לימודים בישראל

תואר שני בחו”ל

יותר ויותר ישראלים לא "מסתפקים" בתואר ראשון אלא פונים גם ללימודי תואר שני, בין אם מיד אחרי שהם מסיימים את לימודי הבי.איי. ובין אם אחרי הפוגה קצרה (או ארוכה). הסיבות לכך רבות, ובראשן הדרישות ההולכות והופכות גבוהות יותר ויותר לשורה ארוכה של משרות ובפרט לאלה האיכותיות, אבל גם ההבנה שלידע ישנו חשיבות עצומה בימינו תורמת לפופולאריות של הלימודים התובעניים והמאתגרים לתארים מתקדמים. במסגרת מגמה זו, נרשמת מגמה נוספת, והיא שיותר ויותר סטודנטים ישראלים לומדים לקראת תואר שני בחו"ל.

יתרונות לימודי תואר שני בחו"ל

כשחושבים על לימודי תארים מתקדמים מחוץ לגבולות ישראל, קל להבין מדוע הקונספט הזה הופך יותר ויותר פופולארי: ראשית, אם יותר ישראלים חושקים בתואר השני באופן כללי, מן הסתם יגדל גם מספרם של אלה הלומדים זאת בחו"ל. שנית, הלימודים בחו"ל מתאפיינים ברמה גבוהה מאוד, ובהתאם תואר מתקדם המושג באוניברסיטה אמריקאית, אירופאית, קנדית וכו' לא רק מקנה ידע יקר ערך אלא גם פותח הרבה יותר דלתות בפני הסטודנטים ביחס לדלתות הנפתחות בתום לימודים בישראל. בנוסף, ולא פחות חשוב, לימודים בחו"ל באופן כללי הם חוויה מרתקת ומעשירה, הן למי ששוקל גם לחיות במדינה אחרת לפרק זמן זה או אחר והן למי שמתעתד מיד בתום לימודי התואר השני לחזור לישראל ולפתח בה קריירה מתגמלת.

עוד פלוס של לימודי תואר שני בחו"ל הוא החברים לספסל הלימודים – ברוב רובם של המקרים סטודנטים מכל רחבי העולם וקבוצת אנשים המתאפיינת ברמה גבוהה במיוחד, מכל הבחינות.

חסרונות לימודי תואר שני בחו"ל

ללימודי תואר שני בחו"ל ישנם באופן טבעי גם חסרונות ולא רק יתרונות.

החיסרון העיקרי הוא העלות הגבוהה שעשויה להגיע לעשרות אלפי דולרים בשנה, וזאת עוד לפני עלות המחיה בחו"ל. יחד עם זאת כדאי לזכור שגם בארץ יוקר המחיה גובה מחיר כבד, ובנוסף ניתן בלא מעט מקרים ליהנות ממלגות כשנרשמים ללימודים לקראת תואר מתקדם באוניברסיטה בחו"ל (מלגות שאמנם לא מכסות את מלוא שכר הלימוד אולם בהחלט מסייעות לעמוד בו). עוד חשוב לקחת בחשבון שלימודים הם השקעה, ובמקרים רבים לימודי התואר השני בחו"ל מובילים למשרות ולעמדות מפתח עם רמות שכר גבוהות מאוד, שמכסות תוך זמן לא רב את ההשקעה בלימודי התואר השני.

חיסרון נוסף הוא הריחוק מהמשפחה והחברים. גם את החיסרון הזה כדאי לסייג, שכן לימודי תואר שני נמשכים שנה שנתיים בלבד (והרבה פחות מתואר ראשון, כמובן) כך שלא מדובר בפרידה ממושכת מדי, מה גם שהטכנולוגיה מסייעת לשמור על קשר הדוק ואיכותי.

מה לומדים במסגרת לימודים לתואר שני בחו"ל?

התואר השני המבוקש ביותר במסגרת לימודים בחו"ל הוא MBA, כלומר תואר שני במנהל עסקים (תואר מבוקש מאוד גם במסגרת לימודים בישראל). מוסדות הלימוד הפופולאריים עבור לימודים אלה הם קולומביה, קורנל, סטנפורד, MIT, וורטון ו- UCLA.

תארים שניים מבוקשים אחרים הם משפטים (ובפרט באוניברסיטת בוסטון, בהרווארד וב- NYU), ארכיטקטורה, עיצוב אורבני, מנהל ציבורי, כלכלה, מדעי המחשב והנדסה.

ברוב המקרים ישנה בחירה בין מסלול עם תזה לבין מסלול בלי תזה וכן בין מסלול שלאחריו ניתן להמשיך לדוקטורט לבין מסלול ללא אפשרות זו.

איך מתקבלים ללימודי התואר השני בחו"ל?

תנאי הקבלה ללימודי התואר השני בחו"ל משתנים באופן טבעי בין אוניברסיטה לאוניברסיטה, אולם כעיקרון ברוב רובם של המקרים יש להוכיח שליטה באנגלית (אלא אם כן הלימודים מתנהלים בשפה אחרת), תואר ראשון רלוונטי, ציון גבוה של מבחן GMAT ומכתבי המלצה ממעסיקים ו/או מרצים. בחלק מהמקרים נדרשים המועמדים לעבור ועדת קבלה ובעיקר ראיון אישי בו הם מתבקשים לפרט את הסיבות שהובילו אותם לבחור במסלול לתואר השני.

בחלק מהמדינות נדרשת גם ויזה מתאימה על מנת ללמוד באחת מהאוניברסיטאות שבהן.

כל המידע על ← תואר שני בארה"ב

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן