הראשונה. אופציה נוספת היא התמקדות בלימודים אמריקניים, ובמסגרתה משתתפים הסטודנטים בקורסים מהחוגים לקולנוע, היסטוריה, תקשורת ועוד. מסלול זה ניתן ללמוד רק באופן דו חוגי.

תנאי הקבלה ללימודי אנגלית לתואר ראשון באוניברסיטת תל אביב מחייבים קודם כל פסיכומטרי של 450 ומעלה, או ציון התאמה של 500 או יותר, או ממוצע בגרויות של לפחות 100, או ממוצע בגרויות של לפחות 85 במקצועות הנחשבים הומניים (לא כולל בונוסים), כך שבחלק מהמקרים כדאי לשקול את האופציה של השלמת בגרויות או שיפור ציונים. בני 40 ומעלה או מי שכבר יש באמתחתו תואר ראשון פטור מהתנאים הנ"ל, אולם בכל מקרה יש תנאי נוסף: רמת פטור באנגלית או מעבר מבחן כניסה ספציפי לחוג.

תואר ראשון באנגלית באוניברסיטה העברית

החוג לאנגלית של האוניברסיטה העברית מגדיר את מטרות הלימודים כרכישת היכולת להביע את עצמך, הן בכתב הן בעל פה, ברמה גבוהה; כהכנה לקראת לימודים מתקדמים, הן בארץ והן בחו"ל, בכל הקשור לספרות אנגלית, תרגום או הוראת השפה; וכהכרת הפנים השונות של התרבות דוברת האנגלית. בהתאם משתתפים הסטודנטים בקורסים דוגמת "ספרות אנגלית: עידן ההשכלה והרומנטיקה" ו"עקרונות האנגלית הפורמלית".

תנאי הקבלה היחידי הוא ציון 120 או יותר בחלק של האנגלית בפסיכומטרי (או 220 באמי"ר).

תואר ראשון באנגלית באוניברסיטת חיפה

גם באוניברסיטת חיפה מושם דגש על ספרות שנכתבה בשפה האנגלית, ואילו באוניברסיטת בן גוריון כוללים לימודי אנגלית לתואר ראשון התייחסות נרחבת הן לפן הספרותי והן לפן הבלשני.

תנאי קבלה: התנאי הראשוני הוא השליטה באנגלית, כפי שהיא באה לידי ביטוי בבגרות ובחלק הרלוונטי בבחינה הפסיכומטרית. כך למשל מי שנבחן ב-4 יח' אנגלית בבגרות זקוק לציון 120 ומעלה בחלק של האנגלית בפסיכומטרי או לחילופין 220 באמי"ר, ואילו מי שנבחן ב-5 יח' יכול להסתפק בציון של 104 או 204 (בהתאמה). בכל מקרה יש בנוסף לעבור מבחן כניסה בכתב, אלא אם כן למדתם בבית ספר תיכון בחו"ל, במדינה דוברת אנגלית.

תואר ראשון באנגלית באוניברסיטת בן גוריון

על מנת להתקבל ללימודי ספרות ובלשנות אנגלית לתואר ראשון באוניברסיטה הדרומית עליכם להיות בעלי פסיכומטרי 550 ומעלה. כמו כן נדרש ציון 120 או יותר בחלק של האנגלית במבחן זה או לחילופין ציון 220 ומעלה במבחן אמי"ר.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן