לימודים בישראל

תואר שני בארה"ב

לימודים אקדמיים הם קרש קפיצה הכרחי בדרך לקריירה מתגמלת כמעט בכל מקצוע. תואר שני הוא כבר קרש קפיצה אפקטיבי במיוחד, ובתחומים מסוימים מי שרוצה ליהנות ממגוון אפשרויות נרחב במיוחד בוחר בארה"ב, הלא היא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות, כמקום ללמוד בו לקראת תואר שני.

תחומי הלימוד הפופולריים ביותר הם מנהל עסקים ומשפטים, ועוד זוכים לביקוש ער מדעי המחשב, הכלכלה, מקצועות העיצוב, תחום ההנדסה, ארכיטקטורה ומנהל ציבורי.

על פי ההערכות בשנים האחרונות מסיימים מדי שנה לימודי תואר שני בארה"ב כ-120 עד כ-250 סטודנטים ישראלים.

כמה עולים הלימודים ולמה הם משתלמים?

חשוב להדגיש: לימודי תואר שני בארה"ב מחייבים השקעה עצומה, ובפרט בהיבט הפיננסי. הלימודים עצמם יקרים מאוד, השהייה והמחיה בארה"ב גם הן אינן זולות ובאופן כללי מדובר בחוויה שעלותה בלתי מבוטלת – אבל היא גם מתגמלת מאוד.

המחיר המדויק של התואר משתנה בהתאם לתחום הלימוד ולמוסד הלימודים הנבחר. אומדן מקובל הוא 100,000$ (לשנתיים) וביחד עם עלויות המחיה מדובר בהשקעה של מאות אלפי שקלים ולפעמים כבר קרוב למיליון ש"ח. אמנם יחסית לסטודנטים שנמצאים בעיצומם של לימודי תואר ראשון בארה"ב לסטודנטים לקראת תואר שני קל יותר לקבל מלגה, אולם בכל מקרה אין ספק שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו לימודים אלה.

מצד שני כדאי לדעת שעל פי דירוגים רבים של עיתונים כלכליים אמריקאיים בולטים (ובהם ביזנסווויק, פייננשל טיימס והאקונומיסט) השכר החציוני של בוגרי אוניברסיטאות איכותיות במסלולי התואר השני במנהל עסקים הוא כ-120,000$ – כך שההשקעה העצומה בלימודים מחזירה את עצמה תוך זמן קצר.

היתרונות של לימודי תואר שני בארה"ב

מעבר לרמתם הגבוהה של הלימודים עצמם, שמקנים לכל בוגר ידע מתקדם ורחב היקף וכלים משוכללים – בין אם מדובר בלימודי מנהל עסקים, בין אם לימודי משפטים, בין אם מקצועות הרפואה השונים ובין אם תחום הלימודים הנבחר הוא אנרגיה, עיצוב או נדל"ן – הרי שהאוניברסיטאות המובילות בארה"ב הן גם מקום מצוין לפגוש בו סטודנטים מצטיינים מכל רחבי העולם. בהתאם במסגרת הלימודים ישנה הפריה הדדית ותחרותיות בריאה שיוצרת בוגרים עוד יותר איכותיים, וכן נוצרת רשת קשרים שבהחלט עשויה לפתוח דלתות אל תפקידים מרתקים ומתגמלים בעתיד.

כמובן שגם ללא רשת קשרים זו תואר שני של אוניברסיטה אמריקאית מובילה הוא תעודה רבת רושם בשוק התעסוקה ויקרת ערך עד מאוד.

תנאי קבלה ללימודי תואר שני בארה"ב

על מנת ליהנות מכל היתרונות של לימודי התואר השני בארה"ב נדרשת לא רק השקעה כספית גבוהה אלא גם, וקודם כל, עמידה בתנאי הקבלה.

ברוב המקרים נדרש ניסיון מקצועי (ובפרט אם לומדים ל-MBA, כלומר תואר שני במנהל עסקים), יש להציג המלצות וכן לעבור מבחן GMAT, וכמובן שגם רמה גבוהה של אנגלית (יותר מאשר לימודי אנגלית לתואר ראשון) הינה הכרחית.

האוניברסיטאות המובילות בתחום מנהל העסקים

מנהל עסקים הוא התחום הפופולרי ביותר במסגרת לימודי תואר שני בארה"ב, ועל פי ההערכות מחצית הסטודנטים הישראלים מגיעים לארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות על מנת לזכות ב-MBA (כאמור, תואר שני במנהל עסקים).

על פי דירוגים שונים בארה"ב, האוניברסיטאות הטובות ביותר ללמוד לתואר זה הן סטנפורד שבקליפורניה, הרווארד ו-MIT שבבוסטון, אוניברסיטת פנסילבניה, נורת'ווסטרן שבשיקאגו, דארטמות' שבניו המפשייר ואוניברסיטת קולומביה השוכנת בניו יורק.

הפרמטרים העיקריים לבחירה בין כל הנ"ל – מאחר שכולן מתאפיינות ברמה גבוהה מאוד – הן תנאי הקבלה (כלומר אל מי מהן ניתן להתקבל), והעיר שבה שוכנת כל אוניברסיטה (מבחינת מזג אוויר, אפשרויות בילוי, העדפות אישיות וכו').

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן