לימודים בישראל

תואר ראשון למנהלים

מצד אחד, שוק התעסוקה של ימינו מתגמל מאוד לימודים גבוהים ולמעשה לחלק גדול מאוד מן המשרות הנחשבות והנחשקות תואר ראשון או אפילו תואר שני הם תנאי קבלה בסיסיים. מצד שני, דווקא בכל הקשור לתפקידים ניהוליים ישנם מקרים שבהם אין הדבר כך.

ישנם מנהלים שפשוט טיפסו מלמטה במעלה ההיררכיה בזכות חריצות, מסירות ויכולות גבוהות מבלי לעבור בדרך באוניברסיטה או מכללה אקדמית וישנם גם מי שהוצנחו לתפקידי ניהול מסיבה כזו או אחרת – עבורם לימודי תואר ראשון בתחום הניהול הם אופציה מצוינת להעשיר את ארגז הכלים שלהם ולהפוך למנהלים טובים יותר. ישנם גם מנהלים בעלי תואר ראשון בתחום שבו התמחו ואשר רוצים להתמקצע גם כמנהלים ועל כן חוזרים אל ספסלי הלימודים והפעם בכדי לרכוש ידע ומיומנויות הקשורים לניהול – עבור כל אלה פותחו מסלולים מיוחדים של לימודי תואר ראשון למנהלים.

ההתאמה למנהלים היא הן מבחינת מערכת השעות, המותאמת לאנשים עובדים במשרה מלאה, והן מבחינת תוכנית הלימודים שלוקחת בחשבון את הידע והכלים שרכשו אותם מנהלים תוך כדי עבודה ובהתנסות אמיתית בשטח.

העובדה כי ישנם לימודי תואר ראשון המיועדים למנהלים, כלומר למי שכבר הגיע לעמדה בכירה בחברה או בארגון זה או אחר, מעידה יותר מכל על נחיצותם של לימודים אקדמיים בימינו. נכון להיום ישנן 2 תוכניות של לימודי מנהל עסקים המיועדות במוצהר למנהלים, כלומר מותאמות לקהל יעד זה במיוחד, ועוד תוכניות לימוד רבות במתכונת של לימודי ערב (במגוון תחומים) כך שמנהלים יכולים להשתתף בהם ועדיין לעבוד במשרה מלאה ולמלא את תפקידם התובעני.

איפה מוצעות תוכניות של תואר ראשון למנהלים?

לימודי תואר ראשון למנהלים מוצעים במכללה האקדמית רופין ובמרכז האקדמי למשפט ועסקים רמת גן.

במכללה האקדמית נתניה ישנו מסלול לימודי ערב לתואר ראשון בפקולטה למנהל עסקים על מנת שגם מי שעובד במשרה מלאה יוכל לזכות בתואר ראשון מעצים זה, וכך גם במסלול האקדמי המכללה למנהל שבראשון לציון ובמרכז ללימודים אקדמיים השוכן באור יהודה.

כמובן שגם באוניברסיטאות ומכללות אקדמיות נוספות יכולים מנהלים ללמוד תואר ראשון בניהול או במנהל עסקים, אולם בהיעדר התאמה למאפיינים הייחודיים של אוכלוסיה זו הם יתקשו ללמוד ולעבוד גם יחד.

בין מסלולי הלימוד שמנהלים יכולים לקחת בהם חלק ניתן לציין את לימודי הערב במנהל עסקים במכללת האקדמית נתניה, את לימודי הערב במנהל עסקים במסלול האקדמי של המכללה למנהל ואת לימודי הערב לתואר ראשון במשפטים של הקריה האקדמית אונו, וכאמור ישנן עוד אפשרויות.

התוכנית של המכללה האקדמית רופין

התוכנית של המכללה האקדמית רופין פועלת בהצלחה מאז שנת 1997 ומהווה מסגרת ייחודית למנהלים הרוצים להשביח את עצמם.

יתרון מהותי של תוכנית זו הוא החלוקה לכיתות קבועות, כך שהסטודנטים, הממלאים תפקידים במגוון תחומים, יכולים ליצור ביניהם אינטראקציות אישיות ועסקיות מעצימות במיוחד. גם סגל בית הספר לכלכלה ומנהל עסקים ברופין צבר ניסיון רב בהוראת המקצוע למי שעוסק בו בפועל, והתוצאה היא מסלול עכשווי ומעשיר מאוד.

הלימודים מתקיימים ברצף, כולל בסמסטרי קיץ, ונמשכים סה"כ 8 סמסטרים – כלומר קצת יותר שנתיים וחצי – במתכונת של 2 ימי לימוד בשבוע, פעם אחת אחרי הצהריים ובנוסף יום שישי עד הצהריים. כמו כן ישנם בכל סמסטר 3-4 ימי לימוד מלאים (מ-8:30 ועד 17:00).

מדובר למעשה באופציה של לימודים אקדמיים ללא פסיכומטרי, שכן תנאי הקבלה הם ניסיון ניהולי (כולל עצמאים), גיל 26 ומעלה, בגרות מלאה ומעבר מבחן הנקרא תיל (מבחן ייעודי לבדיקת התאמה ללימודי מנהל עסקים). מועמדים בני 30 ומעלה יוכלו להתקבל גם ללא בגרות וזאת על סמך מכינה. בכל מקרה נדרש גם ראיון אישי ועוד כדאי לדעת שמי שבכל זאת יש באמתחתו ציון פסיכומטרי והוא גבוה מ-550 יקבל פטור ממבחן התיל.

בין הקורסים הנלמדים בתוכנית ייחודית זו: מבוא למשפט עסקי, היבטים סוציולוגיים של החברה בישראל, מבוא לקבלת החלטות, תקשורת עסקית, ניתוח דוחות כספיים ומערכות מידע בארגונים.

כמו כן משתתפים הסטודנטים בהרצאות אורח, סדנאות ומשחקי עסקים במטרה לחבר אותם אל עולם היזמות והעסקים.

התוכנית של המרכז האקדמי למשפט ועסקים רמת גן

אופציה שנייה של תואר ראשון למנהלים מוצעת כאמור ע"י המרכז האקדמי למשפט ועסקים רמת גן.

גם במכללה זו הלימודים נמשכים שנתיים וחצי כולל סמסטרי קיץ ובסה"כ 8 סמסטרים במתכונת של פעמיים בשבוע (יום ג' אחה"צ ויום שישי בוקר), וגם כאן מושם דגש על אפשור אינטראקציות מעצימות בין הסטודנטים שכולם מגיעים מהדרגים הניהוליים של ארגונים ועסקים שונים. בנוסף מתהדר המרכז האקדמי למשפט ועסקים בשיתופי פעולה מפרים עם אוניברסיטאות מובילות בעולם.

תנאי הקבלה לפקולטה למנהל עסקים של המרכז האקדמי הם בגרות מלאה עם ממוצע של 85 או יותר ופסיכומטרי 550 ומעלה, או לחילופין מעבר מכינה אוניברסיטאית עם ממוצע של 85 ומעלה. גם בוגרי תואר ראשון עם ממוצע שכזה מתקבלים למסלול המנהלים.

תוכנית הלימודים מיועדת הן לשכירים והן לעצמאיים שרוצים לשלב קריירה ורכישת השכלה אקדמית בתחום הכל כך רלוונטי לתפקידם, לימודי מנהל עסקים. התוכנית שמה דגש ניכר על התנסות מעשית וידע רב תחומי, ועוד כדאי לציין כי המרכז האקדמי למשפט ולעסקים רמת גן מתהדר בשיתופי פעולה מפרים ומעשירים עם מיטב האוניברסיטאות בעולם ובהן אוקספורד והרווארד, וכן באירוח דמויות מפתח מהעולם העסקי כמו גם הפוליטי.

עוד כדאי לדעת כי במכללה זו לא מוצעים לימודי תואר שני במנהל עסקים.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן