לימודים בישראל

תואר שני במכללה למנהל

לימודים גבוהים הפכו זה מכבר לכמעט חובה עבור רובנו, ובפרט כך הדבר למי שמבקש ליהנות מקריירה מתגמלת באמת בתחום שמבוסס על ידע. למעשה, במקרים רבים התואר הראשון לכשעצמו כבר אינו מספיק, וללא מעט משרות ותפקידים ישנו רף קבלה לתואר שני. אחת האופציות לקבל תואר זה היא במכללה למנהל, וליתר דיוק במוסד הנקרא "המסלול האקדמי המכללה למנהל" (המכללה למנהל החלה לפעול כבר ב-1962 ונקראה כך על שום התמחותה בלימודי מקצועות המנהל. לקראת סוף שנות ה-70 היא החלה להציע גם מסלולים אקדמיים ובשנת 1992 בוצעה הפרדה בין הלימודים שאינם אקדמיים לבין אלה האקדמיים, שמתקיימים במוסד שזכה לשם "המסלול האקדמי המכללה למנהל" ואשר שוכן במערב ראשון לציון).

מסלולי לימוד לתואר שני במכללה למנהל

ישנם 6 מסלולים המובילים אל תואר שני במכללה למנהל, ומדי שנה לומדים בכולם יחד למעלה מ-2,000 סטודנטים.

תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני

אחת האופציות הייחודיות של תואר שני במכללה למנהל היא תואר שני בייעוץ ופיתוח ארגוני.

תוכנית זו מאפשרת בחירה בין 3 התמחויות: ייעוץ פנים ארגוני (שמכשירה אנשי מקצוע בתחום השבחת הארגונים), הנחיית קבוצות (כלומר הכשרת מומחים להובלת צוותים בתוך הארגון שיפתחו אותו) ואימון ניהולי (במקרים שבהם פיתוח הארגון מבוסס על השבחת המנהלים בו).

ישנה גם תוכנית עם תזה לסטודנטים מצטיינים ועוד אופציה היא תוכנית בת שנה אחת המיועדת למנהלים בפועל שרוצים להוסיף כלים חשובים לארגז הכלים שלהם.

תואר שני בלימודי משפחה

תוכנית ייחודית נוספת של המסלול האקדמי המכללה למנהל היא תואר שני בלימודי משפחה.

הסטודנטים במסלול זה זוכים לידע מעמיק ומיומנויות מתקדמות בשלושת המישורים הרלוונטיים לחיי המשפחה (מישור הפרט, מישור ההורות ומישור הקהילה), ובנושאים כגון משפחות חדשות, בריאות המשפחה, משפחות רב דוריות, ניהול זמן ועוד.

עוד כוללת התוכנית פרקטיקום בהנחייתם של אנשי מקצוע מנוסים.

תואר שני במשפטים

ביה"ס למשפטים ע"ש חיים שטריקס מציע מספר תוכניות לימוד לתואר שני בתחום מרתק ורב פנים זה.

אופציה אחת היא תואר שני מחקרי והיא מוצעת לסטודנטים שהשלימו תואר ראשון בהצטיינות. אופציה קוסמת נוספת היא תואר שני משולב במשפטים ובמנהל עסקים, ועוד תוכנית ייחודית שכדאי לבחון היא תואר שני (LL.M) בשיתוף הקתדרה לזכויות אדם – תוכנית המתמקדת בהיבטים הפרקטיים והתיאורטיים של אחד הנושאים הרי הגורל בתקופתנו, זכויות אדם. על מנת להתקבל לתוכנית זו יש להציג ניסיון מוכח בעבודה או התנדבות בתחום וכן ממוצע של 85 ומעלה בלימודי התואר הראשון במשפטים. כמו כן נדרשת התחייבות לעבודה במגזר הציבורי או בארגון הפועל למען זכויות אדם למשך שנה.

תחומי ידע אחרים בהם ניתן להתמקד במסגרת לימודי התואר השני במשפטים במכללה למנהל הם משפט פיננסי, קניין רוחני, משפט ציבורי ועוד.

תואר שני במכללה למנהל בכלכלה

תוכנית לימודי המוסמך בכלכלה של המסלול האקדמי המכללה למנהל מאפשרת לימודים במרכז הארץ ובמרכז העניינים בתחום רב חשיבות והשפעה זה.

ייחודה של התוכנית הוא בכך שהיא שמה דגש על הפן היישומי של הכלכלה, ובפרט במסגרת פרויקט הגמר שמאפשר התנסות מעשית יקרת ערך.

תואר שני במנהל עסקים

אופציה מבוקשת נוספת של תואר שני במכללה למנהל היא במסגרת ביה"ס למנהל עסקים.

בין ההתמחויות במסלול זה: מימון, ניהול חברות טכנולוגיה, ניהול ביורפואי, פסיכולוגיה עסקית וניהולית, שיווק פרסום ודיגיטל ועוד.

תואר שני בלימודי מיסים בעסקים

עוד תוכנית ייחודית למכללה למנהל, בעיקר בזכות העובדה שהיא מאגדת את כל נושאי המיסוי הרלוונטיים תחת קורת גג ותוכנית אקדמית מובנית אחת.

מסלול זה מיועד לרואי חשבון, עורכי דין, כלכלנים ואנשי מקצוע נוספים בעולם הפיננסי אשר תחום המיסוי רלוונטי במיוחד לעבודתם.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!



checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן