לימודים בישראל

תואר שני בהנדסה ביו רפואית

הנדסה ביו רפואית היא שילוב של שלוש דיסיפלינות מרכזיות – הנדסה, ביולוגיה ורפואה. הולדתו של תחום זה הגיע מתוך עולם ההנדסה, מתוך מחקרים ותכניות הבנייה של מכשירים רפואיים וביולוגיים שונים. בזכות הצלחתו הרבה של התחום, וההתמחות הספציפית בה הוא עוסק, התחום קיבל עצמאות משל עצמו.

התעשייה הביו רפואית היא תעשיה עניפה, מרובת משאבים ומשקיעים, שכן בה טמונים פתרונות רבים שמובילים להחלמה ממחלות וטראומות קשות, ולהמצאה של מכשירים שאף מצילים חיים. מדובר בתחום חדש יחסית, עם התפתחות הולכת וגדלה, בו אפשרויות התעסוקה הן רבות ביותר. באמצעות שילוב של שלוש דיסיפלינות אלה, ניתן להגיע רחוק בתחומי הוראה ומחקר שונים וכן בתחומי תעשייה – ייצור, תכנון ובקרה של מכשור ביו רפואי לבתי חולים ומוסדות.

» למדריך המלא בנושא: לימודי הנדסה רפואית

תואר שני בהנדסה ביו רפואית – האם זה מתאים לי?

לימודי תואר שני בהנדסה ביו רפואית מתאימים לתלמידי תחומי ההנדסה השונים ולבוגרי הפקולטות למדעים מדויקים, מדעי הרפואה ומדעי החיים. לכל אדם ירשמו הקורסים אותם הוא יצטרך להשלים בהתאם לרקע ממנו הוא מגיע על מנת להשלים את התמונה המלאה של התואר. הלימודים אורכים בין שנתיים לשלוש, תלוי למוסד בו הם נלמדים, כאשר ניתן לבחור במסלול עם עבודת תזה או עם עבודה מעשית מסכמת הכוללת שילוב בתעשייה.

תואר שני בהנדסה ביו רפואית מתאים לאנשים שאוהבים לדקדק ולהעמיק בפרטים הקטנים, לחקור לעומק ולגלות דברים חדשים. התואר מתאים לאנשים שאוהבים לתרום למדע ולאחרים, ולעסוק בתחומי המדע המדויקים. מדובר בתואר קשה ותובעני, שבסופו שכר רב, הן בידיעה שאכן ביצעתם מחקר המועיל לאנושות ולתחומי הרפואה השונים, והן באפשרויות התעסוקה הרחבות שנפתחות בפני אלו המסיימים את המסלול.

ברבים מן המקרים, מסיימי לימודי הנדסה במסגרת לימודי תואר ראשון מוצאים את עצמם בוחרים את מסלול ההמשך שלהם לאחר שלוש עד חמש שנים מרגע סיום התואר וההשתלבות במעגל התעסוקה. לימודי לתואר שני בהנדסה בתחום הביו רפואי נהנים מביקוש גבוה במיוחד בקרב תלמידי הנדסת מכונות, שמבינים שהתעשייה דורשת יותר ויותר מהנדסים ביו רפואיים, בשל משקיעים רבים, הן פרטיים, הן מסחריים והן ממשלתיים בתחומי מחקר ביו רפואיים שונים.

תחומי לימוד מרכזיים

במסגרת תואר שני בהנדסה ביו רפואית נלמדים תחומי הביולוגיה השונים בראייה הנדסית כמו ביו פוטוניקה, ביו פיזיקה, ביו מכניקה, וביו חומרים, כאשר בפקולטות שונות ובמוסדות לימוד שונים ילמדו תחומים נוספים בהתאמה לתכנית הלימודים הספציפית של המוסד עצמו. בחלק מן המקרים יעברו השלמות למקצועות ההנדסה השונים במטרה לספק לתלמידים את הכלים המתאימים לביצוע עבודות התכנון והמחקר ההנדסיות לשם יצירה, תפעול ובקרה של מכשור ביו רפואי.

» כל המידע על: תואר שני בהנדסה ביו רפואית בטכניון

וכשמסיימים, במה עובדים?

מי שמסיים לימודים על מנת לקבל תואר שני בהנדסה ביו רפואית, בוחר לעצמו תחום בו אפשרויות התעסוקה רבות. אפשרויות התעסוקה הן רבות בגלל התחום הספציפי, הדרישות הגבוהות, והדרישה ההולכת והגוברת לגילויים בתחומי המדע השונים, תחומים אשר בסופו של דבר מצילים חיים, ועל כן הם זוכים לתמיכה כלכלית. מלבד המשך עבודה באקדמיה בתחומי מחקר והוראה, ניתן למצוא תעסוקה בתחום ההנדסה הביו רפואית במקומות רבים.

חלק מאפשרויות התעסוקה הן בחברות רפואיות המבצעות מחקרים או תהליכי ייצור של מכשור ביו רפואי, בתור בקרי איכות, מתכננים, אנשי יצור או יועצים. אפשרויות תעסוקה נוספות פתוחות לבעלי תואר שני בהנדסה ביו רפואית בתחומי מחקר מובילים או כאנשי צוות של צוותים קיימים העוסקים בחקר ספציפי של מכשור ביו רפואי בבתי חולים, חברות וארגונים עסקיים או ציבוריים. ברוב המקרים מדובר בעבודות מניבות ביחס לשאר העבודות בשוק התעסוקה הכללי.

checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

לקבלת ייעוץ מהיר ובחינם: 072-2705671
או השאירו פרטים וקבלו ייעוץ
והכוונה למגוון מוסדות לימוד!checkמאשר קבלת הטבות, מבצעים ועדכונים בהתאם לתקנון האתר

חיפוש לימודים
 • מכללת סמי שמעון
 • בית הספר הארצי להנדסאים
 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט
 • אוניברסיטת אריאל
 • המרכז האקדמי פרס
 • מכללת ג'ון ברייס הדרכה
 • המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
 • מכללת תל חי
 • מכללת בית ברל
 • מכללת כנרת
 • סמינר הקיבוצים
 • מכללת רמת גן