לימודים בישראל

תואר ראשון רב תחומי

תואר ראשון רב תחומי הוא אופציה שזוכה בשנים האחרונות לפופולאריות הולכת וגוברת, וזאת משתי סיבות עיקריות: ראשית, ההבנה כי התעמקות בתחום אחד אינה מספיקה בעולם של ימינו, בעוד חיבור ידע וכלים מתחומים שונים, ובפרט כאלה המשיקים זה לזה, יוצר סינרגיה מעצימה; ושנית, הקושי של רבים מאיתנו להחליט כבר בגיל צעיר יחסית באיזה תחום אנחנו רוצים להתמקד – תואר רב תחומי מאפשר "לטעום" לימודים במספר תחומים ולהחליט בשלב מאוחר יותר של הקריירה במה להתמקד, אם בכלל.

האופציה של תואר רב תחומי מוצעת ברוב האוניברסיטאות והמכללות, כשבכל אחת מהן ישנן אפשרויות אחרות ושילובים ייחודיים. תואר שכזה מאפשר גם בהמשך הדרך לימודים לקראת תואר שני במספר תחומים ובסך הכל מקנה גמישות מרבית הן בשוק התעסוקה והן במסלול האקדמי.

המכללה האקדמית כנרת – תואר ראשון רב תחומי של אונ' בר אילן

במכללה האקדמית כנרת, השוכנת דרומית לטבריה ליד צומת צמח, ניתן ללמוד לתואר רב תחומי הכולל חטיבות בכלכלה ומימון, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, ניהול ומשאבי אנוש, חינוך ומשאבי אנוש וכן כלכלה בשילוב לימודי מנהל עסקים.

התואר מוענק על ידי אוניברסיטת בר אילן, ומאפשר להמשיך ללימודי תואר שני בה.

המכללה האקדמית עמק יזרעאל – תואר רב תחומי במדעי החברה

גם במכללה האקדמית עמק יזרעאל, הממוקמת סמוך לעפולה, ניתן ללמוד לתואר ראשון רב תחומי, וזאת במדעי החברה.

התוכנית מאופיינת בגמישות מרבית ומאפשרת גם למי שעובד להשלים תואר ראשון בזמן סביר, וכמובן שכל סטודנט יכול להתמקד בתחומים המעניינים אותו ביותר והמתאימים לתוכניותיו מבחינת תעסוקה. בסך הכל ישנן 8 חטיבות מתוכן יש לבחור 4 (בתוכנית החד חוגית) או ב- 3 (אם לומדים בתוכנית הדו חוגית).

החטיבות: תרבות ישראל והעמים; לימודי המזרח התיכון; תקשורת, חברה ופוליטיקה; קרימינולוגיה; ניהול משאבי סביבה; משפט; כלכלה ועסקים; וכן לימודי מנהל עסקים.

כדאי לדעת כי שכר הלימוד במכללה האקדמית עמק יזרעאל זהה לזה המשולם באוניברסיטאות.

תואר ראשון רב תחומי במכללה האקדמית ספיר

מכללת ספיר, השוכנת בסמוך לשדרות, מציעה לימודי תואר רב תחומי המחולקים לקורסי חובה בהיקף 38 נקודות זכות, ועוד 4 חטיבות, מתוכן 2 בהיקף 24 נ"ז (והכוללות סמינר) ועוד 2 בהיקף 16 נ"ז.

החטיבות נחלקות לשני אשכולות, האחד של מדעי הרוח והשני של מדעי החברה, ויש לבחור 2 חטיבות מתוך כל אשכול. החטיבות הן מדעי המדינה, מדעי ההתנהגות, חינוך וקרימינולוגיה, וספרות, פילוסופיה, היסטוריה, מזרח תיכון ותרבות ישראלית.

בין קורסי החובה: נקודות ציון בתולדות האמנות, מבוא לפסיכולוגיה, מבוא לפילוסופיה, המזרח התיכון והאסלאם ועוד.

לימודים לתואר ראשון רב תחומי באוניברסיטת בר אילן

באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד במסלול של תואר ראשון רב תחומי במדעי הרוח.

היתרון העיקרי של לימודי B.A אלה הוא הגמישות הרבה שלהם והמבחר הרחב במיוחד של האפשרויות, כשבסך הכל ניצבים בפני הסטודנטים לא פחות מ- 300 קורסים לבחירה.

את התואר ניתן ללמוד במתכונת חד חוגית מורחבת או במתכונת דו ראשית (בין אם מובנה ובין אם כזו אותה יוצר הסטודנט בכוחות עצמו או בעזרת ייעוץ לימודים).

לימודי אמנויות באוניברסיטת תל אביב

באוניברסיטת תל אביב ניתן ללמוד לתואר רב תחומי באמנויות.

מטרתה המוצהרת של התוכנית, אותה ניתן ללמוד רק במתכונת דו חוגית, היא להכשיר בוגרים בעלי ראיה רב תחומית של עולם האמנות ובעלי יכולת התבוננות מעמיקה ומרובת זוויות על התרבות בכלל והתרבות הוויזואלית בפרט.

הלימודים מורכבים מקורסי ליבה, ומקורסים בשלושה הקבצים – תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה ותולדות האמנות. בין הקורסים אותם מציעה התוכנית: מבוא לאסתטיקה, זרמים וביקורת במאה העשרים, מבוא למיתולוגיה קלאסית ועוד.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן