לימודים בישראל

תואר שני בבריאות הציבור

הרפואה הציבורית בישראל היא אחת המערכות החיוניות במדינה, שכן כמו בכל מדינה מתקדמת ישנה חשיבות עליונה להבטחת שלום הציבור כולו ובריאותו. על אף הביקורת הרבה הנמתחת על הרפואה הציבורית בארץ, ביקורת שרובה מוצדקת, חשוב לדעת שאנשי המקצוע המועסקים בה הם מהטובים בעולם, ובפרט מצוידים בידע עדכני ויכולות גבוהות. תואר שני בבריאות הציבור הוא אחד המסלולים שמכשירים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בתחום ומבטיחים את קיומה של רפואה ציבורית ברמה גבוהה, כפי שהציבור זכאי לה.

מה לומדים במסגרת תואר שני בבריאות הציבור?

באופן טבעי ישנם הבדלים בין התוכניות שמציעות האוניברסיטאות השונות במסגרת לימודי תואר שני יקר ערך זה, אולם ככלל כוללים הלימודים התעמקות בתחומים כמו השפעת גורמים סביבתיים על בריאות הציבור, ביולוגיה, אפידמיולוגיה גנטית, רפואת ילדים ותזונה, ניהול סיכונים, מצב הרפואה הציבורית בארץ ובעולם תוך שימת דגש על מחקרים חדשניים, רפואה מונעת, קידום הבריאות בתעסוקה, מחלות זיהומיות ועוד ועוד.

דוגמאות אחדות לקורסים במסגרת לימודי תואר שני בבריאות הציבור (מתוך הידיעון של אוניברסיטת תל אביב) הן ניתוח עלות תועלת למערכות בריאות; נוירו-אפידמיולוגיה: מחלות מוח, סביבה ואדם; מבוא לאינפורמטיקה רפואית; בריאות האם והילד; והשמנת יתר – היבטים של בריאות הציבור.

תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון

באוניברסיטת בן גוריון ישנם 3 מסלולי לימוד לתואר מוסמך: מסלול קליני, מסלול מחקרי ומסלול משולב MD-MPH המאפשר לסטודנטים לרפואה להשלים תואר שני בבריאות הציבור במקביל ללימודי הרפואה (לאחר סיום שנה רביעית).

שני המסלולים הראשונים מיועדים לבעלי תואר ראשון בתחום רלוונטי (רפואה, מדעי ההתנהגות, מחשבים, עבודה סוציאלית ועוד) ואינם מיועדים לבוגרי לימודי רפואה משלימה (שכן אלה, למרות הזיקה המובהקת שלהם למערכת הבריאות הציבורית, אינם מוכרים כלימודים אקדמיים).

לימודי בריאות הציבור לתואר שני באוניברסיטת בר אילן

באוניברסיטת בר אילן הלימודים לתואר מוסמך בבריאות הציבור מתבצעים במסגרת המחלקה לניהול, ובהתאם מושם דגש רב על המיומנויות הניהוליות, החשובות כמובן לא פחות מהאספקטים הבריאותיים.

התואר נקרא "תואר שני בבריאות הציבור וניהול מערכות בריאות", וחשוב לציין כי האוניברסיטה מעניקה ייעוץ לימודים פרטני לכל מי שמעוניין לעלות על מסלול זה.

בשנה א' הלימודים הם במסלול ללא תזה, ובסיומה ניתן להגיש בקשה לעבור למסלול של תואר שני הכולל תזה (דבר שהאוניברסיטה מעודדת מאוד, ובפרט לסטודנטים מצטיינים). בכל מקרה תוכנית הלימודים היא תוכנית מובנית ויש להשלים אותה תוך זמן קצוב. על מנת להתקבל יש צורך בתואר ראשון עם ממוצע של 85 ומעלה (ישנם תארים עבורם הממוצע המינימלי הנדרש שונה, ובכל מקרה אוניברסיטת בר אילן מדגישה כי תנאי הקבלה עשויים להשתנות, להיות מושפעים מקיומו של ניסיון ניהולי מוכח, מה גם שמספר המקומות מוגבל כך שהתחרות על כל מקום פנוי עזה).

תואר שני בבריאות הציבור באוניברסיטת תל אביב

על מנת להתקבל ללימודי תואר מוסמך בבריאות הציבור בפקולטה לרפואה ע"ש סאקלר של אוניברסיטת תל אביב יש להיות בוגרי תואר ראשון עם ממוצע של 80 ומעלה (כך שהאופציה חסומה בפני בוגרי לימודי רפואה משלימה, מצטיינים ככל שיהיו). בעלי ניסיון באחד התחומים השונים של בריאות הציבור ייהנו מעדיפות ובכל מקרה יש לעבור ראיון בפני ועדת קבלה.

בחלק מהמקרים יש לעבור לימודי השלמה בטרם פוצחים בלימודי התואר השני עצמם, שמורכבים מקורסי חובה כלליים, קורסי חובה של כל תוכנית ספציפית וקורסי בחירה. בכל מקרה יש לקבל אישור לכל תוכנית לימודים ספציפית, כשמומלץ לפנות לייעוץ לימודים עוד בטרם מגבשים תוכנית שכזו.

האוניברסיטה מציעה גם מסלול ייחודי הנקרא "קידום בריאות ואפידמיולוגיה" במסגרתו זוכים הסטודנטים בכלים המאפשרים להם לא רק להתמקצע בכל הקשור לרפואה מונעת אלא גם ליזום מהלכים כדי לקדם את בריאות הציבור.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן