לימודים בישראל

תואר ראשון במדעי המוח

המין האנושי משקיע משאבים רבים כדי להבין טוב יותר כיצד הוא פועל, כשבשנים האחרונות מסתמנת פריצת דרך משמעותית בכל הקשור לחקר האיבר החשוב ביותר בגופנו – המוח. תואר ראשון במדעי המוח מכשיר בוגרים וחוקרים שימשיכו להעמיק ולפענח את האופן בו גורם לנו המוח להתנהג וכן אנשי מקצוע מעולים שדלתות רבות נפתחות בפניהם (למשל בחברות הייטק, בחברות ביו-טכנולוגיה ובתעשיית התרופות).

מהם בעצם מדעי המוח?

מדעי המוח הם למעשה שילוב רב תחומי של מספר תחומי ידע, כשהבסיס הוא הביולוגיה והנוירולוגיה, אולם עליהם מתווספים גם הפסיכיאטריה, מדעי הקוגניציה, הניורוכימיה וגם הפילוסופיה.

בנוסף כוללים המסלולים השונים בתחום חקר המוח גם קורסים בנושאי בלשנות, לוגיקה, פסיכולוגיה פיזיולוגית, חישוביות עצבית ועוד.

דוגמאות אחדות לקורסים במסגרת לימודי התואר המרתק (מתוך הידיעון של אוניברסיטת בן גוריון, אחת המצטיינות בתחום) הן קריאה וכתיבה פילוסופית למדעי המוח והקוגניציה, הבסיס העצבי לתהליכים קוגניטביים, גנטיקה של האדם ועוד.

תואר ראשון במדעי המוח באוניברסיטת בן גוריון

לימודי תואר ראשון במדעי המוח והקוגניציה באוניברסיטת בן גוריון שבבאר שבע הם מסע מרתק אל עומק המנגנונים השונים המפעילים את בני האדם.

תוכנית הלימודים, שנבנתה בקפידה ומסתמכת על הידע העדכני ביותר בתחום, שמה דגש על הרחבת האופקים במגוון תחומים ובה בעת על העמקה של ממש בתחומי הליבה השונים: פילוסופיה, פסיכולוגיה, מדעי העצב, בלשנות וחישוביות עצבית.

חשוב להדגיש כי רף הקבלה לתוכנית גבוה מאוד ובנוסף לבגרות עם ציונים גבוהים מומלץ לעבור קורס פסיכומטרי על מנת להגיע לציון המקסימלי גם בבחינה הפסיכומטרית. הלימודים הם בקבוצות קטנות ואינטימיות באופיין וכל סטודנט זוכה לליווי אישי מצד הצוות המקצועי של המחלקה למדעי המוח והקוגניציה על מנת להפיק את המרב מהלימודים התובעניים.

אוניברסיטת ת"א – תוכניות רב תחומיות

בית הספר "סגול" למדעי המוח של אוניברסיטת תל אביב מציע 4 מסלולי לימוד המובילים אל תואר ראשון במדעי המוח: תואר ראשון בביולוגיה ובלשנות, תואר ראשון בפסיכולוגיה ובמדעי המחשב, תואר ראשון בביולוגיה ובפסיכולוגיה ותואר ראשון בביולוגיה ובהנדסה ביו-רפואית – כולם עם הדגש על מדעי המוח, ומתוך הבנה לחשיבות הרב תחומיות כמאפיין מרכזי של לימודים אלה (ובהתאם, למשל, משתתפים הסטודנטים במחקרים מרתקים בלא פחות מ- 70 מעבדות בפקולטות למדעי החיים, לרפואה, למדעים מדויקים, להנדסה, למדעי הרוח, לחינוך ולניהול).

בדומה לאוניברסיטת בן גוריון, גם אוניברסיטת תל אביב מציבה רף גבוה למבקשים להתקבל למסלולים השונים החוקרים את המוח, ומציעה ייעוץ לימודים אישי לכל מועמד על מנת שיבחר את המסלול האופטימלי עבורו וימצה את יכולותיו.

אוניברסיטת בר אילן

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון במדעי המוח באוניברסיטת בר אילן יש צורך בממוצע בגרויות של 100 ומעלה (ולפחות 4 יחידות לימוד במתמטיקה) וכן בציון של 680 או יותר בפסיכומטרי (כך שאם הציון שלכם נמוך מסף זה, כדאי לשקול קורס פסיכומטרי על מנת לשפרו).

ישנן שתי דרכים ללמוד תואר זה בבר אילן: בתוכנית מורחבת, עם התמחות בפן הביולוגי או בפן ההתנהגותי, או בתוכנית דו-חוגית, שלכשעצמה מציעה 3 אופציות – מדעי המוח ופיזיקה, מדעי המוח ומדעי המחשב ומדעי המוח ובלשנות אנגלית.

בשנה הראשונה הלימודים הם אחידים בכל המסלולים, אולם את התוכנית הרצויה יש לבחור עוד לפני שמתחילים ללמוד כך שמומלץ להיעזר בייעוץ לימודים.

בין הקורסים אותם לומדים אלה שבחרו בתוכנית המורחבת עם התמחות התנהגותית: תפיסה, למידה, תיאוריות באישיות ומבוא לפסיכולוגיה חברתית. בתוכנית המורחבת עם התמחות ביולוגית לומדים בין בשאר בקורסים כגון אנדוקרינלוגיה וביולוגיה מולקולרית והנדסה גנטית.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן